Štítky článku: •  

Už žádnou další „poslední šanci“ pro Babiše

Kritizoval jsem hejtmany za jejich rozhodnutí dát Babišovi dalších 14 dní nouzového stavu. Ptal jsem se, co si myslí, že za ty dva týdny bude jinak? Teď už můžeme pomalu bilancovat.

Základní podmínka — děti půjdou 1. března do školy — je prakticky odpískaná, naopak se má zavřít i zbytek prezenční výuky. Vláda akorát předvedla extempore s výběrem dodavatele vakcín, vymyslela dvě roušky přes sebe, papaláši vyzvali k totálnímu lockdownu a pak si zašli na fotbal a byl vydán zákaz cestování do Tanzánie. Progres v očkování je výsměch. Slavný pandemický zákon je sice víceméně schválen, ale už jsme se dozvěděli, že je vlastně k ničemu. Poslední dva dny vláda pro jistotu odmítá cokoliv vyhlásit. Přesně jak jsem si myslel — Babiš znova hodí odpovědnost na opozici — buď dostane další měsíc, nebo zlí poslanci můžou za všechny mrtvé.

Komu o lidské životy skutečně jde, tak už prostě musí říct „DOST“ a neumožnit další měsíc vládního pinožení od ničeho k ničemu. Vláda sice může vyhlásit leccos, ale stejně už nemá důvěryhodnost, aby jí lidi poslouchali. Ani sílu to skrz nějaké represe vynucovat. Každý další den, který Babiš dostane navíc, znamená jen větší chaos a v důsledků více obětí Covidu. Politicky samozřejmě může být výhodnější nechat ho v tom plácat, aby na podzim ve zdevastované zemi i těm největším zabedněncům už konečně došlo, že líp fakt není. Nebo můžeme spekulovat, co udělá prezident, a jestli to náhodou nebude horší. Ale potom si přiznejme, že nejde o zdraví, ale o politiku a budoucí volební výsledky.

Babiše co nejdřív dostat od válu a vytvořit nějakou konsensuální „vládu národní záchrany“, které bude dostatečné množství lidí ochotno věřit a respektovat její postup, protože bude založen na otevřených datech a bude dávat smysl (vždycky budou nějací, co si myslí, že jde o spiknutí Billa Gatese, ale ty celkem není třeba řešit). Miliardy, které Babišova vláda vyhazuje bezúčelně z okna přesměrovat do zdravotnictví na platy a odměny přetíženému personálu a na nové brigádníky. Kdyby nám nevládli lempli, mohly už měsíce jet programy zaškolování dobrovolníků, kteří dnes mohli být v nemocnicích k ruce. Proč to není? A samozřejmě co nejdřív na jaře, jak to situace dovolí (květen?), nové volby. To je jediná smysluplná cesta.

Prodlužování nouzového stavu je prodlužování agonie a nemůže být v zájmu nikoho, kdo chce Covid skutečně řešit.

Píše pan Alois Sečkár na seckar.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 248 × | Prestiž Q1: 8,38

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
k

.

0 | 1
QW

Jenomže právě ten chaos a otravné restrikce a buzerace jsou záměr. Bába totiž vede předvolební kampaň (za naše peníze a nervy). Čísla budou stoupat, situace se horšit a pak se před volbami potichu změní metodika výpočtu psa, čísla zázračně klesnou, Covid hrozba zmizí z médií a hurá, ó náš zachránče, ó božský Babiši, hned ti to tam hodíme...

2 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top