Štítky článku: •  

Střípky (295)

⚜ Potravinové kvóty (Martin Sedláček) ⚜ ⚜ Papaláši (Petr Štěpánek) ⚜ ⚜ Ryjeme držkou v zemi (Lenka Kubínová) ⚜ ⚜ Hlasování ze zahraničí demokracii nám zničí (Ladislav Jakl) ⚜

Potravinové kvóty

Včerejšek byl černým dnem. Že politikové doslova každým dnem zatloukají hřebíčky do rakve naší svobody, práv a ekonomické prosperity jsme si bohužel už zvykli. Včerejší schválení potravinových kvót bylo zatlučením pořádného hřebu s velkým H a výrazným posunem k fašistickému ekonomickému systému.

Každý člověk má právo žít svůj život ke svému prospěchu. Kupovat a prodávat od kohokoliv cokoliv. Nemá povinnost obětovat svůj život pro jakékoliv kolektivní cíle a prospěch kohokoliv jiného. Má právo užívat svůj majetek svobodně.

Potravinové kvóty zotročují prodejce potravin. Jejich práva budou brutálně pošlapána. Komunisté byli v tomto čestní. Firmy a majetky lidem rovnou ukradli. Fašisté naoko zachovali soukromý majetek. Ve skutečnosti s ním však pomocí regulací a zákonů zacházeli jako se státním. „Majitel“ zůstal pod přísným dohledem v pozici jakéhosi správce státního majetku a vykonavatelem státní vůle. Do této pozice se nyní dostávají prodejci potravin.

Potravinové kvóty budou mít přirozeně i negativní ekonomické dopady na spotřebitele a „pozitivní“ dopady na potravináře. To však není primární. Spotřebitel nemá žádné právo, aby mu někdo prodával zahraniční zboží, ani český potravinář nemá právo na to, aby od něj někdo jeho zboží odebíral. Práva, o které teď jde, jsou na straně prodejců potravin.

V konečném důsledku dopadnou negativní efekty i na výrobce potravin. Podnikat ve státě, který kdykoliv, pod jakoukoliv záminkou, ničí a pošlapává individuální práva je dlouhodobým receptem na chudobu a ekonomickou stagnaci. Potravináři mohou jen čekat až za měsíc či rok, někdo přijde s nápadem jak obětovat jejich práva, svobody, majetky, firmy a životy ve prospěch jiné nátlakové skupiny, která bude mít v té chvílí větší vliv.

Představme si na chvíli situaci, kdy přijde do módy samostatnost i ve výrobě traktorů, hnojiv, osiva, zaměstnání pracovní síly pro zemědělské práce. Proč neobětovat práva potravinářů a zemědělců ve prospěch českých výrobců traktorů, hnojiv, osiva nebo proč neobětovat zemědělce ve prospěch nezaměstnaných Čechů?

Co samostatnost ve výrobě automobilů, mobilů, počítačů, praček a ledniček? Jakmile se vydáme jednou cestou obětování někoho ve prospěch někoho jiného, není žádný limit, před kterým by se stát mohl zastavit. Hranice se budou neustále posouvat.

Nacionalismus a ekonomický fašismus se bohužel stal i programem jediné nadějnější politické strany zastoupené v poslanecké sněmovně Trikolory.

Kdokoliv, kdo si váží vlastního života, nechce být otrokem kolektivu a státu, nechce žít neustále ve strachu o to, která nátlaková skupina získá vliv a silou zákona ho připraví o práva, svobodu a majetek má na podzim jedinou možnost. Poslat do sněmovny Svobodné.

Martin Sedláček, FCB


Papaláši

Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí číšníci, jídelní lístky, slušný výběr jídel, cenová láce. A hlavně, žádní policisté, žádné kontroly, žádná komanda, žádné pokuty.

U vedlejšího stolu obědvali piráti, u dalšího komunisté, o kus dál okamurovci a socani, modří ptáci a černoprdelníci taky, no prostě politici celého spektra a v rohu sám předseda vlády s předsedou poslaneckého klubu ANO. Asi vám už svítá. Měl jsem totiž nějaké jednání v poslanecké sněmovně.

Ale abychom si správně rozuměli. Mně osobně fungující parlamentní restaurace nijak nevadí. Je přece normální a správné, že se lidé mají kde najíst. Jenže v tomto případě jde o něco úplně jiného.

