Štítky článku: •  

EVROPA: Furt je to dobrý! (1)

To prý volal (v jenom vtipu) zedník, když padal z mrakodrapu a zrovna míjel třicáté patro.

novak-imigranti-n.jpg (54,902 kiB)
Autor kresby: Václav Novák

Tak nějak jako ten imaginární zedník mi připadají pánové vzdělanci, když hovoří a píší o migrační vlně, jaká se na Evropu tlačila naposledy snad v době stěhování národů. V naší evropské historii se za takové dění obvykle rozumí pohyb germánských a slovanských kmenů do Evropy začínající ve 4. a končící koncem 7. století. Konec této etapy stěhování národů znamená na západě současně konec pozdní antiky, resp. římského císařství. Začíná raný středověk. V širším smyslu jsou do stěhování národů v Evropě zahrnovány také vikingské výpravy a příchod Maďarů do Karpatské kotliny. (viz Wi­ki­pe­die)

S tím často operují mnozí politici, političtí aktivisté a televizní mluvící hlavy, tzv. „odborníci“, aniž by cokoli tušili, co to znamená. Vzdělanci s větším rozhledem pak poukazují na ještě starší děje, a to na Mořské národy. Což je souhrnný název pro národy neznámého původu, které v průběhu 2. tisíciletí př. n. l. útočily na bohaté starověké civilizace nacházející se na březích Středozemního moře. I těm se většinu starších kultur povedlo vyvrátit. To je podle mne zásadní informace, co se vlastně dnes děje v Evropě.

Z jakéhosi mně neznámého důvodu se určití evropští intelektuálové domnívají, že dnes je tomu jinak.

A to za situace, kdy jsou nám nejbližší státy, tedy Maďarsko, Rakousko a Německo, doslova zaplaveny statisíci imigrantů a evidentně si s nimi nevědí rady. V Německu se zvedla skutečná vlna radikální xenofobie, což sluníčkáři a „vzdělanci“ tají. Jen za tento rok bylo zaznamenáno oficiálně cca 190 útoků na imigranty, viz například starší článek na iDnes Hořící ubytovny, explodující auta. Německem otřásají útoky na běžence.

Maďarsko staví plot, ale poněkud pozdě. Představa, s kterou ještě nedávno operovali naši činitelé, že „vrátí“ imigranty do Maďarska, je už z říše bláhových snů. „Migranti jsou daleko větším problémem, než řecký dluh,“ uvedla v rozhovoru pro německou ZDF německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ověřených zpráv uvažuje Německo o uzavření hranic. A pak to spadne na nás a řečičky, jak je jich u nás pořád málo a jak sem nechtějí, se pravděpodobně rychle stanou dalším výrokem, kdy přání je otcem myšlenky. Stačí málo a rozhodnutí jiných a máme tady desetitisíce běženců. Za pár týdnů.

Zdá se že „sluníčkovská“ ideologie multikulturalismu jim natolik rozežrala mozek, že snad ani nechápou (někteří z nich), co vykládají. Že mluví o skutečné hrozbě zničení naší kultury a evropských národů, což ostatně islamisté veřejně a opakovaně vyhlašují. A co vyhlašují, to také konají — viz dřívější výroky velitele Talibanu Mullaha Mohammeda Omara, že zničit sochy Buddhy v Bamjánu mu přikázal Bůh, a dnešní výroky vedení Islámského státu, že nechápou, proč by se neměly ničit bezbožné kmeny. A pro jistotu hned uříznou hlavu slavnému historikovi Chálidu Asadovi v Palmyře.

Ve stejné době, kdy z našich oficiálních medií tečou potoky krokodýlích slz nad nedůvěrou českého národa k islámu.

Naše dnešní levicová establishmentová inteligence se vyznačuje jakýmsi druhem duševní poruchy. V době, kdy bylo jasno, že ideály Unie se rozcházejí s praxí, že projekt eura byl chybou atd., chová se jako bývalá nomenklaturní komunistická věrchuška, která také v době řícení se „tábora míru a socialismu“ vykřikovala hesla o proletářích, co se spojí.

Smutné a hororově komické to bylo třeba při diskuzi na ČT 24 dne 18. 8. 20015. Řeč byla o tzv. „petici“ či prohlášení nazvaném „Vědci proti strachu a lhostejnosti“.

