Štítky článku: •  

(hrůza)Přichází po špičkách

V šedesátých letech říkal starší učitel počtů žákům při školním výletu na Stolovou horu u Klentnice:

„Smáli jsme se jim, připadali nám jako hlupáci, mladí němečtí kluci, kteří sem v třicátých letech chodili v uniformách a s batohem plným kamení, aby se trénovali, a pak nás odtud vyhnali a pozabíjeli, to jsme měli ještě štěstí, v kom rozpoznali žida, pak rychlá smrt byla vysvobozením“.

Mění se jenom kulisa a kostým, ale herci, jejich cíle a naše naivita jsou stejní. Současní Němci jsou nebezpečně podobní svým dědům s batohy plných kamení, podobně směšní a my podobně naivní. Němci vykopnou fotbalového komentátora Jörg Dahlmanna z televize Sky, protože při reportování fotbalového zápasu, aby odlehčil atmosféru, řekne o brankáři, který si moc nezachytá a je náhradníkem, že by jeho lavičku též bral, když se může v plné síle doma pomuchlat s rozkošnou ženou, kterou je náhodou herečka Sophia Thomalla.

Reportér spáchal smrtelný hřích sexismu v německém pokrokovém náboženství. Dahlmann si rychle uvědomil v jaké zemi žije a několikrát se omluvil všem stranách, postiženým i nepostiženým, u nichž muchlání nepřichází v úvahu, nicméně se mohou postiženými cítit. Thomalla to vzala s nadhledem „Každý chce trochu lásky, též Jorg, ale nešlo přece o dětské plínky, ale o fotbal a ten mě víc naštval“.

Nikdo se necítil postižený, nikdo se neurazil, ale reportér přišel o džob. Desítky německých novin o tom psalo, ale nikdo si netroufal napsat, že džob by měl ztratit hňup z kádrovýho v televizi Sky, nejlíp i ředitel televize, tady nikdy nemůže dojít k omylu.

 Druhý případ nacistického glajchšaltování, které definitivně uzurpovalo německý prostor, je méně úsměvný. Akademický senát univerzity v Osnabrücku zrušil finanční podporu levicové univerzitní iniciativě „Kritik und Intervention“, akademický senát má jiné představy o levicovosti. Levicové iniciativě pseudovědci ze senátu vyčítají, že si pozvala na přednášku Jorg Hubera, který kritizuje zpolitizovanou ekologii.

Dalším hříchem, který vedl ke ztrátě finanční podpory, na tzv. stávce žen, nesla jedna členka iniciativy transparent s nápisem: „Kdo nechce mluvit o zahalené hlavě, měl by mlčet i o feminismu“.

Akademický senát si též všiml, že na shromáždění proti násilí na počest zavražděné Syřanky Raghad Kawabas, které iniciativa organizovala, se místo termínu „femicid“ mluvilo o vraždě ze cti. Iniciativa též vydávala levicové advokáty masové imigrace za nové nacisty, když v otevřeném dopise zmiňovala antisemitské postoje mnohých muslimských imigrantů. Akademický senát iniciativě předhazoval rigidní postoje k islámu a to, že si dovoluje pozorovat muslimské skupiny v Osnabrücku.

Píše pan Libor Číhal na meras.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 439 × | Prestiž Q1: 13,92

+28 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top