Štítky článku: •  

Střípky (303)

• Systém dotací se musí změnit, takhle to dál nejde • Blázen, nebo gauner! • Občanky k něčemu • Pokrytecký aktivismus ve stylu BLM do sportu nepatří • Všichni dotyční zřejmě žijí v představě, že co občan to debil •

Systém dotací se musí změnit, takhle to dál nejde

Dotace musí být rozdělovány spravedlivě, jinak jde o nespravedlnost a nelze hovořit o rovnocenném konkurenčním boji. V pořadu Politické spektrum na ČT to řekl šéf Agrární demokratické strany Pavel Šrámek, jehož subjekt kandiduje do sněmovny pod záštitou Aliance pro budoucnost.

Předseda Agrární demokratické strany Pavel Šrámek vystoupil na obrazovkách České televize. V rámci pořadu Politické spektrum přišla řeč na čerpání evropských dotací. Podle Šrámka, který se svou stranou kandiduje pod hlavičkou Aliance pro budoucnost, jsou sice dotace v principu špatně, protože pokřivují trh, ale české zemědělství by se bez nich prakticky neobešlo.

„Bavíme-li se obecně o dotacích, tak překvapivě jako zemědělec nejsem příznivcem nějakých velkých dotací, protože jak známo, dotace křiví trh. A nesystémové a netransparentní dotace, které nejsou rozdělovány podle jasných a plošných pravidel, zavání korupcí a v posledních letech vidíme, jakým způsobem docházelo k jejich rozdělování. Pokud už ale dotace máme, pak je musíme mít ne proto, že bychom je chtěli my tady v České republice, ale protože je má Evropa a celý svět,“ uvedl šéf Agrární demokratické strany v Politickém spektru.

Podle něho to vidíme právě na příkladu zemědělství. „Všude na světě se zemědělství dotuje, bohužel. Pokud bychom my v České republice byli prvním pionýrem, který by zemědělství přestal dotovat, tak všichni zemědělci u nás zkrachují, zabalí to a nebude to mít kdo dělat. Tím bychom dramaticky zvýšili dovoz potravin a byli na tom plně závislí,“ vysvětlil Šrámek.

Z celkového pohledu všech dotačních titulů jsou dotace dle jeho slov velmi obsáhlou škálou. „Vždy záleží na konkrétních projektech. Osobně podporuji dotace, které podporují smysluplné věci. Nové projekty, nové segmenty ekonomiky apod. Vždycky musí být rozdělovány spravedlivě a všem, aby se prosadil ten nejlepší. Není ale možné, aby jeden podnikatel z daného odvětví dostával dotaci 50 procent na nějaký stroj a jeho konkurent dotace nemá. Pak nemůžeme mluvit o spravedlnosti a konkurenceschopnosti,“ konstatoval Pavel Šrámek.

parlamentnilisty.cz


Blázen, nebo gauner!

Petr Štěpánek pořádně naložil lidovci Bartoškovi. Kvůli Lipovské

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a dnes člen Trikolóry Petr Štěpánek se opřel do lidoveckého poslance Jana Bartoška za to, že v úterý večer v Poslanecké sněmovně zabránil tomu, aby poslanci zvolili nové čtyři členy Rady České televize. „Buď je regulérní blázen, nebo obyčejný gauner. Neobolševický materiál,“ nebral si servítky ve svém facebookovém komentáři.

Podle Bartoška musí nejprve volební výbor Sněmovny prověřit, zda radní Hana Lipovská neporušuje zákon tím, že spolu s Janou Bobošíkovou vystupuje za Institut svobody a demokracie. „Její vystupování za politický institut je tedy v přímém rozporu se zákonem o ČT,“ konstatoval ve svém tweetu Bartošek.

Uvedl, že členové Rady nesmějí vyvíjet žádnou činnost na podporu politické strany či hnutí. „Členka Rady ČT Lipovská je podepsaná pod dopisy, rozeslanými poslancům a senátorům,“ upozorňoval ve svém tweetu. Oznámil, že proto podal podnět na sněmovní volební výbor. „Pokud se střet zájmů potvrdí, budu trvat na jejím odvolání,“ vzkázal závěrem.