Už ten název sám je pecka. Obludně hloupé je tvrdit, že u nás jde o nějakou „lhostejnost“ — v okamžiku, kdy naopak společností cloumá vybuzený zájem o vše, co se kolem nás v této otázce děje.

Žádné prohlášení intelektuálů nedokáže zastavit strach, který má reálné příčiny.

Základem problémů je dnešní evropské „ptydepe“, tedy politicky korektní lhaní. Od zastánců „přátelského přijetí“ imigrantů nikdy neuslyšíte, že se ve skutečnosti nejedná o strach z imigrantů jako takových (až na malé hlasité skupinky rasistů), ale o strach z agresivního islámu. Což je fakt, který se prostě nedá vyřešit tím, že budeme zavírat oči a stále a stále blábolit o mírumilovnosti většiny muslimů.

Na začátku nacismu byla také většina Němců mírumilovná, i Číňani před Maem byli klidní a neexpanzivní a ruští mužici jakbysmet. V těchto situacích rozhoduje vždy výbojná menšina, které se většina přizpůsobí. Aby sama přežila, zúčastní se neuvěřitelných zločinů. Že by tuto základní informaci naši sluníčkoví intelektuálové nevěděli? Že by také nevěděli, že každá sociální skupina je schopna přijmout jen omezený počet nových příchozích a pokud to nezvládne, je smetena nově se vytvořící skupinou ovládanou imigranty a s porobenými původními obyvateli?

Tak to bylo a bude a na tom neznění ani největší snílci a fantastové.

Že by se celá česká společnost jako taková nějak radikalizovala, jak tvrdí petice, je přehánění a poněkud nechutný pokus postavit sama sebe (tedy petičníky) jako garanty civilizace a morální čistoty. Společnost je oprávněně vyděšena tím, co se děje. Co se skutečně děje a ne jen tím, co si někdo vymyslí — viz ona médii vláčená dáma s uhynulými kravami nebo čím, co ji teď bude policie trestně stíhat.

Dokonalá míjení se určité části vzdělanců s pocity většiny obyvatel nejsou v posledních sto letech ničím neobvyklým. Jen se podívejte do historie, jak většina „lepších lidí“ tvrdila v roce 1914, že „válka je potřeba“, jak se levicoví intelektuálové doslova lísali k Stalinovi, jak většina německých vědců považovala Hitlera za génia a sloužila mu při nejúděsnějších zločinech.

Co bylo společné těmto „předním intelektuálům“? To, že oni se považovali za morální předvoj národa a lidstva obecně a že jejich snažení bylo přednostně nasměrováno k ideovému vytvoření vzoru „nového člověka“. Který se jednou měl nazývat nadčlověkem a jindy komunistickým internacionalistou. Dnes v politicky korektní mluvě „morálním Evropanem“.

novak-zeme-nasranych-lidi-n.jpg (49,950 kiB)
Autor kresby: Václav Novák

Když jsem se díval na ČT 24 na Jana Sokola, filosofa a pedagoga, jak v podstatě bezmocně plácá takové ty obecné větičky jako „Imigrační vlna je vážná věc. Rozhodně se z ní nesmí stát emotivní záležitost, kterou pak zneužívají všelijací politici. To by nám hrozně uškodilo,“ bylo mi toho líto. Býval to skutečně moudrý muž.

No asi nevěděl, že při jeho koktavých uhýbavých odpovědích dole na textové lince běželo, že podle úřadů EU v červenci překročilo hranice Evropské unie téměř 110 000 běženců. Že muslimové z Boko Haram vyvraždili opět celou vesnici. Že vybuchly bomby v Thajsku, kde se část muslimů snaží vytvořit stát podobný Islámskému státu. Mezitím ten samý den proběhly zprávy, že Bavorsko kolabuje před přílivem uprchlíků, kterých má být v Německu už asi 600 000.

Maďarská hranice se hroutí pod náporem běženců, bezmocná Makedonie desetitisícům emigrantů přistavila bezplatně vlaky, aby odjeli do Srbska, tak co si asi lidi mají myslet? Možná by bylo vhodné, kdyby se komentátor ČT pozeptal dalšího účastníka diskuze, z kterého ta otlemená nadřazenost nad plebsem přímo kapala, jak by navrhoval vyřešit problém, že jen za tento rok se předpokládá příchod více než milionu imigrantů. Dle tvrzení Frontexu.

