Štítky článku: •  

Trikolóra posiluje odborné týmy

Hnutí Trikolóra posiluje. Jak potvrdila úřadující předsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková, hnutí, které před dvěma lety zakládala společně s Václavem Klausem ml., se otevírá mnoha osobnostem. Mezi nejzajímavější osobnosti patří například ekonom a někdejší ministr financí Vlastimil Tlustý či rocker a spisovatel Petr Štěpánek.

09_637160733780921374.jpg
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková a spisovatel, hudebník Petr Štěpánek na besedě v Pardubicích

„Otevíráme Trikolóru výrazným osobnostem zvenčí i zevnitř,“ uvedla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková. Podle jejích slov čtvrteční předsednictvo hnutí Trikolóra potvrdilo několik významných osobností do čela odborných komisí.

„Předsednictvo potvrdilo někdejšího ministra financí Vlastimila Tlustého jako předsedu odborné komise Trikolóry pro průmysl, obchod a ekonomiku, hudebníka a spisovatele Petra Štěpánka, bývalého místopředsedu Rady pro vysílání a posléze člena Rady ČTÚ, jako předsedu odborné komise pro média a advokáta Jindřicha Rajchla, bývalého místopředsedu Fotbalové asociace z éry Ivana Haška, jako předsedu odborné komise pro právo a spravedlnost,“ dodala podrobnosti úřadující předsedkyně Trikolóry, poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.

V odborných týmech hnutí Trikolóra dlouhodobě působí řada dalších osobností. Oblast financí má na starosti ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslav Ševčík, odborné komisi pro práci a sociální věci předsedá Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. V čele odborné komise pro zahraniční politiku pak stojí exprezident Václav Klaus.

parlamentnilisty.cz


Trikolóra je nejsilnější pravicová strana, uvedla její šéfka Zuzana Majerová Zahradníková

Hostem X talku Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, ve Sněmovně působí již od října 2017. Po odchodu Václava Klause ml. z politiky převzala vedení hnutí Trikolóra. Zlobí se na Václava Klause ml. když nečekaně ohlásil odchod z politiky? „To je příliš silný výraz. Sice dokážu být rázná, ale neumím se moc zlobit. Je mi to líto. Mám z toho smíšené pocity,“ uvedla Majerová Zahradníková v pořadu.

Nato Zuzana Majerová Zahradníková podotýká: „Je to lítost. Chvílemi je to pocit zmaru, protože tomu nerozumím. A když něčemu nerozumím, tak nad tím samozřejmě přemýšlím. Možná zbytečně dlouho. Takže jde celkově o neporozumění. Jestli jsem si myslela, krom toho, že máme společné názory, tak jsem si myslela, že ani jeden z nás se neumí vzdávat. V tu chvíli to bylo pro mě zklamání,“ uvedla Majerová Zahradníková.

 Je to zrada? I na tuto otázku odpovídá Zuzana Majerová Zahradníková, která dle svých slov o odchodu Václava Klause ml. nic předem netušila, i přesto, že ztrátu energie, občas i nechuť, vnímala již od léta.

„Já to tam nevidím, Václav ví sám nejlépe, jak mu je. Ale ne, necítím se být zrazena, je mi líto, že to přišlo v tuto chvíli. Je mi líto, že se to stalo. My jsme šli za myšlenkami. Ty přece zůstávají stále dál. Ty se nemění,“ uvedla dále.

Nyní se ale podle ní ukazuje, že Trikolóra nestále pouze na Václavu Klausovi, i když byl její hlavní symbol. „Máme řadu odborníků, kteří se zaslouží pozornost.“

Sama Majerová přiznala, že úsilí exprezidenta Klause o spojení Trikolóry s SPD Tomia Okamury mohla být pro Václava Klause mladšího poslední kapkou. „Mezi nimi je to přirozená nesympatie. Těžko posoudit,“ uvedla Majerová.

Trikolóra je podle ní nyní v dobré kondici. „V pravicové straně politického spektra jsme nejsilnější my, vznikem různých prapodivných koalic žádná pravice už není,“ prozradila.

Úřadující předsedkyně stále věří, že budou v blížících se volbách úspěšní a do Sněmovny se dostanou. „Věřím, že to, co hájíme, je něco, za co stojí jít k volbám. Pořád je tady nějakých 20 procent lidí středního věku, kteří pravici vždy volili vždy a my jsme jediní, kdo pravici zastupuje,“ říká Majerová Zahradníková.

Konkrétní lidi, se kterými o podpoře současně jedná, ale neprozradila. Přiznala, že jde i osobu výrazně mediálně známou. „Z politiky, ale dejme tomu, že i ze showbyznysu,“ uvedla.

Do měsíce se prý dozvíme, jak bude vypadat nová Trikolóra. „Zcela jistě oznámíme všechny subjekty,“ dodala na závěr. Je přesvědčena, že Trikolóra má trumf, který za poslední chvíli vytáhne. „Je to jméno a začíná na Š…,“ prozradila Majerová Zahradníková.

PListy

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 189 × | Prestiž Q1: 9,14

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 5 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Libuše

Je hezké,že Trikolora posiluje ale pozor na ty,kteří pracují pro Deep State.Vždyt zrovna V.Tlustý má svoji roli v Trilaterární komisi.A to není zrovna skupina,která pracuje pro dobro lidí.Již tímto jasně dáváte najevo,kam do budoucna bude Trikolora směřovat.Dávejte si pozor koho přijímáte,tento plevel nebude jediný kdo se k vám bude hlásit aby narušoval váš program.Dnes jsou již k dohledání informace.--Hezký den

0 | 0
PeTaX

Obávám se, že to není pravda.

0 | 0
Vajo

Tak nevím, v seznamu MEMBERSHIP IN MARCH 2021 (https://trilateral.org/download/files/TC%20MEMBERSHIP%20LIST%20(MASTER%2026%20MARCH%202021).pdf) jsem z ČR našel pouze Ladislava Bartoníčka, Vladimíra Dlouhého a Ditu Přikrylovou. Tlustý tam není.

0 | 0
Libuše

Ano,máte pravdu.Panu Tlustému se tímto omlouvám .Popletla jsem si příjmení.Díky za upozornění.--hezký den

0 | 0
Borsuk

Velmi rád jsem četl komentáře V.Klause ml. dokud je ještě Novinky publikovaly. Udělal pro Trikoloru a doufám i sjednocení pravice hodně.
Potenciální voliči pravice mi ale často připadají velmi nepragmatičtí, když vytýkají politikům a stranám každý prohřešek proti "ideové čistotě". Raději tu přeci budu mít zastoupení stranou, která mi vyhovuje na 70%, než stranou, která mi na 90% nevyhovuje. Proto chápu i snahu V.Klause staršího o spojení s SPD, která sice není pravicová ale je proti levičácké, neomarxistické EU. A bohužel je tu spousta lidí, kteří za ta léta podlehli ne 100x ale 1000x opakovaným lžím ,jak to tady ten Klaus rozkradl...nevím, že by měl Klaus nějaké firmy, třeba tak jak je "nemá" Stbák Bureš.

1 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top