Štítky článku: •  

Můj recept na prevenci?

Vím, že se to nebude mnoha lidem líbit, ale tenhle recept mi funguje celý život proti všem virózám a zatím se zdá, že funguje i proti covidu. Berte anebo nechte být.

Je důležité hodně chodit anebo se jinak pohybovat v rámci povolených aktivit (obezita je rizikový faktor nejen u covidu), teď v zimě si dávat alespoň Déčko, občas nějaký kalíšek domácího ovoce v rámci vnitřní desinfekce, topinky s česnekem (nevím proč mi teď moje partnerka nechce dát pusu) plus optimismus a dobrá nálada, hlavně nepodlehnout strachu z mediálních a vládních zpráv. Psychika hraje velice zásadní roli u jakékoli nemoci.

Jo a nenoste roušky a respirátory tam, kde nemusíte (tam, kde musíte, riskujete pokutu) stejně jako to nepřehánějte s desinfekcí rukou (normálně si je myjte mýdlem a teplou vodou), ať si neoslabujete vlastní imunitní systém, který pro správnou funkčnost potřebuje neustálé impulsy, které ho udržují v pohotovosti. Jistý odstup od ostatních od věci není za jakýchkoli okolností, pokud se zrovna nejedná o kočičku, kterou právě balíte a ona by se už chtěla líbat.

Tam, kde je pravděpodobnost vysoké virové nálože (například ve zdravotnických zařízeních) anebo tam, kde byste mohli nakazit někoho z vysoce rizikové skupiny (např. v důchoďáku) si naopak vezměte respirátor FFP3 (v tom důchoďáku určitě bez výdechového ventilu, chcete chránit je, ne sebe) nebo alespoň nanoroušku. Vládou nucený FFP2 je dobrý tak na to, abyste se neudusili prachem, když doma v nucené karanténě budete brousit sádrokarton v rekonstruované koupelně.

A jak píši v úvodu, nikomu to nenutím, ale u mne to evidentně funguje, tak si to každý může přebrat dle vlastního uvážení. Já nyní doma smrdím v karanténě, protože jsem se setkal s nakaženým v zhruba dvouhodinovém hovoru. Nic mi není a mám negativní test.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 371 × | Prestiž Q1: 12,05

+22 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 5 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
gogo

Ano, mám to stejně, jen používám model s ventilkem, přes který jsem si nalepil tkaninu.

Jediný problém je s manželkou, která si tu a tam doma zpívá, navzdory zákazu naší moudré vlády. Zatím jsem ji neudal, protože dobře vaří.

0 | 0
PeTaX

:-)
Jsem dost silně toho názoru, že ti, kteří propadají z C-19 hysterii, se nejsnáze nakazí.

0 | 0
Papy

To nie je iba názor. Oficiálne sa to nazýva nocebo efekt. Opak placebo.

0 | 0
Tomáš Fiala

Ono fakt jde o nějakou prevenci???

0 | 0
Papy

Samozrejme, že ide hlavne o prevenciu. Teda nie vláde, ale mne o ňu ide. Covid v plnej nahote ukázal, aký mizerný stav zdravia má naša populácia. Všetky tie chronické civilizačné ochorenia, ktoré "manažujeme" liekmi a umelo predlžujeme život, ktorého kvalita je biedna. Stačí nový chrípkový víruštek a ten je zrazu pre mnohých posledným klincom do rakvy.

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top