Štítky článku: •  

Také dnes držíte palce hospodským?

Já jo a nejen proto, že mi hospody a restaurace chybí. Samozřejmě mi chybí jak proto, že se nemohu o polední přestávce najíst jako člověk z talíře u stolu, tak i proto, že si nemohu po práci dát dvě točená piva s přáteli.

Držím jim palce hlavně proto, že je, podobně jako mnoho dalších lidí, kteří se chtějí živit sami, chce vláda (a nejen ta naše) zcela zlikvidovat. Některé vlády dávají alespoň kompenzace, které, na rozdíl od těch našich, nejsou pouhou almužnou a na rozdíl od nás je hlavně vyplácejí hned a nehledají kličky, proč je nevyplatit. Rozumím tomu, že na to náš stát nemá, ale v tom případě by neměl nic zavírat. Evidentně ten virus na veškerá opatření doslova kašle, takže je to stejně fuk. Viz Švédsko versus Izrael.

Kdyby všechny ty peníze stát věnoval na cílenou ochranu ohrožených a zbytek populace nechal pracovat, vydělávat a tudíž i platit daně, tak by to podle mého názoru bylo mnohem efektivnější i levnější, tím spíš, že by byl mnohem větší daňový příjem mj. právě i na tu ochranu ohrožených.

Na místo toho Hamáčkova Policie buzeruje i tyto protestující přestože nedělají nic špatného. Je mi jasné, že většina policistů chápe, že jde pouze o zbytečnou buzeraci, ale holt musí poslouchat rozkazy. Také jsem dnes šel podepsat petici a podpořit tu iniciativu do jedné místní hospůdky, bohužel (již?) byla zavřená.

Faktem je, že jsem byl včera v jedné „garážové pivnici“ a znal jsem tam čtyři lidi ze zhruba pětadvaceti. Kdybych šel na pivo do oficiální pivnice, kam za normální situace chodím, tak by tam byl ten poměr zcela opačný. Pro mne je to samozřejmě plus, protože jsem poznal mnoho nových skvělých lidí, které bych v té oficiální pivnici asi nikdy nepoznal. Ale docela pochybuji, že chtěl tímto Blatný a spol. dosáhnout právě tohoto.

A jestli tím naučí lidi, že se budou bavit raději po těch garážích, tak sice Babišovo impérium možná ty krachující hospody levně nakoupí, ale nikdo mu tam chodit nebude.

Podporuji tudíž plně iniciativu Chcípl PES.

Ostatně před pár dny to napsal imunolog Jiří Šinkora přesně:

Přestože jsem zatím poučený optimista, mám jedno varovné proroctví — tak dlouho budeme nosit na ústech hadry, tak dlouho se budeme navzájem izolovat, tak dlouho budeme zkoušet přechytračit přírodu očkováním těch, co to nepotřebují, až něco donutíme k mutaci s vyšší agresivitou. Je to jen paralela, ale tak dlouho jsme na tuberkulózu tlačili antibiotiky, až jsme z ní vytlačili rezistentní formy. Proč se nedokážeme smířit s faktem, že v přírodě existují mikroby? A pamatujte, největším imunosupresivem je stres. Kdo se bojí, tak si zadělává.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 245 × | Prestiž Q2: 10,20

+24 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top