Štítky článku: •  

Už jděte s „chřipečkou“ … někam!

Vážně mne začíná štvát, když někdo argumentuje „chřipečkou“ a je mi zcela jedno zda jde o příznivce anebo odpůrce těch vládních opatření.

Všimněte si, že s „chřipečkou“ prakticky vždy argumentují jen příznivci těch drakonických opatření (a vážně nevím, co si pod tím představují — snad nachlazení?) a snaží se manipulativně tvrdit, že to naopak říkají odpůrci. Patřím spíše mezi odpůrce většiny (ale ne všech) současných i těch opět mediálně propagovaných případných budoucích a opět zcela nefunkčních vládních opatření, ale určitě covid nepodceňuji. Ale na rozdíl od některých nepodceňuji ani tu chřipku.

Covid i chřipka (a nejen tyto nemoci) jsou velice závažná onemocnění, která mohou vést u oslabených lidí i ke smrti. Covid je nyní o to závažnější, že je to nemoc zcela nová a tudíž panenská pro imunitní systém většiny lidí. Prvotní příznaky mohou být podobné, ale rozdíly jsou pak u závažnějších příznaků, kde u covidu na rozdíl od chřipky ještě nejsou podchyceny rizikové faktory. Zatím se ví jistě prakticky jen to, že největším rizikem je obezita (ale u čeho není) a prevencí je dobrý psychický stav a vitamín D pro posílení imunity (a opět — u čeho ne).

Nikdo zatím neví, proč jsou někteří lidé přirozeně imunní aniž by se s nemocí předtím setkali, proč to někdo nedostane i když tráví celý čas doma s nemocným, někdo si tím projde jen lehce a proč to naopak někdo dostane na první dobrou (jako moje milá vystrašená kolegyně) a má to podobně nepříjemné, jako třeba autor tohoto anebo tohoto článku. Hovoří se v tomto směru dokonce například i o krevních skupinách a Rh faktoru, neví se ani, jak dlouho trvá imunita. Poslední zpráva, kterou jsem před několika měsíci zaznamenal, byla o osmi měsících a víc, ale pak to nějak utichlo — ty vakcíny se asi holt musí udat a nic proti — raději vakcínu, než to, co si prožili autoři výše zmíněných blogů anebo co si teď bohužel prožívá můj (a jo, lehce obézní) kolega, který nakazil tu médii k smrti vyděšenou kolegyni, ale už nikoho dalšího. A to jsme tam byli všichni spolu, já dokonce pouze s bradovým štítem, ta kolegyně měla naopak FFP2 respirátor.

Všem, ale opravdu zcela všem, kdo to sviňstvo nedejbože chytí, přeji, ať mají průběh co nejlehčí a pokud možno žádný. Ale to platí u všech nemocí, nejen u v současnosti „populárního“ covidu.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 321 × | Prestiž Q1: 8,99

+13 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Tomáš Fiala

Já jsem prodělal mírnou sice, ale vleklou klasickou chřipku, které jsem se přes veškerou snahu ne a ne zbavit. Trvalo to několik týdnů. Nechodil jsem s tím do práce, protože přesto, že to nebylo nijak vážné (pocitově), když jsem byl doma. Skončilo to tím, že osprchování byla pro mě námaha, kterou jsem málem neudýchal a po skončení hygieny jsem musel ještě dobrých 10 minut sedět ve vaně, něž jsem byl schopen vylézt. Cesta do obchodu pro jídlo (cca 300 m tam i zpět) mi trvala 1,5 hodiny! Je to asi 5 let. Jednou provždy mám trvalé (i když naštěstí velmi malé) následky - nález na srdci.
Nechápu, jak si ti zmr... starostliví lidé dovolí jako argument používat slovo "chřipečka".

1 | 0
PeTaX

A to ještě žádný Kovový Did neexistoval...

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top