Štítky článku: •  

Australský premiér radí Evropě

„Pokud chcete zastavit umírání, pokud chcete zastavit případy utopených, musíte zastavit lodě,“ zdůrazňoval australský premiér v rozhovoru pro stanici ABC s tím, že Austrálii se to už podařilo. „Vzkázali jsme pašerákům lidí: Váš obchod skončil.“

tony-abbot.jpg (38,010 kiB)
premiér Tony Abbott

Australský premiér Tony Abbott vyzval v pátek Evropu k přijetí taktik podobných těm, jaké na zastavení lodí s uprchlíky používá Austrálie, napsala agentura DPA.

Abbott těmito slovy reagoval na případ tříletého syrského chlapce, který se utopil při pokusu přeplavit se spolu s rodinou do Řecka a fotografie s jeho tělem vyplaveným na pláž vyvolala ve čtvrtek mezinárodní rozhořčení.

„Pokud chcete zastavit úmrtí, pokud chcete zastavit případy utopených, musíte zastavit lodě,“ zdůrazňoval australský premiér v rozhovoru pro stanici ABC s tím, že Austrálii se to už podařilo. „Vzkázali jsme pašerákům lidí: Váš obchod skončil.“

„Pokud chcete ochránit lidi, musíte zabránit nelegální migraci, a to jsme udělali.“ Austrálie na zastavení lodí směřujících ke svým pobřežím zavedla mimořádně přísná opatření. Pomocí armády otáčí taková plavidla nazpět a vrací je do Indonésie nebo do jiných zemí, odkud vypluli.

Migranty vylovené z oceánu po potopení jejich lodí australské úřady poslední dva roky soustřeďují do záchytných táborů na ostrově Nauru nebo Manus, který patří Papui-Nové Guineji. Žadatelem o azyl z těchto táborů podle vlády nikdy vstup do Austrálie nepovolí a místo toho je buď vrátí do rodné země, nebo přesídlí.

V důsledku zmíněné kontroverzní politiky (která se ale stala terčem mezinárodní kritiky), se ale podle DPA výrazně snížil počet lodi směřujících k australským břehům.

Původní článek pro agenturu ABC (v angličtině) najdete zde.

Obsah článku je přeložen z http://www.konzervativnyvyber.sk/

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 491 × | Prestiž Q1: 13,86

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top