Štítky článku: •  

Stručnost nade vše

Někteří mí drazí se nechali už několikrát lehce slyšet, že bych ve svých publicistických statích mohl být o něco stručnější a zesílit tak pádnost svých závěrů.

Dobrá, tohle nakonec vím už od svých učednických let. Pokud stručnost nevede ke ztrátě obsahu sdělení, patří k základním kamenům žurnalistického umění každého dobrého novináře. Nuže tedy, do toho.

Piráti si myslí, že příští vláda bude jednou jejich? To by byla ještě větší katastrofa, než bývalá vláda socialistů. Zde stačí jen připomenout, že Marx, Engels, Mussolini, Lenin, Stalin a nakonec i Hitler byli také socialisté. Jenže, zatímco první dva nebyli politici, ostatní skončili jako krvaví diktátoři. A někteří z nich se dostali k moci dokonce demokratickou cestou. Když nás historie znovu varuje, měli bychom se už konečně jednou poučit.

Piráti nám za krátkou dobu své existence dokázali, že spořádaně klopýtají v marxistických šlépějích podobným způsobem, jako jiná politická uskupení řízená (ať už zjevně, anebo skrytě) novými evropskými či světovými marxismu oddanými „elitami“.

Mezinárodní vedení Pirátů sídlí v Bruselu a je ovládáno muslimy. Také si říkají „internacionála“. Jejich česká odnož se snaží za každou cenu oslabit odpor domácího obyvatelstva k nelegální (většinou muslimské) imigraci. A snaží se pilně už od samého počátku migračního nájezdu na evropskou civilizaci. Národy, které propašované přistěhovalce přijaly do svých zemí bez jakýchkoli prověrek a bezpečnostních kontrol, se dnes potýkají s prudkým vzestupem kriminality, netolerancí a terorismem v měřítku, jaké jejich občané nikdy před tím nepoznali. Jak to souvisí s Piráty? Stačí se podívat na pár let staré fotografie jejich vůdců pod vítačskými hesly s pokrytecky přimalovanými symboly sluníčka. Anebo jste už zapomněli?

A nejen to. V Praze, kde Piráti pronikli až do vedení města, začaly kolovat pověsti o jejich bezohledném korupčním chování ve všech městských částech, kde mají své zástupce. Jakékoli nekalé „přilepšení“ z kapes daňových poplatníků se přece hodí, ne? Inu, hola hoši na palubu, chopte se svých zbraní a dělejte svému jménu čest.

Piráti se zaměřují na nejmladší voliče, kterým chybí životní zkušenost. Zároveň jsou to ti, kteří jsou nejsnáze ovládatelní. Tahle generace už „blaho“ komunismu nezažila, takže nemá na co vzpomínat. A škola? Ta jim toho o dějinách a dějepisu říká stále méně a méně. Že by snad také něčí záměr? Mussolini, Hitler i Stalin se také pokoušeli získat „životem nepopsanou“ mládež na svou stranu, a abych nezapomněl, stejně tak Mao Ce-tung, Kim Ir Sen a řada dalších menších místodržících soudruhů, třeba náš Klement Gottwald…

Přichází čas přestat si něco nalhávat. Kdo volí Piráty, volí konec demokracie a budoucí diktaturu. Kdo volí Piráty, volí náš návrat do časů podobných komunismu. A pravděpodobně volí i příchod něčeho ještě děsivějšího.

Píše pan Pavel Chrastina na neviditelnypes.lidovky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 217 × | Prestiž Q2: 10,60

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Inečka Nováková

Pane Chrastino, většinou jsem silně potěšena Vašimi komentáři, ale tentokrát to sedí (jak jinak) jak p*del na nočníku!
Nejenže jste dobře "stíral" basu v Olympicu, ale "stíráte" dál i SVÝMI ČLÁNKY. Jen tak dál.

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top