Štítky článku: •  

Buzerací k lepším zítřkům na věčné časy

Opravdu naši představitelé věří, že se po tom všem, co už předvedli, národ opět semkne jako před rokem, kdy tady ten virus byl fakt nový?

S jistým, i když asi ne zrovna radostným, zadostiučiněním, protože už skoro rok tvrdím, že roušky anebo aktuálně i respirátory venku na poloprázdných ulicích opravdu nejsou nic jiného než nesmyslná buzerace či viditelný a hlavně snadno pokutovatelný symbol slepé poslušnosti, pozoruji, že lidi jim na to už zvysoka kašlou.

Venku na ulici, dokonce na hlavní pěší třídě našeho okresního maloměsta, dnes nosilo povinný náhubek evidentně ještě mnohem méně lidí, než jej nosilo ještě minulý týden zcela dobrovolně. A podobné zprávy mám od přátel z celé republiky včetně hlavního města. Nesmyslnou buzeraci, navíc bez jakéhokoli alespoň ne zcela vágního zdůvodnění, totiž lidé zcela logicky časem odmítnou akceptovat.

A tou zcela nesmyslnou uzavírkou všech okresů ten hřebík bohužel zatloukli ještě mnohem hlouběji.

V Rakousku kancléř Sebastian Kurz pochopil, že další a další utahování šroubů by mohlo vést i k jejich prasknutí. Tak jenom pevně doufám, že na to ti naši vládní matlalové nepřijdou až ve chvíli, kdy ty šrouby opravdu prasknou.

Třeba iniciativě Chcípl PES jsem fandil do chvíle, kdy začali usilovat o kandidaturu v říjnových volbách a současně s tím se dle mého názoru až příliš zradikalizovali. Byl jsem na demonstraci 10. ledna a přestože jsme tam drtivá většina lidí byli vzorek běžné populace včetně rodin s dětmi, tak jsem si nemohl nevšimnout i různých již od pohledu na konflikt natěšených rowdies různě se proplétajících mezi námi obyčejnými lidmi. Tohle si měli organizátoři ohlídat. I proto v neděli zůstanu doma.

Ovšem tyhle vládní restrikce vyloženě nahrávají radikálním hnutím. Nejen tomuto, SPD či o něco méně Trikolora by mohli povídat. A jestli někdo věří, že současná uzavírka téměř všeho vážně skončí za tři týdny, tak ať si dá obklad na hlavu. Takových „dočasných“ uzavírek jsme myslím za ten rok už zažili dost. Ostatně sovětská vojska tady taky byla jen dočasně, jen náš současný premiér byl tehdy v Maroku a pod pláštíkem StB si dělal vlastní kšefty …

(Samozřejmě opět mimo fabrik plných ÚKáček z ubytoven bez jakékoli kontroly, kde se to šíří ve velkém, anebo třeba květinářství, kde se to sice nešíří, ale v podobných krámcích taky ne a ty musí být zavřené… Opravdu není vůbec nikomu divné, že mnoho ze jmenovaného „ne“patří premiérovi této země?)

Osobně jsem přesvědčen, že tahle buzerace nebude „jen“ slibované tři týdny, ale ještě minimálně měsíc, to znamená v rámci trvání „nového“ nouzového stavu a pokud jim nouzák ještě někdo (asi jen komouši a opět za něco) prodlouží, tak ještě mnohem, mnohem déle … totalita nenastupuje, totalita tady totiž už zase jede plné pecky!

Opravdu nechápu, jak ještě vůbec někdo může věřit tomu, že to vládní papaláši dělají pro lidi. Kdyby si opravdu mysleli, že jsou ta opatření k něčemu, tak by je dodržovali jako první v rámci zachování jejich životů. A to teda fakt nedělají, dělají přesný opak. Připomnělo mi to ten již legendární zahradníkův příspěvek, jak se oni baví na večírku a chudina u PC u fotek.

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 319 × | Prestiž Q1: 11,92

+23 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Tomáš Fiala

Mě na tvrzení o fabrikách něco nehraje.

Omílaná tvrzení vlády a svědků covidových:
1. Je to nemoc, která se šíří pouhým dýcháním.
2. Její ataka je silná, minimálně počáteční průběh mnohdy nelehký.
3. Šíří se ve fabrikách, kam chodí do práce nakažení.

A jak to tedy, že ty fabriky ještě jedou a lidi jsou schopní pracovat??? To jako vážně pod tou silnou atakou, nelehkým počátečním průběhem s teplotami kolem 40 a se silnými dýchacími obtížemi??? Fakt v tomhle stavu pracují??? Podávají uspokojující výkon s uspokojující kvalitou??? Fakt???

Jakýkoli blábol je pro totalitu dobrý.

4 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top