Štítky článku: •  

Jak je to s těmi vakcínami?

Pořád se tvrdí, jak jich je akutní nedostatek, ale není nakonec všechno trošku jinak? A nehodlám zde dělat nějaké závěry, pouze si kladu otázky.

Přes důvěryhodný zdroj se ke mně dostala informace od zaměstnance jednoho z předních výrobců mRNA vakcín, že všechny ty řeči o nedostatku vakcín jsou legrační, protože výrobci mají takovou kapacitu, že jich pro ČR vyrobí klidně deset miliónů za týden. Údajně jsou politiky výměnou za zvýšení tržního podílu tlačeni k omezení dodávek, aby se prodloužil čas, po který můžou panovat a kšeftovat.

Sám se tomu trošku zdráhám uvěřit, to už mi hodně zavání konspirační teorií, ale na druhou stranu kolik konspiračních teorií ohledně covidu už dostává reálné rozměry? Například covid pasy nejen pro cestování do cizích zemí, ale dokonce i doma pro návštěvu divadla, bazénu nebo třeba hospody už začínají dostávat reálný rámec a zcela vážně se o tom uvažuje a připravuje se to!

Podle šéfa zdravotní sekce Rady Evropy Wolfganga Wodarga bylo vyhlášení pandemie prasečí chřipky v roce 2009 Světovou zdravotnickou organizací falešné. Podle něj za ním stály farmaceutické firmy, které díky tomu vydělaly obří sumy na prodeji léků a vakcín proti prasečí chřipce. Proč by to nyní mělo být až o tolik jinak?

Můj výborný kamarád (cca 55 let) byl před pár dny u svého doktora na pravidelné prohlídce a mezi řečí ho požádal, aby mu dal vědět, až konečně přijde na řadu s očkováním. A doktor ho překvapil tvrzením, že vakcín je dost a když má vysoký tlak, tak že ho tam zařadí hned. Takže kamarád má už po první dávce mRNA vakcíny.

Z toho mi mj. plyne, že kdybych měl (nemám, zatím to vypadá, že patřím do těch cca 20 % přirozeně imunních, tak proč bych to bral potřebnějším) o to očkování zájem a požádal o něj, tak ho nejspíš mohu nyní mít i v mých dvaapadesáti, protože vysoký tlak už mám taky. Moje máma v jejích dvaaosmdesáti má nárok od začátku a taky o to zatím nestojí, protože se nechce nechat očkovat v probíhající pandemii. Kdyby prý v sobě ten vir náhodou bezpříznakově měla anebo už měla přirozené protilátky, tak by pro ni mohlo být to očkování v jejím věku fatální. Mám o ni samozřejmě strach, takže jsem to konzultoval s vícero známými lékaři včetně odborných a bylo mi to všemi potvrzeno. V jejím věku a po tom, co už si s plícemi v mládí zažila, je to posečkání s očkováním na virově klidnější dobu prý rozumný přístup. Hlavně by neměla moc chodit mezi lidi. Fakt taky je, že takhle známému zabili babičku. Samotný covid předtím dala, ale následné očkování už bohužel ne.

Do toho nám pod tlakem prezident Zeman, teď už i s mnohoministrem Hamáčkem, nutí v EU necertifikovaný Sputnik V, který je sice s největší pravděpodobností stejně kvalitní jako Astra Zeneca nebo Johnson&Johnson, protože jsou na podobné bázi, ale ty dvě mají alespoň předběžný certifikát včetně dokumentace. A já se ptám se proč nám ten Sputnik V někteří takto násilně vnucují, když od Astra Zeneca a Johnson&Johnson nyní některé země ustupují kvůli problémům s krevními sraženinami u pár očkovaných? Opravdu někdo věří, že by k tomu Rusko přistoupilo stejně zodpovědně? Stačí se podívat k našim východním sousedům a to tím tam ani nezačali očkovat.

Nikdy jsem se o tohle očkování příliš nezajímal, protože přestože v žádném případě nejsem proti očkování obecně a velice dobře chápu jeho význam a přínos, tak tohle konkrétní očkování na tuto respirační chorobu, podobně jako na chřipku, pro sebe považuji za zcela zbytečné. Ovšem i tak mám těch otázek na můj vkus až příliš. A hlavně mi vadí ten neustálý tlak, kterým mi to neustále vyloženě vnucují a to i za cenu lží. Dokonce aktuálně i vládou placenou reklamou v TV, kde prý jakýsi dentista vyloženě oblbuje lidi. To mi zatím naštěstí uniklo, nemáte někdo odkaz?

Autor: Ivo F. Cilich | cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 262 × | Prestiž Q1: 6,17

+12 plus Známkuj článek minus –6

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top