Štítky článku: •  

Stanné právo

Zoufalé vlády dělají zoufalé věci. Čechie má nejvyšší čísla nákazy koronavirem na světě, počty úmrtí i téměř plné nemocnice vážných případů.

A tak se šílená vláda rozhodla k akci, která s šířením covidu nesouvisí, respektive souvisí jen zdánlivě. Vysvětlení nemám. Z výpovědí pánů Babiše a Hamáčka se zdá, že mají oba pocit, jako by buzerace občanů vytvářela dobrý dojem.

„Vydržme pospolu!“ Vláda se tuží. Premiér prohlásil, že je zkušený manažer a musí proto lidi „terorizovat“, opravdu to řekl, terorizovat, a slovensky je to totéž, takže se splést nemohl. Představa řízení podniku opravdu podivná. Jsme svědky zvláštního představení.

Neví snad tihle dva, co ví téměř každý? Covid se nešíří po venku, nýbrž v uzavřených prostorách nacpaných lidmi. K čemu slouží restrikce procházek na čerstvém vzduchu, proč jsou omezené na katastr, proč respirátory na ulicích, kde se lidé potkávají na distanc a letmo?

Nač zakazovat cestování autem za hranice okresu, nebylo by lepší vyzvat občany k cestám do přírody, aby se trochu provětrali? Nač uzavírat poslední školy a školky, ačkoli děti odolávají bez problému a nákazu nešíří? K čemu zavírat malé obchody, kde lze kontaktům bránit, na rozdíl od supermarketů, kde je hlava na hlavě?

Neví snad někdo z politiků, že se šíří nákaza z továren, dílen a kanceláří? Tam bylo třeba testovat a izolovat nakažené, tam bylo nutno hlídat odstupy mezi lidmi a platit pořádný kompenzační obolos lidem v nucené karanténě, včetně agenturních pracovníků.

Líto mi je 30 000 policistů a vojáků, které vláda nahnala do terénu, aby pronásledovali nepřizpůsobivé občany, ve skutečnosti rozdělené rodiny a všechny, které postihne síť nesmyslných opatření.

Jak nás premiér trapně a dětinsky opět v televizi ujistil, „nikdy neodstoupí“, úspěšně bojuje s čínským virem. A tak nás ještě čeká dlouhých devět měsíců do osvobození, přestože si o schopnostech principála Pirátů nelze dělat iluze. V opozici se nijak neosvědčil.

A nemylme se, mrtví žalují. Kdybychom místo šesti procent měli proočkovaných alespoň těch třicet procent obyvatel jako ve Velké Británii, mohla být epidemie za námi. Kdyby.

Píše pan Alexander Tomský na Novinky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 304 × | Prestiž Q1: 10,95

+19 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Pepan

To co tady nyní je není vláda, ale banda záškodníků jenž má za úkol tento malí státeček na rozkaz EU totálně zlikvidovat, přičemž si ještě řádně namastí kapsy.

1 | 0
Borsuk

Až bude Bureš provozovat síť exkluzivních školek, budou otevřené i školky. Takže až to tu bude všechno vlastnit, bude vše nezbytné a bezpečné a tudíž i otevřené. Vždyť nám to řekl hned ze začátku, že to bude řídit jako firmu.

1 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top