Štítky článku: •  

Lekce svobody

Před nějakým časem jsem objevil překrásné video s Janem Werichem na YouTube, ale bohužel mělo porušenou synchronizaci zvuku. Tak jsem si ho stáhl, opravil a zavěsil mezi svá videa na Facebooku. Po delším čase jsem ho opět sdílel a tentokrát jsem zažil příjemný šok. Video se začalo šířit jako lavina.

Pokud takové myšlenky nacházejí odezvu u lidí, pak to znamená, že slušnost nevymřela. Stále ještě zbývá lidstvu sen o lepším životě, o mravnosti, o svobodě a odpovědnosti. Někdy stojí za to zvolnit tempo a poslechnout si něco moudrého. A pan Werich moudrý byl.

Jan Werich, Lekce svobody

Nahrávka z roku 1968

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 274 × | Prestiž Q1: 10,66

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top