Štítky článku: •  

Řídit vládu jako orloj

Médii dnes proběhla zpráva, že zítra s největší pravděpodobností Babiš vymění ministra Blatného a Plagu.

Pokud se to potvrdí, tak tu vládu odborníků Babiš opravdu řídí jako orloj, jenom ministrů zdravotnictví, co se mu tam za poslední rok vystřídalo a ti pro změnu zase měnili hlavní hygieničky jak na běžícím pásu. A to všechno jen proto, že si dovolili odporovat neomylnému Vůdci, slunci našemu jasnému…

Blatného by prý měl nahradit dermatovenerolog Petr Arenberger, který je prý mnohem svolnější k použití ruské vakcíny Sputnik V i bez schválení, což po Babišovi mj. požaduje i prezident Zeman. Prostě další figurka, která Babišovi odkýve všechno, jinak by do toho nešel.

A tak už jenom pevně doufám, že nám to nové koště nezačne nutit roušky i na jiné části těla, než jen na ústa…

Vzhledem ke specializaci předpokládaného nového ministra zdravotnictví se totiž zdá, že Nela Boudová byla asi vizionářka.

Druhý vyměněný ministr má být ministr školství Plaga, protože nesouhlasí s Babišovým názorem na rozdávání maturit a také způsobem uvolňování škol. Nahradit by ho údajně měl buď poslanec za hnutí ANO a bývalý rektor Vysokého učení technického v Brně Karel Rais anebo poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. Předpokládám, že jsou oba kývači a podržtašky, jinak by si je Babiš nevybral. Vlastně, kdyby nebyli, tak by nebyli ani poslanci za toto hnutí.

Miloš Zeman by si ještě moc přál i výměnu ministra zahraničí Petříčka, ovšem to je v gesci Hamáčka a ten si to může dovolit až pokud by proti Petříčkovi obhájil předsednictví ČSSD, nyní by to vypadalo, že se chce zbavit svého soka. Takže než se to stane, pokud se to stane, bude muset pan prezident sníst ještě hodně pudinků.

Zdá se, že Havlíček už si evidentně další ministerstva brát nechce, zato nám dnes slavnostně oznámil, že po 12. dubnu otevřou farmářské trhy, částečně ZOO, papírnictví a obchody s obuví a oblečením. Bohužel opět pouze dětským. Takové štěstí najednou si snad ani nezasloužíme …

Neuvědomují si, že je tady jaro a novou obuv a oblečení potřebují nejen děti, ale i dospělí? Například já již potřebuji fakt NUTNĚ nové boty a kalhoty!!! Od posledního zavření obchodů se mi udělaly díry prakticky ve všech exemplářích, které doma mám. Tohle jsou jediné věci, které si opravdu online bez vyzkoušení koupit nemůžu, protože nemám konfekční velikost. A z dětských velikostí už jsem taky dávno vyrostl.

O tom, že by třeba otevřeli alespoň kadeřnictví, byť za přísných hygienických podmínek, aby se naše dámy mohly nechat oficiálně zkrášlit, si asi zatím můžeme nechat zdát, přestože všichni vědí, že se lidé nechávají stříhat po domácnostech i od profesionálů, ne jenom od partnerek, jako to (naštěstí) mám já. Opačně to bohužel nefunguje, já ji bohužel hezky ostříhat nedokážu.

Autor: Ivo F. Cilich cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 136 × | Prestiž Q2: 10,29

+13 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top