Dávat do souvislosti volbu nových členů s údajným střetem zájmů radní Lipovské je podle Štěpánka první „dokonalá pitomost“. „Ten člověk je buď regulérní blázen, nebo obyčejný gauner. Případně obojí,“ reaguje na poslanace Štěpánek s tím, že jde o dvě věci, které spolu prostě vůbec nesouvisí.

„A tvrzení, že klasický think-tank, jakým Institut svobody a demokracie samozřejmě je, vyvíjí činnost ve prospěch nějaké konkrétní politické strany či hnutí, je další naprostý nesmysl,“ hrozí se dál Štěpánek.

„Je to fakt neuvěřitelné, jaký neobolševický materiál sedí ve Sněmovně a rozhoduje o našich osudech. Zadarmo by takoví hlupáci byli drazí. À propos, Jana Bartoška voliči nepochybně opět najdou na kandidátce krajně středové koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09),“ dodal Štěpánek závěrem.

parlamentnilisty.cz


Občanky k něčemu

Občanské průkazy slouží státu i lidem samotným. Je mnoho situací, kdy musíte vědět, s kým jednáte. Ať prodáváte auto, či jste měli autonehodu.

Ale tento účel občanských průkazů vláda oslabuje. Nové občanky mají mít méně psaných údajů. Státního aparátu se to nedotkne, protože se údaje skryjí v čipech, které policista s pomocí techniky přečte. Ne však běžní lidé.

Dříve občanským průkazem prokázal rodič své dětí, protože měl v průkaze údaje o nich. Děti si mohl zapsat do pasu a cestovat s nimi i bez jejich pasů. To bylo zrušeno a zavedly se dětské pasy. Prý kvůli únosům dětí. Tak všichni rodiče byli postiženi byrokracií dětských pasů, protože si promile rodičů „unáší“ děti. Ovšem i dnes nějaký rozvedený rodič s dítětem odjede. Chudáci policisté mají poznat, že půlroční mimino na fotce v pase je to, které na ně mžourá z kočárku.

Občanský zákoník říká, že se manželé mohou v běžných situacích zastupovat. Jak však na poště prokázat, že vaše manželka je právě ta Martina, která tam má uloženou zásilku, kterou může podle zákona vyzvednout manžel, když již údaje o manželce v občance nejsou. Dříve lidé s omezenou svéprávností to měli v občanském průkazu uvedeno. Jak bránit tomu, že s námi smlouvu nesjedná někdo, kdo tak učinit nemůže, když z občanky to nezjistíme?

Zmizet má rodné číslo. Chyba prý je, že lze z něho vyčíst datum narození. Ale spousta lidí zná naše datum narození, protože to s nimi slavíme. Datum narození slouží k určení jedince, bydlí-li na stejné adrese dvě osoby téhož jména. Nikdo nechce být zatčen, protože si jej policie splete se jmenovcem o poschodí níže. Rodné číslo si lidé díky datu narození pamatují. Přesto je nahrazováno čísly, která každý úřad stanoví dle svého, a nejsou zapamatovatelná. Boj proti rodným číslům je nerozumný. Líbí se genderovým ideologům, protože rodné číslo obsahuje i pohlaví a zná jen muže a ženy. Vadí těm, kteří znají tolik pohlaví, kolik si jen lze přát.

Některé údaje by mohly být zapisovány dobrovolně. Kdo se za manželku a děti nestydí, si je zapíše a bude mít jednoduší život v řadě situací. Vláda změnou občanských průkazů oslabuje právní jistotu, neboť lidé musí vědět, kdo je ten, jenž s nimi chce jednat.

