Štítky článku: •  

Padla kosa na kámen

Janek Ledecký žene k soudu Jakuba Jandu z Evropských hodnot. Dobře mu tak! A teď si ještě podat Manipulátory.cz v čele s Cemperem.

„Bezpečnostní centrum“ Evropské hodnoty, nevládní odborná instituce, kde od roku 2018 působí na pozici výkonného ředitele bývalý gay pornoherec a dnes politický aktivista Jakub Janda (30), vypracovalo seznam největších covidových konspirátorů. Na prvním místě se mezi celebritami překvapivě umístil zpěvák Janek Ledecký (58). Jeho kolegyně Ilona Csáková (50) byla „až“ třetí. Zmíněný seznam, s nímž vyjadřuje svůj nesouhlas mnoho lidí na sociálních sítích, použila Česká televize jako relevantní zdroj pro pořad Newsroom ČT24.

„V bezpečnostním centru Evropské hodnoty máme tým analytiků sledujících českou dezinformační scénu. Zmapovali jsme smutnou hitparádu dezinformátorů, kteří šíří zdravotně nebezpečné lži o pandemii. Zde to graficky zpracoval Newsroom České televize,“ napsal na svém Facebooku Jakub Janda, výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty. Na prvním místě zmíněného seznamu se objevil zpěvák Janek Ledecký, který se o pandemii koronaviru v minulosti několikrát vyjadřoval.

.

K tomu Daniel Vavra na facebooku:

Něco k očerňování Janka Ledeckého „Evropskými hodnotami“, které nálepkují i další lidi různými ošklivými slovíčky.

Jejich rozpočet za rok 2018 byl přes sedm milionů. Přestože mají tu drzost, říkat si nevládní organizace, jejich činnost je z drtivé většiny dotovaná českými ministerstvy, ambasádami cizích států, EU a nejrůznějšími fondy, které opět přerozdělují granty od vlád (ano, skutečně existují „neziskovky“, které z grantů co dostanou dávají granty dalším nezikovkám).

.
.
.

Z těchto peněz živí Evropské hodnoty 36 lídí. Z těch 36 lidí je jedna třetina „management“ — nejrůznější manažeři, asistenti a koordinátoři.

Velká část těchto „odborníků“ jsou čerství studenti pod 30 let, bez zkušeností a bez praxe. Pak také všelijací politicky aktivní aktivisté. Jedna z jejichy analytiček je kupříkladu zároveň v redakci A2Alarmu a finančně podporuje Stranu zelených.

Jejich „analýzu“ o fake news ohledně corona viru jsem si přečetl a je to opravdu úžasný pamflet, za který by se nemusel stydět ani Putin. Spočívá to v tom, že autorky musely celý rok denně a pečlivě číst Aeronet a pak sepsaly do jednoho velkého PDF všechno co tam vyšlo. Takže v zásadě je to především seznam článků z Aeronetu a několika dalších webů.

„Analytická“ činnost pak spočívá v tom, že autorky všechno označují za „dezinformační narativ“. Občas, ale vskutku jen občas, si dají tu práci a přihodí nějaký link na něco, co onen dezinformační narativ „vyvrací“. Samozřejmě, že velmi taktně pomíjí fakt, že stejně tak se dají často najít stejně důvěryhodné zdroje tento narativ potvrzující, eventuelně, že tento narativ šířila i oficiální místa typu WHO, nebo americké CDC.

Za dezinformace pak označují bez jakýchkoliv rozpaků i věci, jejichž nepravdivost nemůžou a nejspíš ani nikdy nebudou moci dokázat (kupříkladu odkud a jak se rozšířil Corona virus, což prostě nikdo s určitostí zřejmě nikdy neprokáže).

A úplně nejkomičtější je označování za dezinformace informací zcela vytržené z kontextu. Je jasné, že v průběhu pandemie při velkém nedostatku dat a zkušeností různí lidé vyslovovali různé hypotézy. Ty hypotézy byly někdy následně vytvráceny, někdy vyvráceny, ale poté zase potvrzeny a mnohé jsou dodnes zcela validními hypotézami, protože prostě nevíme jak to je. Toto všechno ale Evropské hodnoty házejí do jednoho pytle jako dezinformace a je jim úplně ukradený kontext a doba jejich vzniku.

No a pak je tu samozřejmě označování nejrůznějších lidí za dezinformátory. Kupříkladu u toho „největšího“ z nich, Janka Ledeckého, tak činí na základě jedné zcela z kontextu vytržené věty a odkazování se na blíže neurčené další texty. Opět je jasné, že Ledecký vyslovoval svoje názory v kontextu nějakých situací, který je dnes s novými znalostni jiný a autorky to zcela ignorují.

Zdaleka nejhnusnější je „argumentace“ tím, že Ledecký je konspirátor, protože o něm psaly konspirační weby. Tedy nezáleží na tom co říkáte, ale co o vás někdo říká. Podle stejné analýzy by byl velkým dezinformačním kospirátorem i Václav Havel, protože i o něm konspirační weby často píšou. A je přece jedno co a proč a jestli je to pravda.

Považuji tuhle část za hnůj na úrovni pomluvy a doufám, že Ledecký soud vyhraje a zahrne do žaloby i Českou televizi, která tuhle snůšku nesmyslů okamžitě použila a šířila dál.

Autorky samozřejmě nemají naprosto žádné vzdělání ani v medicíně, ani v epidemiologii ani v jakémkoli relevantním oboru, aby mohly posoudit co je ohledně covidu pravda a co dezinformace. Jedna je studentka politologie a druhá je „juniorní“ a nejde nikde dohledat, takže bych tipoval, že má možná bakálářský titul.

Aneb dvě naprosto nekompetentní osoby pod rouškou „boje s dezinformacemi“ šíří polopravdy, pomluvy a nebo vyložené lži, využívají u toho metody dezinformátorů (vina pomocí asociace, věci vytržené z kontextu, zamlčování), za peníze daňových poplatníků a přebírá to od nich veřejnoprávní televize, která tyto pomluvy šíří dál.

Daniel Vavra, PP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 379 × | Prestiž Q2: 11,61

+44 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Jan Slaba

Nejblbější je na tom, že svobodu projevu zachraňuje jeden statečnej bohatej člověk, zatímco já se krčím v koutě a bojím se cokoliv udělat, abych nepřišel o práci. Pocit zbabělce je hnusnej.

3 | 0
PeTaX

Je. Ale když máte rodinu a děti, nějak moc statečný asi taky nebudete. Košile bližší kabátu. Vás zlikvidují a nikdo po Vás ani neškytne.

3 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top