Právě tihle lidé, kteří nám ostatním ordinují všemožná opatření včetně zavřených restaurací, sami pro sebe uplatňují úplně jiná pravidla. Výmluva, že jde vlastně o závodní stravování, neobstojí. A jen tak na okraj připomínám, že právě včera v té budově, o které píšu, tihle naši dobře najedení spoluobčané zase odmávali další prodloužení nouzového stavu.

Ono by totiž vůbec nebylo na škodu, kdyby i politici na vlastní kůži pocítili dopady svých rozhodnutí. Konkrétně kdyby i v parlamentu namísto restaurací fungovalo pouze výdejní okénko. Nebo kdyby i poslanci a ministři si do práce museli vzít jídlo v kastrůlku. Nebo kdyby si po ránu museli na cestu namazat housku se salámem. Nebo kdyby i oni museli během oběda vyběhnout do ulic a tam v mrazu a na stojáka u výdejního okénka zhltnout hamburgra či párek v rohlíku. My ostatní to totiž takhle dělat musíme. Právě z jejich rozhodnutí.

Ta stará Orwellova teze pořád platí. Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás si jsou rovnější.

Petr Štěpánek, FCB

papalasi.jpg (33,720 kiB)
Pohoda, klídek, tabáček

Ryjeme držkou v zemi

Z diskuze na mesec.cz … Hodně smutné…

Píše nešťastná paní do diskuze:

„Manželovi zavřeli 4 hospody, přes léto dělával akce typu fesťáky, rauty, svatby, nic z toho se nekoná. Kompenzace dostává 500 Kč denně což je výsměch, neboť nájem jedné hospody je 80 tisíc měsíčně a ty hospody jsou 4, nemluvím o energiích, kdy musíte platit zálohy, ať už fungujete, či ne. Zaměstnance máme buď na fiktivních neschopenkách, nebo jím platí teda stát, dodavatelé nám krachují, s pivovary máme smlouvy o plnění a nikdo se s námi nehodlá bavit o tom, že to nejde, takže smůla.

Hypo splácíme sice „jen 15 tisíc“ měsíčně, ale úvěry do začátku podnikání, a podobně činí dohromady nějakých 100 000 měsíčně, takže nesplácíme, není z čeho, do toho zálohy na soc., zdrav., daně z příjmu a z přidané hodnoty za loňský rok… neustále nás bombardují úřady s nějakým papírováním, účetní nemáme z čeho platit, sami se v tom nevyznáme, a úřady, jak víme, tu nejsou pro lidi, ale proti nim.

Já chodím uklízet, abych aspoň zaplatila školku, manžel se snaží udržet aspoň výdejní okno, před vánoci jak nám otevřeli podniky na týden, jsme nakoupili tankové pivo, následně je zavřeli a zkazilo se nám asi 5 tisíc litrů. Nemáme kde brát. Nemáme už rezervy, ty jsme vyčerpali během roku, protože už to je skoro rok co máme střídavě zavřeno, omezeno… pravděpodobně přijdeme o dům, ok, je to jen „věc“, auta jsme prodali. Nic víc nemáme. I kdybychom šli do bytu, není z čeho platit. Nevíme co bude. Kamarád spáchal sebevraždu před 3 týdny, má konečně klid.

Já nevím, jestli se smát, nebo brečet už kvůli dětem se snažím, ale jako… děsně mě štve, že jsme byli ti blbí poctivci, vše vždy přiznávali a jeli na férovku… kdybychom si nakradli a dělali na černo, sice bychom se třeba na sebe namohli dívat do zrcadla, ale zbylo by nám aspoň nějaké.

Dostáváme od státu 500 Kč denně, jen manžel, protože je jediný jednatel společnosti, takže 15 500 Kč ±, já — pardon, ale jinak to nešlo — uklízím na černo, vydělám 8 tisíc, + na mě manžel bere peníze „kurzerbait“ nebo jak se to sakra jmenuje — mám jakoby k tomu výplatu od státu což nám platí hypo.

Nájmy jsou měsíčně 320 tisíc, ani jeden majitel nemovitosti nám je neodpustí, pouze 3 z nich kývli na to, že můžeme začít platit až po koroně. Haha.

Elektřina — zálohy — nešli k nám ani odečíst hodiny, a ZPRŮMĚROVALI to z loňska, ačkoli máme zavřeno, máme všude platit zálohu cca 55 tisíc a to jsou jen plivance do moře. Měli jsme našetřeno cca 1 700 000 na horší časy… vše je v prdeli abychom mohli splácet, kam zavoláme s prosíkem o posečkání, je problém.

