Štítky článku: •  

Babiš nebo Bartoš?

Václav Klaus poskytl rozhovor pro MF DNES. V něm kritizuje ČPS-piráty — jako stranu extrémně levicovou. A klade otázku — je lepší Babiš nebo Bartoš?

Václav Klaus, první premiér samostatné České republiky, je na rozdíl od svého stejnojmenného syna plný energie. Politika ho evidentně zajímá a vyjadřuje se k vývoji české politiky stále. Pod titulkem „Fiala to opravdu neumí“ komentuje v MF DNES situaci české pravice jednoznačně tvrdou kritikou. S tím dle mého soudu lze jen souhlasit — bohužel, dodávám.

Petr Kolář na iDnes.cz ale vypichuje i další problém, který Klaus v rozhovoru komentuje. ČPS — piráty- považuje totiž Klaus za extrémní levici, které „razítka nevadí“- tedy pokud jsou elektronická. Situace je podle něj před letošními parlamentními volbami tak alarmující, že i někteří odpůrci současného premiéra Andreje Babiše vidí hnutí ANO jako menší zlo než Piráty. „Jestli dneska vzniká varianta Babiš versus Bartoš, tak mě víc a víc lidí píše dopisy ve smyslu: No, tak v tomto kontextu je lepší Babiš než Bartoš. Uvědomuji si to tak, že to řada lidí prokoukla a začíná si hrůzu toho rozhodnutí uvědomovat,“ řekl bývalý český prezident.

Pod článkem je anketa pro čtenáře, z níž uvádím stav 12. 4. 2021 večer.

769018_article_photo_792sw8r_900x.png

Tento výsledek je ne tak překvapující, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednak je ovlivněn zcela jistě tím, že ti, kteří Klause tak zvaně „nemusí“ a nefandí ani Babišovi, si článek nepřečtou a nehlasují. Nicméně, zejména má generace, pro kterou byl pád komunismu v Česku vysvobozením z izolace, dala v roce 1992 ve volbách obrovský mandát Klausem založené ODS a v Česku se fakticky začaly realizovat kroky vedoucí k privatizaci. Právě Klausova vláda uvolnila cestu jak pro podvodníky typu Viktora Koženého, tak pro skutečné podnikatele, jakým byl Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul v Kanadě. Těch skutečných podnikatelů nakonec bylo naštěstí mnohem víc než podvodníků Koženého střihu. Právě moje generace dala mandát Klausovi, aby ho po pěti letech vystřídal v premiérském křesle dnešní prezident Miloš Zeman. Zeman se ve vysoké politice kupodivu udržel do současnosti, Klaus z ní po druhém funkčním období prezidentské funkce odešel.

Klausovi sice bude v červnu osmdesát let. Stále se však udržuje ve výborné kondici. Já na otázku, kterou „nadhodil“, tj. zda není náhodou Babiš lepší Bartoše, odpovím po svém. Není náhodou čas na to, aby alespoň moje generace nemusela takové dilema řešit? Domnívám se totiž, že by se řadě voličů ODS mého věku doslova a do písmene ulevilo, pokud by Klaus vstoupil do předvolebního zápasu jako představitel alternativy k Babišovi, Bartošovi, Fialovi, Okamurovi apod., tj. ke všem „hvězdám“ současné politiky. Osobně bych jeho stranu podpořil právě proto, abych mohl volit pro někoho, a ne proti někomu. Pane prezidente, zkuste to!

Píše pan Jan Bartoň na janbarton.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 282 × | Prestiž Q1: 8,15

+13 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Bartoš nebo Babiš? To je jako kdybych si mohl zvolit, zda mne upálí nebo jen zastřelí. Volba jasná ale výsledek nic moc.

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top