Štítky článku: •  

Australský premiér radí Evropě

„Pokud chcete zastavit umírání, pokud chcete zastavit případy utopených, musíte zastavit lodě,“ zdůrazňoval australský premiér v rozhovoru pro stanici ABC s tím, že Austrálii se to už podařilo. „Vzkázali jsme pašerákům lidí: Váš obchod skončil.“

tony-abbot.jpg (38,010 kiB)
premiér Tony Abbott

Australský premiér Tony Abbott vyzval v pátek Evropu k přijetí taktik podobných těm, jaké na zastavení lodí s uprchlíky používá Austrálie, napsala agentura DPA.

Abbott těmito slovy reagoval na případ tříletého syrského chlapce, který se utopil při pokusu přeplavit se spolu s rodinou do Řecka a fotografie s jeho tělem vyplaveným na pláž vyvolala ve čtvrtek mezinárodní rozhořčení.

„Pokud chcete zastavit úmrtí, pokud chcete zastavit případy utopených, musíte zastavit lodě,“ zdůrazňoval australský premiér v rozhovoru pro stanici ABC s tím, že Austrálii se to už podařilo. „Vzkázali jsme pašerákům lidí: Váš obchod skončil.“

„Pokud chcete ochránit lidi, musíte zabránit nelegální migraci, a to jsme udělali.“ Austrálie na zastavení lodí směřujících ke svým pobřežím zavedla mimořádně přísná opatření. Pomocí armády otáčí taková plavidla nazpět a vrací je do Indonésie nebo do jiných zemí, odkud vypluli.

Migranty vylovené z oceánu po potopení jejich lodí australské úřady poslední dva roky soustřeďují do záchytných táborů na ostrově Nauru nebo Manus, který patří Papui-Nové Guineji. Žadatelem o azyl z těchto táborů podle vlády nikdy vstup do Austrálie nepovolí a místo toho je buď vrátí do rodné země, nebo přesídlí.

V důsledku zmíněné kontroverzní politiky (která se ale stala terčem mezinárodní kritiky), se ale podle DPA výrazně snížil počet lodi směřujících k australským břehům.

Původní článek pro agenturu ABC (v angličtině) najdete zde.

Obsah článku je přeložen z http://www.konzervativnyvyber.sk/

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 447 × | Prestiž Q1: 13,86

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top