Štítky článku: •  

Tak a je to venku

Mnoho lidí nevěří, že jako zemřelí s covidem jsou u nás započítáváni i ti, kteří zahynou při autonehodě, tak snad ministrovi zdravotnictví uvěří. A obvykle stejní lidé nechtějí věřit ani příplatkům nemocnicím za covidové pacienty.

Ministr Blatný dnes prohlásil ve Sněmovně:

A to ještě pominu, že i smrti se vykazují úplně jinak, ale i když my vykazujeme každého, kdo zemře i na AUTONEHODU a má covid, jako člověka, který zemřel na covid, tak ten den máme kolem 150 mrtvých.

Vizte stenozáznam:

764343_article_photo_9wgriks_600x.jpeg

Nepřímo zde vlastně tvrdí (asi nechtěně?), včetně toho když přiznal, že vykazujeme jako covidové zemřelé i ty, kteří zahynou při autonehodě a mají v sobě covid, že Německá čísla Robert Koch-Institut sedí mnohem víc, jak ta naše. Proč tedy vykazujeme jako zemřelé s covidem zcela všechna takováto úmrtí včetně těch, která s touto nemocí nemají nic společného, bohužel nevysvětlil. Jediné co mne napadá je to, že prostě chtějí a potřebují ten nouzový stav držet co nejdéle.

Druhá věc je, že si nyní ministr Blatný začal dávat, zcela mimo PES, podmínku na uvolnění opatření, aby se v nemocnicích snížil počet hospitalizovaných s covidem pod tři tisíce osob. Ovšem to by také musel zrušit anebo alespoň snížit ty příplatky nemocnicím za covidové pacienty. Je známo, že tam leží s diagnostikovaným covidem mnoho pacientů buď zcela bez příznaků anebo s lehkými příznaky.

Dokonce i nemocnice musí uvažovat ekonomicky, obzvlášť, když jim Vláda kvůli covidu zakázala provádět téměř jakékoli jiné neakutní léčení či operace. A pokud dostávají za covidové pacienty takto významné příplatky, tak se ani nedivím, že si je tam drží co to jde:

Modelace nákladů za týdenní léčbu onemocnění covid-19 v nemocnici (zdroj VZP)
Standardní lůžko:
úhrada za lůžko 45 800 korun
příplatek za onemocnění covid-19 16 317 korun
celkově 62 117 korun
Jednotka intenzivní péče:
úhrada za lůžko 166 400 korun
příplatek za onemocnění covid-19 413 448 korun
celkově 579 848 korun

Přitom i když se platba za pacienty s koronavirem a bez něj na jednotce intenzivní péče výrazně liší, je podle ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera péče o ně téměř stejná.

„Rozdíl je hlavně v komplikovaném používání ochranných pomůcek u covid pozitivních pacientů, tedy bariérová ochrana personálu i okolních pacientů,“ uvedl ředitel Arenberger.

Samozřejmě chápu jisté zvýšené náklady, ale tohle mi připadá skoro jako výzva nemocnicím, ať si tam drží i bezpříznakové pacienty s covidem jako slepice snášející zlaté vejce.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 408 × | Prestiž Q1: 13,58

+27 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Bylo by zajímavé dát si všechny ty informace dohromady. Co o těch přeplněných krematoriích říkají lidé pracující v pohřebnictví, co říkají lidé ze zdravotnictví atd. Pan Blatný svým výrokem jen potvrdil celou účelovost kampaně.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top