Štítky článku: •  

Je to brutální diskriminace soukromého podnikání!

Koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků stojí na straně podnikatelů a živnostníků, kterým už dochází trpělivost.

Koalice dle svých vlastních slov odmítá státem diktovanou diskriminaci zákazníků a stojí na straně podnikatelů a živnostníků, kterým již dochází trpělivost s vládními restrikcemi, a kteří proto hledají způsob, jak co nejdříve otevřít své uzavřené provozovny. „Seskupení těchto politických stran navíc jako jediná pravicová alternativa zásadně odmítá také státem diktovanou diskriminaci zákazníků ve formě zavádění tzv. „covid pasů“ či „zelených karet“,“ stojí v tiskové zprávě. Ty by umožňovaly návštěvu kadeřníka, fitness centra, kavárny či restaurace pouze lidem s očkováním či negativním testem na Covid-19.

„Celou dobu stojíme na straně podnikatelů a živnostníků, které vláda opakovaně zradila. Mnohé obory doslova hodila přes palubu. I v této náročně době však chceme chránit svobodu podnikání. Není možné, abychom ze zoufalství dopustili to, že pod rouškou boje s pandemií Covid-19 bude státní aparát rozhodovat o tom, kterého zákazníka může podnikatel obsloužit, a kterého naopak nesmí ani vpustit do své provozovny. Tento precedent by se mohl v budoucnu velmi vymstít. Rozumím tomu, že mnoho podnikatelů by udělalo takřka cokoliv, aby mohli začít znovu plnohodnotně pracovat. Je však naší povinností, abychom kvůli pandemii uhájili samotné základy svobodného podnikání,“ uvedla poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková.

Podobný názor vyjádřil i Libor Vondráček, předseda Svobodných. „Odmítáme nápady, jejichž podstatou je tlačit podnikatele do diskriminace zákazníků. Nesouhlasíme s tím, aby byl vstup do provozoven umožněn pouze některým lidem a podnikatelé museli povinně vyžadovat od zákazníků jakýsi certifikát, bez něhož je dovnitř nevpustí. Dosud nebylo nikým doloženo, že se nákaza šíří právě v obchodech nebo jiných, dnes zavřených provozech. Naopak existují studie, prokazující spíše opak. Navíc i s ohledem na proočkovanost a promořenost populace postrádá opatření v podobě uzavření provozoven smysl. Všem provozům by mělo být umožněno otevřít, a to bez ohledu na to, v nich bude zaveden diskriminační režim pro vstup, nebo ne. K této diskriminaci by stát rozhodně neměl nikoho pozitivně motivovat, např. daňovými prázdninami,“ dodává Vondráček.

„Všichni víme, že vláda nezvládá boj s pandemií a nenabízí žádná dlouhodobá řešení. Parlamentní opozice sice prezentuje nějaké plány rozvolnění, ty však vznikají bez úzkého propojení s reprezentanty podnikatelských segmentů, kterých se bezprostředně týkají. Proto je dobře, že se sami podnikatelé rozhodli převzít iniciativu a najít řešení, jak ukončit nefunkční lockdown, jak zastavit dlouhodobou diskriminaci určité části firem i jak zachránit pracovní místa a opět nastartovat českou ekonomiku, aniž by došlo k zásadnímu zvýšení rizika zhoršení epidemické situace. Samoregulace je k tomu určitě správnou cestou. Jsem přesvědčen o tom, že každý podnikatel dokáže ve své provozovně nastavit adekvátní a racionální hygienická pravidla. Rozhodně však odmítám přijmout koncept státem organizované diskriminace zákazníků či povinného antigenního testování, kterým by museli projít všichni zákazníci živnostníků v gastronomii, službách či cestovním ruchu,“ uvedl místopředseda Strany soukromníků ČR Michal Dvouletý, který byl součástí pracovní skupiny, připravující koncepci „bezpečné provozovny“.

parlamentnilisty.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 214 × | Prestiž Q2: 10,28

+22 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top