Štítky článku: •  

Žvanírna, strašné. Byznysmeni z ANO chtějí ze Sněmovny

Bude mít Andrej Babiš koho posadit do poslaneckých lavic? Hnutí ANO opouštějí další známé tváře a Babiš tak možná nebude mít k dispozici dost osobností, na které by mohl voliče nalákat.

Podnikatelům vadí, že se stávající premiér posunul příliš doleva. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák přemýšlí nad tím, jestli má pro něj angažmá ve Sněmovně vůbec smysl.

Andrej Babiš asi bude muset získat nové poslance. Jen těžko může počítat s tím, že na kandidátky znovu získá takové osobnosti jako Martin Stropnický, současný velvyslanec v Izraeli, který patřil k první generaci „kluků a holek z plakátů“, na kterých byli vyblesknutí s Babišem.

Server Seznam Zprávy hlásí, že i další generace poslanců hodlá Babišovi s politikou seknout. Jde o podnikatele, kterým se zdá, že je ANO moc nalevo. V roce 2017 ostatně získalo podporu od značné části voličů sociální demokracie. Babiš si toho je vědom a svými praktickými kroky v domácí politice opakovaně vycházel vstříc především seniorům.

V říjnových volbách už znovu nebudou kandidovat majitel skupiny Brano Pavel Juříček, pekař z Liberce Jiří Bláha nebo brněnský podnikatel v oblasti IT Pavel Staněk.

„Pro výkonného člověka, co byl celý život v byznysu, je Sněmovna strašná. Je to žvanírna, nekonečné obstrukce, nikam to nevede,“ rozohnil se Juříček v jednom z rozhovorů pro časopis Forbes. Za svůj úspěch považuje to, že i v době pandemie blokoval uzavření průmyslových podniků v Česku.

Nad tím, že ANO nepodpoří v příštích volbách, přemýšlí i populární hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Musí to mít pro mne smysl. To znamená, že parlamentní politika musí být utvářena v souladu také s mými představami, jsem zastáncem práce v týmu,“ poznamenal. „Funkce musí být prostředek, ne cíl,“ dodal.

Další informace naleznete zde

parlamentnilisty.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 176 × | Prestiž Q1: 4,07

+3 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Bohužel, mnoho hlasů bývalých voličů Ano dostanou Piráti. Šlo-li Babišovi o to, co nejvíce prachů získat pro sebe, pardon, pro firmy které nevlastní, pak Pirátům jde nejen o prachy ale o celkovou změnu společnosti ještě více doleva .

1 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top