Štítky článku: •  

Bez voleb a s koncentráky v Německu

Již před březnem 2020 jsme nežili ve svobodné společnosti. Můžeme říci, že jistá míra totalita byla i před tím. Politici však využili koronavirus ve svůj prospěch a náš život nabral jiný rozměr.

Pracujeme (tedy teď musíme mít zavřeno) a tedy i bydlíme v Peci pod Sněžkou, Trutnovsko, které je nyní uzavřené kvůli nedostatku kapacit v trutnovské nemocnici. Projeli jsme kontrolou u Chroustníkova Hradiště již 3×. Trvalá bydliště a doktory máme s ženou každý jinde, čili prokázat se je jednoduché. Na poslední vyjížďce z Trutnovska se usměvavý policista ptal kam a proč jedeme. Hned jsem mu začal ukazovat potvrzení z telefonu. Ani se nepodíval a odvětil, že mi věří, že mu nic ukazovat nemusíme. Sympaťák! Tak jsme se dali do řeči s otázkou, zda věří, že jejich kontroly a opatření, které vynucují, jsou v pořádku, s úsměvem mi pověděl, že určitě nevěří a „jen“ vykonává svoji práci a poslouchá nařízení z vyšších míst.

Tento týden jsme také byli na očkování proti tuberkulóze právě v trutnovské nemocnici. Shon v nemocnici, která je přeplněná a nemá dostatečné kapacity, si představuji jinak. Nicméně podávaná vakcína našemu synovi byla ve stejné chodbě a ve stejné místnosti, kde se tři dny v týdnu dělají testy na COVID-19. Určitě to po každém dni dezinfikují, ale nevím… Celý rok nám říkají, jak nebezpečný virus to je, jak se rychle šíří, jak se jednoduše šíří, že musíme mít zavřený hotel, restaurace, obchody a jiné služby, nesmíme se setkávat s rodinou, prarodiči, kamarády. Ale používá se jedna místnost na odběr vzorků pro testy na COVID a na vakcinaci miminek. I přesto, že to dezinfikují. Pokud jsou tvrzení politiků a všech alarmistů epidemiologů pravdivá, není toto hazard se životy?

Ale to nejzábavnější ještě přijde. Paní sestřička byla velice milá a chtěla si povídat, tak jsme se ptali. Jako každé socialistické zařízení, které je plánováno centrálně trpí nedostatkem zdrojů — nedostatek respirátorů, těch obleků, atd. Co jiného čekat. Zeptal jsem se však, jak stíhají, když všude hlásí jak je jejich nemocnice přeplněná. Asi mají větší počet osob s covidem hospitalizovaných, ale zmínila další dva faktory, které k tomu přispěly. První, velký počet zdravotníků byl v karanténách. Druhý, při druhé dávce vakcíny, kterou zdravotníci obdrželi, bylo snad 50 % z nich na týden dva vyřazeno z práce, jelikož onemocněli. Dokonce našli jednoho sesypaného kolegu pod stolem po noční. Musíme se tedy přeložit „na hraně kapacit“. Nejedná se o nedostatek lůžek pro nemocné, ale nedostatek personálu, které je zaviněno centrálním řízením zdravotnictví.

To jen tak pro zajímavost z vlastní zkušenosti. O dnešním stavu je napsáno spousty, všechny možné strany si každý čtenář najde. Potíž je, že naše politbyro poslouchá jen tu jednu. A jsme v situaci, v jaké jsme.

Totalita má více podob, ale do té, které se řítíme, se začínám velice obávat.

Vláda chce přijmout jistý pandemický zákon, kde by mohla provádět restrikce bez nouzového stavu. V zákoně by bylo ukotveno, že může zavírat obchody i služby jak činí dnes. Toho se nikdo nebojí? Legálně nás bude moci likvidovat. Mainstream mlčí. Opozice včetně ODS schvaluje. Je prezentován jako něco samozřejmého. Neuvěřitelné. Nyní se dívám na jednání poslanecké sněmovny. Poslanci sedí vedle sebe namačkaní v lavicích ještě hůře než hosté v restauraci. Oni mohou, my ne.

Včera jsem si přečetl rozhovor s právníkem obžalovaného pana Krafta. Neuvěřitelné. V rozsudku se píše o negativním pocitu, jenž může být v budoucnu vyvolat výrok pana Krafta. A média opět mlčí. Opravdu neuvěřitelné.

Další video o zásahu policie, kdy zavírala otevřený lyžařský vlek Vaňkův kopec, byl včera zveřejněn. Bezmoc. Bez spravedlnosti. Bez zdravého rozumu. Jenom perzekuce.

Podobných případů je mnoho. Případů, kdy se lidé zadlužují, krachují, nervují se ve dne v noci, jestli budou mít peníze na energie, na splátky na své živobytí je nespočet a budou přibývat. Kdo si myslí, že tento stav skončí v tomto roce je naivní. Rád bych se mýlil.

