Štítky článku: •  

Jak dlouho o tom opravdu věděli?

Proč svolal Babiš s Hamáčkem tu náhlou tiskovku včera večer a nepočkalo to do pondělí, kdy to mohli koordinovat i s bezpečnostními výbory? Opravdu byly po sedmi letech ty dva dny klíčové? Nebáli se, že to zveřejní novináři?

Dnes v Partii zaznělo, že PČR již od středy ve Vrběticích zastavuje a kontroluje každé auto, ale Hamáček bude dál mlžit, že se o tom dozvěděl až v pátek? A přitom, také dnes, v OVM sám Hamáček přiznal, že v tutéž středu předem informoval naše velvyslanectví v Rusku, ať se připraví na to, že naše diplomaty bude Ruská strana vyhošťovat. Nabízí se otázka, proč z nás všech dělá takové blbce.

Je pravda, že v těch OVM vypadal Hamáček, jako by měl opět zkolabovat, asi by měl opustit politiku, nedělá mu to evidentně dobře.

Docela by mne také zajímalo, proč s tím ti dva šašci vylezli na světlo zrovna včera, tj. v sobotu večer, když je ta informace známá údajně již několik týdnů a před čtrnácti dny se prý dokonce měla projednávat ve zpravodajském výboru. Chtějí tím ti dva něco zakrýt? Anebo všichni tři, když dokonce i nejvyšší ruský agent Zeman tomu vyhoštění údajně vyjádřil „absolutní podporu“ (ale nechal si týden na vyjádření, asi čeká na instrukce z Kremlu)? Mělo s tím souvislost odvolání Petříčka jen pár hodin po sjezdu ČSSD a sebedosazení Hamáčka na jeho post? Nebo to byla pouze osobní msta? A co to Hamáčkovo hysterické vyhrožování Petříčkovi trestním oznámením kvůli údajnému zveřejnění utajovaných skutečností jenom proto, že Petříček na dotaz přiznal, že o tom také delší dobu věděl, takže je Hamáček opět za lháře.

Pokud o tom věděl Petříček, ještě jako ministr zahraničí, tak to značí, že o tom musel vědět i zbytek vlády včetně prezidenta a přesto na to vůbec nijak nereagovali. Nesnažili se tu informaci od BIS nakonec nějak ututlat? Minimálně prezident Zeman a jeho okolí by na ututlání měli jistě velký zájem.

Nestalo se nakonec to, že BIS, již zoufalá z nečinnosti vládních představitelů anebo třeba ještě úplně někdo jiný a podobně zoufalý, kdo o tom také věděl, nenápadně vypustil nějaké informace směrem k novinářům Respektu, takže Babiš s Hamáčkem byli včera vyloženě přinuceni jednat rychle, aby to vyhlásili dřív než s tím přijdou novináři? Tím by dávaly ty Hamáčkovy hysterické řeči (které dnes v OVM již krotil, když se tam kroutil) o zveřejnění utajovaných skutečností mnohem větší smysl a třeba si ve své paranoie myslí, že to novinářům pustil právě Petříček. O čemž osobně silně pochybuji.

Jsem vážně zvědavý, co všechno postupně vyleze na povrch, ale jistě to bude ještě zajímavé. 

Píše pan Ivo F. Cilich na cilich.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 385 × | Prestiž Q1: 11,15

+20 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Jaroslav Král

Jak tak koukám , Strakovce se brzo začne říkat "U tří volů".

3 | 0
Tomáš Fiala

To naše panstvo dopadlo stejně, jako Jakeš svého času v Červeném Hrádku: hlava už neví, co huba říká. Jenže musím použít slova Lu Lina: netušil jsem, že se dostanu do rukou ještě větším kreténům, než byli komunisti. A víte co je nejhorší? Když si na netu dnes najdete tu Jakešovu "estrádu", z hrůzou zjistíte, že na to, že mluvil bez přípravy spatra (čert vem ty jeho provařené přebrepty), to byl ve srovnání s těmi dnešními papaláši - projev státníka... brrr, otřepávám se hnusem ...

3 | 0
Petr

Začínám si připadat podobně jako bývalý prezident V. Klaus st., že se vracíme ne před rok 1989, ale rovnou do padesátých let. Ještě si tu atmosféru trochu pamatuju, i když jsem byl tenkrát kluk. Taková hysterie v médiích (tenkrát jen v Rudém právu a v rozhlase), jako je dnes, se jen tak nevidí. Do roku 1989 jsem Rusy opravdu nemusel, rok 1968 jsem zažil již jako dospělý a v restauraci v Riegrových sadech mě málem střelil ožralý ruský voják. Ale v současné době mám k Rusku spíše respekt, zejména proto, že nehysterčí jako naše pseudoopozice, která marně hledá nějaký cíl, do kterého by si střelila a získala volební body. Škoda, že máme premiéra, který místo obrany zájmů státu a jeho obyvatel, dává přednost zájmům kšeftů nějakého Agrofertu, který mu prý vůbec nepatří a snaží se jen dělat vše tak, jen aby Frau Merkel byla spokojená.

1 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top