Štítky článku: •  

Tak a je to venku

Mnoho lidí nevěří, že jako zemřelí s covidem jsou u nás započítáváni i ti, kteří zahynou při autonehodě, tak snad ministrovi zdravotnictví uvěří. A obvykle stejní lidé nechtějí věřit ani příplatkům nemocnicím za covidové pacienty.

Ministr Blatný dnes prohlásil ve Sněmovně:

A to ještě pominu, že i smrti se vykazují úplně jinak, ale i když my vykazujeme každého, kdo zemře i na AUTONEHODU a má covid, jako člověka, který zemřel na covid, tak ten den máme kolem 150 mrtvých.

Vizte stenozáznam:

764343_article_photo_9wgriks_600x.jpeg

Nepřímo zde vlastně tvrdí (asi nechtěně?), včetně toho když přiznal, že vykazujeme jako covidové zemřelé i ty, kteří zahynou při autonehodě a mají v sobě covid, že Německá čísla Robert Koch-Institut sedí mnohem víc, jak ta naše. Proč tedy vykazujeme jako zemřelé s covidem zcela všechna takováto úmrtí včetně těch, která s touto nemocí nemají nic společného, bohužel nevysvětlil. Jediné co mne napadá je to, že prostě chtějí a potřebují ten nouzový stav držet co nejdéle.

Druhá věc je, že si nyní ministr Blatný začal dávat, zcela mimo PES, podmínku na uvolnění opatření, aby se v nemocnicích snížil počet hospitalizovaných s covidem pod tři tisíce osob. Ovšem to by také musel zrušit anebo alespoň snížit ty příplatky nemocnicím za covidové pacienty. Je známo, že tam leží s diagnostikovaným covidem mnoho pacientů buď zcela bez příznaků anebo s lehkými příznaky.

Dokonce i nemocnice musí uvažovat ekonomicky, obzvlášť, když jim Vláda kvůli covidu zakázala provádět téměř jakékoli jiné neakutní léčení či operace. A pokud dostávají za covidové pacienty takto významné příplatky, tak se ani nedivím, že si je tam drží co to jde:

Modelace nákladů za týdenní léčbu onemocnění covid-19 v nemocnici (zdroj VZP)
Standardní lůžko:
úhrada za lůžko 45 800 korun
příplatek za onemocnění covid-19 16 317 korun
celkově 62 117 korun
Jednotka intenzivní péče:
úhrada za lůžko 166 400 korun
příplatek za onemocnění covid-19 413 448 korun
celkově 579 848 korun

Přitom i když se platba za pacienty s koronavirem a bez něj na jednotce intenzivní péče výrazně liší, je podle ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera péče o ně téměř stejná.

„Rozdíl je hlavně v komplikovaném používání ochranných pomůcek u covid pozitivních pacientů, tedy bariérová ochrana personálu i okolních pacientů,“ uvedl ředitel Arenberger.

Samozřejmě chápu jisté zvýšené náklady, ale tohle mi připadá skoro jako výzva nemocnicím, ať si tam drží i bezpříznakové pacienty s covidem jako slepice snášející zlaté vejce.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 408 × | Prestiž Q1: 13,58

+27 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Bylo by zajímavé dát si všechny ty informace dohromady. Co o těch přeplněných krematoriích říkají lidé pracující v pohřebnictví, co říkají lidé ze zdravotnictví atd. Pan Blatný svým výrokem jen potvrdil celou účelovost kampaně.

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top