Štítky článku: •  

Babiš s Hamáčkem nám vyhrožují zastřelením

Nasazení vojáků proti pokojným občanům naší republiky je něco naprosto nepřijatelného. Musíme jej chápat jako otevřenou výhrůžku hrubým násilím.

Došlo k dalšímu podupání svobody občanů České republiky pod záminkou boje s koronavirem. Vláda každým svým krokem ukazuje, že nemá epidemickou situaci pod kontrolou a místo konstruktivních kroků vedoucích k jejímu zvládnutí dělá to jediné, na co stačí schopnosti a charakter jejích představitelů: dupe po lidech.

Již téměř rok jsou občané naší republiky nuceni trpně snášet jedno plošné opatření za druhým, aniž by jim vláda byť jediným svým krokem a jediným opatřením dokázala, že existuje světlo na konci tunelu. Jsme svědky soustavného selhávání státu, žádné plošné opatření v zásadě nezafungovalo, a vláda trestá občany za svoji neschopnost.

Nová opatření, absurdní omezení pohybu jen na katastr své obce, nutnost vyplňovat čestná prohlášení pro cestu do práce, další omezování svobodného podnikání — to vše je třeba ve světle dosavadních vládních „úspěchů“ pokládat za nefunkční v celkovém kontextu aktuální situace. Cena za případnou, velmi nepravděpodobnou dlouhodobou účinnost je nepřiměřeně vysoká. Přitom sám premiér Babiš již předem předpokládá, že nová vlna opatření nebude účinná a začíná již nyní, v první den jejich platnosti, mluvit o dalším zpřísňování.

Je dále třeba upozornit, že Babišova vláda je první, která od roku 1969 použila armádu proti vlastním lidem. A znovu se ukazuje bezpáteřnost a zbabělost tzv. opozice, která není nejen schopna ale ani ochotna se takovému bezpráví postavit. Je jedno, zda už po občanech naší republiky začali vojáci střílet — důležité je, že mají prst na spoušti. Uvědomují si vlastně vojáci, kteří zatím jen obrazně řečeno ale dříve či později i reálně míří na ty, které mají chránit, že se uposlechnutím rozkazu a účasti na této hanebné misi zpronevěřují vojenské přísaze platné od července 2016?

Je třeba podpořit a vítat jakoukoliv racionální formu občanského nesouhlasu, odporu a neposlušnosti. Proti bezpráví a tyranii je třeba se postavit. Jinak svobodu zpět nezískáme. Bojujeme na dvou frontách — vedle koronaviru čelíme bezprecedentní mocenské zvůli pánů Babiše a Hamáčka. Ale společně je můžeme zvládnout.

Píše pan Luboš Zálom na zalom.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 341 × | Prestiž Q1: 13,15

+27 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 4 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
jiří antonín

k autorovi " Zalom"

Velmi správně a včasně vytýkána Hamáčkovi a Babišovi snaha " nasadit " Armádu ČR proti občanům. Bravo, bravissimo!

Nejsme Ukrajina!

Kde silové složky Ukrajinské armády, jejich artilerie - dělostřeletvo odtřelují z děl a minometů obytné části vlastního území a zabily již 14 000 státních občanů Ukrajiny, byť ruské národnosti.
Armádu proti vlastním občanům používat, tedy jejich silové, bojové složky, n e l z e. Zakazují to úmluvy OSN. A to Ukrajina byla zakládajícím členem. Podivuji sem, že si toho obránci lidských práv ješte nevšimli. A mlčí.
No, ale Ukrajina je Ukrajina a tak věřím, že Armáda ČR po svých občanech střílet nebude a ani se takové rozkazy nechystají.

To by nakonec Soudní dvůr v Haagu byl v budoucnu přetížen, když nejdříve bude nucen soudit válečné zločince z Ukrajina, kteří nakázali vojákům po roce 2015 zabíjet Ukrajince, vlastní občany.

0 | 0
PeTaX

Duplicita odstraněna redakcí.

0 | 0
Tomáš Fiala

"věřím, že Armáda ČR po svých občanech střílet nebude a ani se takové rozkazy nechystají"

Víra i hory přenáší. Před rokem bych taky nevěřil tomu, že by stát mohl nasadit proti lidem armádu, protože lidi údajně nechtějí dodržovat...

Před cca 20 lety jsem se strašně pohádal s jedním člověkem. Strašidelně pohádal, až řinčely okenní tabulky. On mi popisoval, k čemu EU dospěje - v podstatě mluvil o greténismu, politické korektnosti, LBGBFLM/BLM, politiky podporované/řízené migraci nekulturních necivilizovaných hygieny neznalých bastardů do Evropy, fašizaci ekonomiky a společnosti, likvidaci těch, kteří proti tomu jen pozdvihnou obočí a ovcích, které to všechno budou ještě roztleskávat. Taky jsem věřil...

5 | 0
Borsuk

A ta skvělá armádní nemocnice furt ještě čeká. Na co?

1 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top