Štítky článku: •  

Jde vládě o zdraví obyvatel?

Od pondělí nesmíme překračovat hranice okresů a pokud jo, tak pouze se správně vyplněnou bumážkou. Procházky, běhání či další aktivity prospívající zdraví lze v současné době ve městě provozovat prakticky pouze na ulicích.

Jako obyvatel Jablonce dokonce nesmím vyjet městským autobusem na Bedřichov s běžkama, aby mne tam na trati nenaháněli policajti na čtyřkolkách, protože bych tam třeba nedejbože mohl i sportovat a posilovat si tím nezákonně vlastní imunitu.

766910_article_photo_x2gpept_600x.jpeg
(Martin Roman, Běhej srdcem)

Ostatně mnohá jejich nařízení jdou zcela přímo proti posilování imunity, typicky roušky venku na čerstvém vzduchu, na téměř prázdných ulicích včetně poloprázdného parku.

Naopak jsem od nikoho z vlády neslyšel alespoň doporučení, ať lidé v tomto období berou třeba vitamín D, sportují (to vlastně ta nařízení maximálně omezují) a snaží se aspoň trošku zhubnout (což ovšem bez pohybu jde špatně), protože obezita je jedno z největších rizik a naše republika v tomto směru patří ke špičce. Podle tohoto článku jsme čtvrtí na světě, takže není divu, že bohužel máme tak vysoký počet úmrtí.

Fakt, že se vláda neustále snaží obyvatelstvo vystrašit k smrti snad ani nemusím zmiňovat stejně jako skutečnost, že psychická pohoda a optimismus velice přispívá k úspěšnému zvládání jakékoli nemoci.

Když Václav Klaus chytil koronavirus, tak se mnoho „milých“ lidí v diskuzích mohlo přetrhnout, aby mu přáli co nejhorší průběh včetně odmítnutí na JIP. A tento osmdesátiletý stařec (ať už si o něm politicky myslíme cokoli) všem prakticky ukázal, že pokud se člověk dobře stará o svou fyzickou i psychickou stránku, tak má mnohem větší pravděpodobnost velmi mírných příznaků, které snadno vyleží doma.

Pak ovšem nemají vznikat i šílené konspirace, že se vládě naopak hodí do krámu co nejvíc nemocných kvůli neustálému prodlužování nouzového stavu, když těmi opatřeními evidentně dělají maximum, aby na tom lidé nebyli dobře fyzicky ani psychicky.

Další absurdita ze stejného nařízení z mého okolí je spíše zábavná. Pokud pojedete tramvají z Jablonce na Proseč, která je ve stejném okrese, tak byste správně měli vystoupit nejpozději na zastávce Nový svět, protože za ní již tramvajové koleje překračují hranici jabloneckého okresu. Na Proseč se tudíž tramvají vlastně legálně nemáte jak dostat. A pokud někdo ještě do včerejška chtěl jet z Proseče do Jablonce, tak tu hranici musel překročit už jen tím, že šel pěšky na zastávku. Na zastávce Proseč škola je ta hranice dokonce přesně na kolejích, takže bylo porušováno nařízení i přechodem z jednoho nástupiště na druhé.

766910/766910_article_photo_ddsjtrc_900x.jpeg

Města Liberec a Jablonec společně požádala ministra Hamáčka o výjimku, protože jsou prakticky (a na některých místech doslova) propojena. Ten ovšem teprve včera částečně vyhověl a to pouze obyvatelům Proseče směrem na Liberec a obyvatelům Vratislavic směrem na Jablonec. No tak alespoň něco …

766910_article_photo_6x0e3qd_600x.jpeg

Opravdu nevím, co si mám o těch vládních nařízeních myslet, ale nic dobrého to není.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz


Václav Klaus ukončil nařízenou karanténu

Václav Klaus ukončil k pátku dne 5. března 2021 pobyt v karanténě, který mu byl do tohoto data nařízen Hygienickou stanicí hl. m. Prahy v souvislosti s jeho onemocněním Covidem-19.

Již po pondělní kontrole u svého ošetřujícího lékaře v pražské ÚVN bylo evidentní, že nebude nutné, aby byl konec této úředně nařízené izolace odkládán.

Václav Klaus absolvoval celou svoji léčbu v domácím prostředí, bez nutnosti jakékoli nadstandardní či nemocniční péče, a to za pomoci běžně dostupných medikamentů (vitamíny, přírodní přípravky, isoprinosine na podporu imunity, aspirin). 

Děkujeme za obrovskou podporu, které se mu dostávalo po celou dobu uplynulých dvou týdnů, jakož i médiím za ohledy a ověřování si množství nepravdivých informací o jeho stavu, které se někdo usilovně snažil rozšiřovat. 

Petr Macinka, Institut Václava Klause

V Praze dne 6. března 2021

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 226 × | Prestiž Q1: 8,64

+14 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top