Štítky článku: •  

Co nás čeká a co nás nemine?

Nejsem žádný prorok, ale jedno vím jistě. Líp už bylo, a tudíž bude hůř.

Se slzou oku vzpomínám na zlaté časy „studené války“. Jednak jsem byl mladý a hlavně bylo nám mnohem víc jasné, co je dobro a co je zlo. Neporučili jsme větru dešti a ani dnes se nedokážeme shodnout, co způsobí nebo nezpůsobí globální oteplování. Existují i menšinové názory, že možná přijde i malá doba ledová. Nevím. Loni touto dobou se všude mluvilo a psalo o katastrofickém suchu, jaké tady nebylo 500 let a ejhle. Do roka a do dne je všechno jinak. Vody máme víc než dost.

Na co se tedy máme připravit a co nás čeká a nemine?

Od pondělí nás čeká další lockdown. V tomto směru se za rok nezměnilo k lepšímu vůbec nic. Sebekriticky přiznávám, že jsem covid zpočátku nebral moc vážně. Dnes uznávám, že to není jenom rýmička a kašel nebo prostě jenom obyčejná chřipka. Nicméně jsem skeptický vůči dalším opatřením, které nás od zítra čekají. Ke střídání ročních období se teď přidalo střídání období, kdy se utahují šrouby a kdy se rozvolňuje.

Studená válka sice skončila, ale máme tu válku s neviditelným nepřítelem, která nám dala zapomenout, že v době předcovidové byl největším problémem příliv přistěhovalců do Evropy, kterému většina politiků EU tleskala. Masovou migraci na nějakou dobu covid paralyzoval, ale nedělám si iluze, že až zmizí covid, že zmizí i politika multikulturalismu.

Evropa se mění a měnit bude. Taky k horšímu. Už dneska jsou evropské metropole a velká města plná spoustou nepřizpůsobivých občanů, jejichž priority jsou neslučitelné s principy dnes už de facto minulého západního společenského systému.

Úmyslně říkám minulého, protože neomarxismus světem vládne. Je všude. Na středních i vysokých školách a prakticky ve většině médií. V západním světě už prakticky nejsou žádné veřejné instituce, které by nepodléhaly jeho zhoubnému vlivu. Spousta lidí pevně věří tomu, že je třeba bojovat s historickou nespravedlností a tudíž přispívají svou troškou k nápravě světa.

My co máme státní zkoušky z politické ekonomie, marxismu leninismu a vědeckého komunismu se nestačíme divit, čeho jsme se dožili. To, o čem komunisté snili, se stává realitou všedního dne. Neomarxisté mají globální moc a hlavně neomezené finanční prostředky. A když nejsou tak se vytisknou nové.

Jsou vakcíny proti covidu-19 důvěryhodné? Nakolik může být očkování rizikové? Toť otázka, která se mi honí hlavou. Nevím, ale pro jistotu s tím očkováním počkám, i když patřím mezi tu více ohroženou skupinu. Kterým odborníkům mám věřit a komu ne? O politicích nemluvě. Na to taky není jednoduchá odpověď.

Většina lidí vnímá svět prostřednictvím médií a to politici po celém světě velmi dobře vědí. Česko nevyjímaje. Když ovládáte média, jste schopni měnit veřejné mínění, názory a postoje. 100× opakovaná lež se stává pravdou a dezinformací je kolem nás tolik, že nejsme vůbec schopni rozpoznat, co pravda je a co pravda není. A to jsme teprve na začátku. Mám za to, že jsem součástí hromadné sebevraždy, o kterou se pokouší naše civilizace.

Píše pan Jiří Beránek na jiriberanek.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 376 × | Prestiž Q1: 12,36

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Petr Suchomel

Se závěrečnou větou bych souhlasil, ale upřesnil bych jí - pokud jde o hromadnou sebevraždu, pak jako důsledek stávajícího chování, nikoliv jako promyšlený akt. Ekonomický subjekt naší doby vidí jen zisk. Jeho následky už nepromýšlí (jinak by v soupeření neuspěl). Pokud to něco vydělá, doveze z Německa odpad na pronajatý pozemek a v nouzi jej zapálí (případně jej prodá většímu hlupákovi ze sousední, ještě rozvojovější země). Aby se levně ohřál u kamen, uřízne větev, na které stojíme. Uplatí obecní úřad a postaví hotel v chráněné krajině...atd. Trochu zjednodušuji, ale nechci zdržovat - musím ještě do sklepa pro brambory. Je totiž možné, že zítřejší corona-restrikce nebude znít: Zpátky ni krok!, ale "Už ani na krok!!"

0 | 1
Jan M.

Ve vašem příspěvku vidím socialismus. Socialismus rozhodně není řešením tohoho megaprůseru. Socialismus je příčinou!

1 | 0
Petr Suchomel

Nepsal jsem to kvůli obrodě socialismu, snažím se jen přinutit vás, "pravicově" smýšlející, abyste neviděli chyby jen u těch druhých. Sami jich totiž kupíte tolik, až z toho vznikl Babiš a ANO.

0 | 0
Borsuk

Tak tedy Babiše a ANO si tady zvolili pravicoví voliči....Bravo! Ještě tu o červené Karkulce.

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top