Štítky článku: •  

Lekce svobody

Před nějakým časem jsem objevil překrásné video s Janem Werichem na YouTube, ale bohužel mělo porušenou synchronizaci zvuku. Tak jsem si ho stáhl, opravil a zavěsil mezi svá videa na Facebooku. Po delším čase jsem ho opět sdílel a tentokrát jsem zažil příjemný šok. Video se začalo šířit jako lavina.

Pokud takové myšlenky nacházejí odezvu u lidí, pak to znamená, že slušnost nevymřela. Stále ještě zbývá lidstvu sen o lepším životě, o mravnosti, o svobodě a odpovědnosti. Někdy stojí za to zvolnit tempo a poslechnout si něco moudrého. A pan Werich moudrý byl.

Jan Werich, Lekce svobody

Nahrávka z roku 1968

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 212 × | Prestiž Q1: 10,65

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top