U hodně splátek jsme už v exekuci, ačkoli cca 10 let nemáme problém splácet 100 000 měsíčně jen tak. Máme velký dům s lesem, potokem, zvířaty, vybudovali jsme to poctivě. Všeho se klidně vzdáme, sice asi s depresí, ale ok, je blbá doba, jenže to se moc nevyřeší. Přijdeme o domov! Jsme tu doma, byli jsme šťastní. Já chápu, že je potřeba, aby se lidé neshlukovali (i když nařízení vlády mi přijdou dost na hlavu) ale když něco zavřou, musí přece kompenzovat, ne přivádět lidi k podvodům, v horším případě k sebevraždám…

Já fakt nevím, co bude, nevím, jsme úplně v hajzlu.

A těmhle lidem chce Maláčová ještě zvýšit odvody na sociální, aby měli důstojný důchod? Nejprve je stát svým rozhodnutím ožebračí na kost. Copak nevidíme, že půlka národa v době covidové doslova „reje držkou v zemi“?“

Lenka Kubínová, FCB


Hlasování ze zahraničí demokracii nám zničí

Korespondenční volba pro krajany žijící v zahraničí? To je čisté zlo. Osudy naší republiky a životy nás, co zde žijeme, by měli spoluurčovat jen ti, kdo s námi sdílejí naše životy, kdo sdílejí poměry u nás v dobrém i ve zlém.

Voleb ať se účastní jen ti, kdo tu pracují, dýchají s námi společenskou atmosféru, platí daně či se potýkají s fungováním státu a jeho orgánů, ti, na které každodenně dopadá kvalita našeho školství, policie, infrastruktury, sociálního systému, kdo prožívají naši míru svobody i nesvobody, kdo na vlastní kůži cítí všechna omezení či naopak možnosti života v naší domovině.

Ne, že nám zavaří odněkud zdálky tací, co budou hlasovat leda podle svých sympatií, ale dopady volebních výsledků na ně pak už nedolehnou. Ne, ne, ne.

Ladislav Jakl na ladislavjakl.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 245 × | Prestiž Q2: 10,61

+26 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 7 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Lucas

Pane Sedlacek, temi Vasimi blaboly o svobode byste mohl tak uspavat deti. Zijete mimo realitu a zajimalo by me, cim se takovy nymand zivi. Srovnavat traktory a jablka a odvolavat se na svobodu jednotlivce a "potravinaru" je opravdu silny kafe.
Budu hadat. Sedite v Lidlu na pokladne, ze?

PeTaX

Typický útok „ad hominem“, když chybí argumenty. Nestačilo říci, že s panem Sedláčkem nesouhlasíte? Anebo, co když mimo realitu žijete vy?

Lucas

A vam se jeho unikatni prispevek libi? Semele hory, doly, jako by zil mimo realitu. Jedinou omluvou je FB nebo melouni. Prectete si, co jsem napsal na Konzervativnich novinach Sasovi Vondrovi /mrkve/. :-)

PeTaX

Kdyby se mi nelíbil, tak ho sem nedávám. Argumenty proti tomu hloupému zákonu naleznete zde.

Ladislav

Pane Sedláček, já s vámi nesouhlasím.

Borsuk

S p.Sedláčkem by bych vřele souhlasil, kdyby tu byl skutečný volný trh.
Ale 1/ jsou tu silně dotované cizí potraviny.
2/ jsou tu silné zahraniční řetězce, které zneužívají svého postavení. Na ně nikdo nezaklekne. Kdysi v jednom řetězci udělali z normálních vajec "bio" a tak je zdražili o cca 5Kč. Zaklekla ne ně tuším ČOIka a řetězec dostal pokutu 50.000 Kč. V ČR má řetězec minimálně 100 prodejen, takže když prodali na každé 100 vajec, pokuta byla zpět a zbytek měli ve vestě. Stejnou pokutu dostane hospodský za nějaký v podstatě formální přestupek proti (často nesmyslnému) hygienickému pravidlu. A jak zachází řetězce s menšími dodavateli? Zboží od nich nekoupí ale "pronajme jim regál" a co se neprodá, může si dodavatel nabouchat do kecek.
Když budu hrát fotbal se soupeřem, kterému sudí nadržuje, nepíská mu fauly a ofsajdy ani hraní rukou, můžu buď čestně prohrát nebo se snažit vyhrát jak to jde.
Jenže tady jde o víc než ve fotbale.

Lucas

Stopro pravda. :-)

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top