Jak jsem tak sledoval, jistě by sdělil několik úžasných morálních návrhů, ale jak ty lidi nasytit, ošatit, jak zabránit přenosu nebezpečných chorob, jak jim vysvětlit, že tady nepadá chleba z nebe a že je zde nečekají ani roztoužené panny (pak, při nesplnění očekávání volných sexuálních hrátek s běloškami dochází k tisícům znásilnění jako ve Švédsku), ani život bez práce.

Jistě že je mezi nimi obrovské množství skutečně trpících lidí. Na ty však ve skutečnosti sluníčkáři kašlou. Ti pracovití imigranti by jim politickou sílu ani voličské hlasy nepřinesli.

A řeči o české xenofobii a rasismu jsou jen zástěrkou pro politické a mocenské hrátky. Hrátky smrtelně nebezpečné. A ona tvrzení jsou hlavně účelově vylhaná. Něco o tom vím. Žiji celý život v těsném, nejtěsnějším kontaktu s imigranty.

A protože jsem procestoval pracovně i turisticky celou Evropu a velkou část Blízkého východu, nejsme na tom v přijímání cizinců a jejich zapojení do společnosti nikterak špatně. To dosvědčuje i skutečnost, že jsme zde již od poloviny 19. století zvyklí na „gastarbreitery“. Vždycky zde pracovali a studovali a mnozí pak zůstávali. Jako lidé z Polska, Německa (vynechme protentokrát odsun), Slovenska, krajin bývalé Jugoslávie, Maďarska, Bulharska, Ukrajiny a Ruska. Těch takzvaných „expati“ (expatem se z Rusů nazývají ti, kteří jsou občany Ruska, trvalé bydliště mají tam, ale jejich rodiny a často i rodiče mají bydlení u nás — třeba sousedé v naší „rekreační“ vesnici) je dnes jak naseto. Ti mají své domy u nás coby „rekreační a únikové obydlí“ (před vlastní vládou).

V roce 2015 má ČR 10 milionů, 538 275 obyvatel. Podle Českého statistického úřadu dnes v ČR trvale žije s dlouhodobým povolením našich úřadů 441 536 cizinců, podle seriózních odhadů se dalších cca 400 až 500 000 lidí pohybuje na území republiky pololegálně — třeba Ukrajinci, Moldavané anebo Rusové, kdy pravidelně „jako odjíždějí“ do ciziny a hned se vrací. (tedy cca 10 % obyvatelstva), aniž bychom u nás někdy slyšeli o jakýchkoliv demonstracích proti například Vietnamcům, Ukrajincům anebo Němcům v bývalých Sudetech, kde mnozí podnikají a pracují. Viz např. článek Ruský Smíchov, ukrajinské Běchovice.

Kde se píše:

„Výsledky sčítání lidí ukázaly, že v Praze žije přes 200 tisíc cizinců (tedy cca 20 % obyvatel). Z nich je většina z Ukrajiny, Slovenska a Ruska. Nejvíc je Ukrajinců, téměř 50 tisíc. Výsledky také ukázaly, že v Praze 5, 9 nebo v Běchovicích je slyšet ruština a ukrajinština pomalu stejně často jako čeština.“

Protiromské demonstrace, vydávané za rasistické, jsou často spíše demonstracemi obyvatel měst s velkým počtem „nepřizpůsobivých“ proti šílené sociální politice, která vytváří z Cikánů vrstvu „nedotknutelných“. K jejich i naší škodě. Ukazuje se, že ze slonovinové věže výhod a intelektuálního zahledění do sebe sama nedohlédnou mnozí signatáři a organizátoři petice dále než za své vytápěné kanceláře a studovny.

A nejvíce je trapná ta povýšená póza „morálních gigantů“ a držitelů jediné pravdy.

Konec 1. části

(Diskutéry upozorňuji, že bude ještě druhá část, tak aby krotili své vášně.)

Píše pan Václav Vlk st. na NeviditelnémPsu

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 203 × | Prestiž Q1: 6,35

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top