Kde se domoci spravedlnosti, aby toto šílenství bylo zastaveno? U policie, u armády či u soudu? První potíž je ta, že vysoké procento občanů podporují konání naší vlády. Jedná se však (v mém názoru) především o státní zaměstnance nebo ty, kteří jsou financováni ze státního rozpočtu. Druhá potíž je zásadnější. Policie, armáda i soudy jsou státními zaměstnanci, již vykonávají nařízení, která vydává stát. Přeložte si to tak, že vykonávají takovou spravedlnost, kterou si momentálně vyloží daná vláda (pomocí zákonů). Pokud si tedy vláda myslí, že je spravedlivé zavřít obchody a služby, aby chránila zdraví osob tím, že se nebudou setkávat a uvrhnou je tak do chudoby, policie a soudy tak budou jednat. Pokud si vláda bude myslet, že takový člověk, který poruší karanténu, má být zabit, protože mohl někoho nakazit, bude zabit a policie se soudy tak budou konat.

Pouze ve svobodné společnosti, kde soudy, policie a armáda jsou nezávislé na státu a hlavně myšleno na státním rozpočtu, by občané mohli úspěšně žalovat nynější vládu a domoci se spravedlnosti. Potom by všichni členové vlády již seděli ve vězení.

Proč je v nadpisu „Bez voleb“? Nějak mi pořád nepřijde reálné, že tak jak nyní konají vládní politici, by konali při reálném uskutečnění se voleb v tomto roce. Neříkám, že volby vůbec nebudou (i když si to myslím, kdo ví, jak se dá vyložit pandemický zákon), ale něco se s nimi stane. Vývoj v minulém a tomto roce tomu nasvědčuje. Převrat byl dokončen.

S koncentráky? Bild odvysílal reportáž z „vězení“ v Německu, který má sloužit pro ty, kteří poruší státem nařízenou karanténu. Opravdu to nikdo nevidí? Opravdu mainstream mlčí? Německo, které zničilo milióny lidí v koncentračních táborech během druhé světové války, založilo vězení (detenční tábor) pro lidi, kteří nebudou poslouchat koronavirovou ideologii!!?? Opět neuvěřitelné.

Demokracie inherentně směřuje k socialismu (totalitě). (vypůjčeno od Urzy)

Názorová agrese a chaos je šílený, kam se podíváte. Vše se změnilo. KSČM nepodpořilo nouzový stav, hejtmani z ODS o něj zpětně požádali. Ředitel Pánek z Liberálního institutu podpořil Bidena oproti Trumpovi. Navíc ve svém článku argumentoval, že Trump rozvrací instituce a jako zdroje pro tyto argumenty použil wikipedii a CNN… Zvláštní.

Autor: Radek Ketzl ketzl.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 511 × | Prestiž Q1: 17,71

+43 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Hynek

Martin Pánek je jednak psychicky docela mimo, ale zároveň je to i člověk, který nemá problém s pozitivní diskriminací, pronásledováním jiných názorů apod. Byl to on, kdo se pomocí polofašistických metod pokusil vyhnat pravicové libertariány z libertariánského hnutí v ČR. Bohužel Martin Urza mu v tom i docela pomohl.

1 | 0
PeTaX

plus

0 | 0
Vajo

Je zajímavé, že aktuální data ministerstva zdravotnictví neobsahují kapacity lékařů a sester. Tedy tyto kolonky tam jsou, ale nevyplněné. Zato z ostatních údajů plyne, jak nám vládní poskoci a novináři věší bulíky na nos. iDNES dnes, Kubek: „Rezervní kapacita našich nemocnic je v současnosti na nejnižší úrovni od začátku epidemie. Je to obrovský hazard." Dál to pokračuje: „V Praze jsou momentálně volná jen čtyři lůžka na odděleních ARO a JIP určených pro covidové pacienty. V Plzeňském kraji na covid intenzivní péči už není ani jediné volné místo, stejně jako nemají k dispozici žádné standardní lůžko s kyslíkem… Volná místa docházejí také ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde je pod vedením lékaře Martina Balíka specializované ECMO centrum pro zbytek republiky. Lůžko s umělou plicní ventilací tam však bylo ve středu volné už pouze jedno.“
Podle čerstvých dat MZČR je volná kapacita ARO+JIP v Praze sice jen 3 COVID+, ale 43 COVID-, ve StČ kraji je to 6 COVID+ a 23 COVID-, v ČR celkem je to 151 COVID+ a 412 COVID-, což je 14% celkové kapacity. V Plzeňském kraji je volných sice 0 COVID+, ale 30 COVID-. Co se týče standardních lůžek s kyslíkem, je jich v Pl. kraji 0 COVID+, ale 319 COVID-, za ČR je to 798 COVID+ a 4250 COVID- volných. ECMO v Praze je volných 15 z 34, za ČR je to 47 volných z 84 celkem.
Proč se tají kapacity lékařů a sester je otázka. Ale pokud je skutečně taková krize, že musíme mít půl roku nouzový stav, stát nařizuje totální nasazení mediků, politici se předhánějí v obviněních, kdo zavinil smrt desetitisíců lidí, pak nevím, co vládě brání ve využití §31, odst.3 d) krizového zákona a nařídit lékařům a sestrám – pendlerům pracovní povinnost v českých nemocnicích. Aspoň by se netvořily kolony na hranicích :)
Samozřejně to byla jen řečnická otázka.

1 | 1

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top