Štítky článku: •  

Nic se nemá přehánět

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne! A naši údajní zachránci před Covidem, tak dlouho strašili upravenými statistikami počtu nakažených, celkovým počtem nemocných, počtem lidí v nemocnici a pochopitelně neustále stoupající křivkou zemřelých, až narazili.

Mediální mainstream samozřejmě tyto údaje ještě zhoršoval různým přepočítáváním a srovnáváním se světem, až jsme podle něj byli najednou nejhorší v počtu nakažených a nejhorší na světě v počtu zemřelých. Vše v přepočtu na 100 000 obyvatel!!!

Takže najednou byl Andrej Babiš premiérem země, která ve světovém měřítku v boji s Covidem neobstála, ministr zdravotnictví Blatný, zodpovědný za zdraví národa, také světově nejhorší ministr! Vše na základě přehnaných údajů vysílaných celému světu! Bez jejich znalosti by nás Německo těžko označilo za nebezpečnou zemi a zavedlo tvrdá hraniční opatření!

Z lidského hlediska je proto pochopitelné, že se Blatný začal bránit. Předminulý týden protestoval proti našemu nejhoršímu počtu nakažených ve světě tím, že tyto údaje jsou zkreslené započítáním bezpříznakových, kterých je tam zbytečně asi 30 %!

A. Babiš na podzim lidi konejšil tím, že je jich 90 %. A na mrtvé, a k ostré výměně názorů, došlo mezi ním a šéfem ČLK Kubkem v poslední televizní debatě. Blatný se znovu hájil tím, že mrtvých na Covid, kterých je v této chvíli ve statistice 15 453, zemřelo na Covid jen 30 %, 10 % jsou autonehody a 60 % jsou lidé zemřelí na vážné choroby a s Covidem se jen nějak potkali. A že se to teprve bude ověřovat!

Také dodal, že země, které statistiku dělají poctivě jako ČR, pak vypadají proti ostatním, kteří to tak nedělají, jako nejhorší!!! 30 % z 15 453 je prosím jen 4653 zemřelých! Tak má opravdu vypadat poctivost? Strašit údajem vyšším o 10 800 vyšším je poctivost? Nebo lež jako věž?

Kdyby Německu a celému světu byly předkládány údaje skutečně poctivé, myslíte, že bychom byli považováni za nebezpečnou zemi? Pokud bezpříznakoví zkreslují a vytváří zbytečně negativní obraz o ČR, tak proč jsou tam počítáni?

Pokud není jistota o skutečné příčině smrti, tak proč figurují jako objasněná úmrtí? V redakci „Seznamu“ vyšel dnes rozhořčený článek o J. Blatném. Autor jej nazval hlavním „dezinformátorem“. Tak si již zvykli na příděl děsivých čísel, s kterými ještě dále pracovali, aby byly co nejhorší a najednou taková podpásovka!

Pokud by to, co teď předvedl Blatný, měl být začátek skutečně poctivé a pravdivé statistiky, která by tím přešla od strašení a děšení národa k užitečným informacím, tak to bude vítáno! V tom případě, by se mělo zdravotnictví vrátit tam, kam kdysi patřilo. Okamžitě začít léčit ty, kterým byla odepřena operační lékařská péče, na úkor mnohdy vymyšlených statistických údajů a zabránit tak dalším zbytečným úmrtím.

Ale to musí začít na MZ a u téhož pána, o kterém byla teď řeč. On byl ten, kdo pokyn k zastavení plánované operační péče vydal! A také bychom se měli dozvědět poslední část dohody mezi MZ a pojišťovnami, o příplatcích za pacienty s Covidem. Nedávno byl téměř celý zveřejněn, takže víme, že za normální lůžko a týden je taxa 45 850 s Covidem 62 117. Týden na JIP 166 400, s Covidem 579 848.

Myslím, že hodně by řekla vědomost jak a o kolik, poskočila cena u zemřelého na Covid!

Píše pan Vojtěch Machálek na Pravý prostor

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 368 × | Prestiž Q1: 14,58

+31 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top