Štítky článku: •  

Trump je nepříčetný, mohl by začít odpalovat jaderné bomby…

V USA rychle píší žalobu na Trumpa, Pelosiová řádí: Nepřátelé demokracie a jejich prezident. Vaše bělošství je vám asi více…

Demokraté v USA horečně sepisují žalobu na prezidenta Trumpa, aby ho stihli odvolat ještě před koncem mandátu. Vedle toho jejich předsedkyně Nancy Pelosiová přikládá pod kotel dramatickými mediálními výstupy. Do nich zamíchala dokonce i to, že Trumpovi fanoušci „zneužili svého bělošství“.

Demokraté v Kongresu pod vedením Nancy Pelosiové vzali skutečně vážně svou snahu odvolat prezidenta Trumpa ještě před koncem jeho mandátu. Ten přitom skončí již za deset dní. Demokraté však narychlo připravují ústavní žalobu, která by Trumpovi navždy zamezila znovu kandidovat.

Televize Fox News citovala z dokumentů, které se v Demokratické straně během víkendu sepisují. Podle nich je prezidentu Trumpovi kladeno za vinu, že „záměrně učinil výroky, které podnítily a přímo vyústily v hrozivé zločinné události na Kapitolu“.

Návrh má Sněmovna reprezentantů, kterou demokraté ovládají, přijmout hned v pondělí. Pokud by jej schválila, směřoval by do Senátu. V něm však mají většinu republikáni, neboť dva demokratičtí senátoři zvolení v úterý v Georgii se ještě neujali funkcí.

A horní komora Kongresu rozhodně nadšení svých kolegů nesdílí. Předseda senátorské frakce Republikánů Mitch McConnell již vzkázal, že Senát se má sejít až 19. ledna, den před inaugurací, a na tomto plánu nehodlá nic měnit.

Demokraté přesto šponují veřejnou atmosféru na podporu sesazení prezidenta. Zejména předsedkyně Pelosiová se vrhla do zuřivé aktivity. Do svých bouřlivých výstupů zamíchala dokonce i fakt, že v den obsazení Kapitolu, 6. ledna, probíhal významný křesťanský svátek, nazývaný Zjevení páně.

Infobox

nancy_pelosi.jpeg (30,294 kiB)
Nancy Pelosi

Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová, narozena 26. března 1940. Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů od roku 2019, předtím stejnou funkci vykonávala v letech 2007–2011. Dcera starosty Baltimoru a poslance Sněmovny reprezentantů za stát Maryland šla ve stopách svého otce a kongresmankou za stát Kalifornie je nepřetržitě od roku 1987. Proslavila se jako hlasitá oponentka prezidenta Bushe ml., což jí v roce 2007 vyneslo zvolení do čela sněmovny. Byla významnou spolutvůrkyní legislativy prezidenta Obamy. V roce 2019 se vrátila do čela sněmovny a stala se výraznou tváří odporu proti prezidentu Trumpovi, podílela se na pokusu o jeho sesazení. Před několika dny v 80 letech obhájila funkci v čele komory.

V tento den mělo být oficiálně potvrzeno volební vítězství Joea Bidena, a proto prý Pelosiová očekávala, že „to bude den zjevení pro odpůrce naší demokracie, aby konečně uviděli světlo“.

Pak nabídla ještě dramatičtější popis: „Místo toho se světu zjevil pohled na lidi z této země, kteří vedeni svým prezidentem dali přednost svému bělošství před naší demokracií,“ cituje slova předsedkyně Pelosiové Fox News.

CELÝ TEXT V ANGLIČTINĚ ZDE

Jako kontrast s hanebným chováním Trumpových bělochů pak předložila utrpení „lidí barvy“ (progresivistický novotvar pro vybrané rasové menšiny). Tito lidé podle ní v dnešních dnech umírají na následky koronaviru, a to „disproporčně“. Nemoc podle kongresmanky zasahuje více menšiny a důvodem toho je „celková nespravedlnost“.

„V den útoku na Kapitol zemřelo na koronavirus v této zemi 3865 lidí. Mnoho z nich byli lidé barvy, a to kvůli celkové nespravedlnosti,“ obvinila Pelosiová.

Den poté zemřely čtyři tisíce lidí. „A proč? Protože rozhodnutí učiněná v Oválné pracovně byla chybná, zkreslená, zpožděná a nazývala nemoc jako ‚hoax‘,“ skončila předsedkyně Sněmovny reprezentantů.

Kromě toho přišla předsedkyně Sněmovny reprezentantů s názorem, že prezident Donald Trump je nepříčetný a hrozí nebezpečí, že by mohl odpalovat jaderné bomby, ke kterým má přístup. Dokonce se za tímto účelem sešla s několika generály, kteří ji ujistili, že jaderné zbraně jsou zabezpečeny proti prezidentově libovůli, což dámu trochu uklidilo.

Přesto ale stále usiluje o předčasné ukončení Trumpova mandátu.

parlamentnilisty.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 388 × | Prestiž Q1: 10,51

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
TomM

V USA pomůže už snad jen Pinochet, Franco nebo Dollfuss. Anebo radši separatistická válka.

ing.Rudolf

Texas nechť udělá s dalšími státy odtržení od vlády těch demokratických sviní.Pelosiová je zrůda.

Zdena

Naprosty souhlas.

Josef Vyskočil

Říkalo se, že jedinou zemí, kde nemůže být převrat jsou USA, protože tam není velvyslanectví USA, které by převrat financovalo. To pomalu přestává platit. Kdybychom měřili americkým metrem, pomalu by vzlétaly bombardéry. Ale kdo bude bombardovat USA, když demokracii ve světě tímto způsobem šířily právě USA?

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top