(převzato z Profilu)

JUDr. Koudelka (Trikolóra): parlamentnilisty.cz


 Pokrytecký aktivismus ve stylu BLM do sportu nepatří

Komentář na facebookovém profilu k potrestání Ondřeje Kúdely

Dost na tom, že jsou hráči již rok nuceni nedůstojně poklekávat před každém zápasem. Je až s údivem, že na tomto směšném obřadu trvají hlavně ve Velké Británii, která kolonizovala půlku světa a rozhodně si při tom nepočínala v rukavičkách. Pokud západní svět cítí vinu za své skutky, měl by si to vyřešit sám. My jsme nikoho nekolonizovali a máme v tomto směru svědomí čisté.

Tento aktivismus už bohužel ovládá celou UEFU. Je ostudné, jakým způsobem rozhodla v případě hráče Slavie a české reprezentace Ondřeje Kúdely. Za jednu neprokazatelnou poznámku mu zničila závěr fotbalové kariéry. Ve čtyřiatřiceti letech se těžko podívá na příští ME ve fotbale…

Hlavním motivem při rozhodování bylo najít obětního beránka a potrestat je za „všechny hříchy světa“. Od začátku jsou reakce¨druhé strany přepjaté až hysterické. Hráč Kamara nejprve fyzicky napadne Kúdelu a poté procítěně hovoří o slzách v očích?

Ke sportu emoce patří a hráči si běžně v návalu emocí řeknou cokoli. Co je svět světem. Ten nepoměr mezi trestem za fyzické napadení a málem zmrzačení brankáře Kolaře je do očí bijící. Co by dal brankář Slavie za jakoukoli slovní urážku? Do konce své brankářské kariéry bude muset nosit ochrannou masku a ten, kdo mu to způsobil, si nezahraje 4 zapásy?

To je přece absolutní výsměch!

Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra): parlamentnilisty.cz


Všichni dotyční zřejmě žijí v představě, že co občan to debil

Komentář na facebookovém profilu k Výbuchu ve Vrběticích a vyhoštění ruských diplomatů

Tak si to shrňme. Tu zprávu vykřičeli do světa dva politici, kterým nevěřím ani nos mezi očima, přičemž nedůvěryhodný předseda vlády se odvolával na ještě více nedůvěryhodného dvojministra vnitra a zahraničí. Nyní se paradoxně právě na ně jako na slovo Boží odvolávají dokonce i všichni ti, kteří na nich za všech jiných okolností nenechají nit suchou.

Kanály, kterými byla zpráva vypuštěna jsou nedůvěryhodná Bruselská televize, která si z neznámých důvodů stále ještě říká Česká, a naprosto, ba přímo absolutně nedůvěryhodný týdeník Respekt, tiskový orgán všech jiných jen ne českých zájmů. A od té doby se jak apoštolové na orloji na obrazovce střídají osoby, o které bych si pro jejich nedůvěryhodnost ani kolo neopřel. Všichni dotyční zřejmě žijí v představě, že co občan to debil.

Jenže občan, a zvláště pak ten, který podstatnou část svého života prožil v totalitním systému, má jistou životní zkušenost. Viděl filmy Vrtěti psem či Kozoroh 1, četl Forsythovy špionážní romány nebo Grishamovo Bratrstvo, pamatuje si, kolik operací pod falešnou vlajkou, které stály na počátku řady ozbrojených konfliktů a válek, už ve svém životě zažil, a hlavně, jak zcela správně upozorňuje Vadim Petrov, proškolený v britské zpravodajské službě MI5, zná dvě zásady, konkrétně „follow the money“ a „cui bono“, tedy, „když nevíš, sleduj stopu peněz“ a „komu ku prospěchu“, jež obvykle naznačují, o co ve skutečnosti jde.

A Petrov ještě dodává: „Než se hloupě mýlit, radši žádný názor nemám. Jsem apriori podezřívavý, když mě kdokoliv silně ovlivňuje v tom, co si mám myslet.“ Já to jen podepisuji.

Petr Štěpánek (Trikolóra): parlamentnilisty.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 169 × | Prestiž Q1: 8,67

+14 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top