Štítky článku: •  

Hamáčku, už táhni ke všem čertům!

Jsem na opačné straně politického spektra, ale docela by mne mrzelo, kdyby ČSSD zcela zmizela z politiky. Už jenom proto, že i levicově zaměření voliči by měli mít koho volit. A ČSSD bývávala dobrou volbou.

Hamáček evidentně nepochopil, že ČSSD přetáhlo nejvíc voličů právě Babišovo ANO a protože to nepochopil, tak s ním šel rovnou do kolportu. Babiš ho v té vládě už podrazil tolikrát, že kdokoli s páteří by ho už dávno poslal k šípku, ale Hamáček ne, ten se před ním klaní dál. Jediný moment, kdy Hamáček vypadal na první pohled alespoň trošku jako chlap (to jeho opakované mediální vyhrožování lidem neberu) bylo, když tu funkci chtěl loni položit.

Jenže z poslaneckých kuloárů se mi doneslo, že to nebylo kvůli Babišovi, ale proto, že se bezhlavě zamiloval do dámy, kterou tam prý moc dobře znala většina poslanců a musel tudíž řešit osobní problémy. Což se potvrdilo ve chvíli, kdy ohlásil rozvod a následně svatbu. Nic proti tomu, taky mám za sebou mnoho osobních peripetií, které ne vždy skončily úplně dobře. Ale je vidět, že mu to manželství asi prospívá, utěšeně tloustne, takže má štěstí, že je již po covidu (asi nedodržoval opatření), protože by jinak už teď nejspíš patřil do rizikové skupiny.

Pokud mají socani alespoň poslední zbytky sebereflexe a zdravého rozumu, tak Hamáček s obrovskou ostudou po tom všem potáhne ke všem čertům. Podle mého názoru je Petříček jeden z posledních rozumných socanů ve vedení. Asi proto tolik vadí mstivému Zemanovi. Ostatně nedá se přehlédnout odliv nejen voličů, ale i členů ČSSD za Hamáčkova vedení (obzvlášť poslední rok). Jejich jediná šance podle mne je, že se k nim od ANO začnou vracet jejich původní voliči, které Babiš v této krizi také podrazil (ostatně jako všechny, kdo s ním přišli do styku). Jenže ten návrat voličů je po tom, co předvedl Babiš spolu s Hamáčkem pravděpodobný pouze v případě, že Hamáček definitivně skončí.

S ANO po říjnových volbách (pokud je Babiš o půl roku neodloží, což si už prosadil jako možnost) v celorepublikové politice už nikdo rozumný nepůjde a pokud ODS (resp. SPOLU — a jo, taky z toho spojení nejsem úplně odvázaný) půjde s Piráty a STAN, tak je tam šance něco korigovat. Piráti jsou hrozně nečitelní a je to pytel blech od ultralevice až po mírné pravičáky, ale Ivana znám osobně ještě z dob, než odjel do Ameriky a je to inteligentní člověk, který si ty svoje „podřízené“ podle mého názoru dokáže uřídit, když to bude třeba. A STAN mají podle mého názoru také blíže k pravému středu, než k levici, takže snad budou Piráty nějak korigovat i oni.

Samozřejmě, že já Piráty volit nebudu, to by mi ruka upadla skoro tak, jako kdybych to tam hodil ANO, KSČM nebo SPD. Ale alespoň jsou Piráti demokratickou stranou. Pro mne osobně je nyní jediná možnost to hodit SPOLU i přes všechny výhrady, které k tomu mám. Jinak bych se nedokázal podívat vlastním dětem a vnoučeti do očí.

Autor: Ivo F. Cilich, cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 346 × | Prestiž Q1: -4,69

+6 plus Známkuj článek minus –22

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 5 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Dexempo

To je ale slátanina. Prý levicový volič nemá koho volit. Levicový volič má naopak nepřeberné možnosti, autore. Hodit to ultralevicovému "Spolu", je známka demence, pane.

12 | 1
Tomáš Fiala

"Levicový volič má naopak nepřeberné možnosti"

No ono je to spíš tak, že jiné než levicové možnosti nejsou...

5 | 0
Spring

Svobodní jsou kterou částí spektra? A Trikolora? A Soukromníci? A i SPD, která sice nevoní každému, ale je rovněž stranou pravicovou. Takže ne, že ne. Jde jen nehodit to ANO, ČSSD, KSČ...a piráty už tam řadím taky.

5 | 0
PeTaX

SPD rozhodně nelze zařadit doprava.
Snad jen, pokud vyjdeme z toho, že socialisté jsou spíše internacionální, pak by teoreticky nacionální strana měla vycházet napravo. Jenže ouha! Italský fašismus byl dosti nacionální, ale přitom významně socialistický, levicový. Takže toto není klíč.
Podíváme-li se na ekonomické otázky a roli státu (etatismus), pak je SPD docela vlevo. Klasifikoval bych SPD jako umírněnou levici.

8 | 1
Borsuk

Piráti jsou neomarxistická levice daleko horší, než staří komančové. Spolu je nalevo od středu. Lidé nějak odmítají vidět, že se strany v čase mění a ODS z dob V.Klause má s to dnešní společné jen to jméno.

9 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top