Štítky článku: •  

Rozmanželství

Co je to za slovo si zřejmě řekne každý čtenář. Co je to za patvar a k čemu mu je? Nepřepsal se, nebo neupsal?

V pátek ve Sněmovně v rámci hašení všech krizí se dostalo i na ty co jsou přírodou předurčeni k tomu, aby se sobě líbili navzdory tomu, že jsou stejného pohlaví. Ano, každý tvor na světě je rád, když se řeší jeho problém, protože jen málokdo si je schopen připustit, že problém jiného nebo i všech může být důležitější.

Takže při tom, jak se řešil COVID a Vrbětice, tak se dostalo i na svazek mezi osobami stejného pohlaví.

Nevím, jestli si nemyslím zcela špatně, že základním a jediným posláním každého živého druhu je jen jedno a to zachování existence tedy rozmnožit se. Jsou na světě i živočišné druhy, kdy sameček po oplodnění samičky umírá, jelikož naplnil svou povinnost a tak i pozemskou pouť.

V optice předcházejícího odstavce mi není zcela jasno, proč Sněmovna pojednává zákon, který popírá základní axiom existence lidstva. Všechny argumenty použité napříč vším možným jsou jen obhajobou nějakých nadbytečných potřeb zúčastněných. U politiků pak i třeba touha být zvoleni a tam je každé procento dobré, tedy i všech těch, kterým nějak vyhovím k jejich tužbám.

Ne nejsem jistě z těch, kteří by si snad mysleli, že lidé stejného pohlaví, kteří chtějí být před zákonem rovni, jsou lidmi nemocnými či postiženými. Oni to tak prostě mají, byť jsem se již v životě nejednou setkal s tím, že vůči dívkám akční chlapec našel najednou zalíbení v chlapci, aby následně po minutí módy v jeho okolí se zas začal ohlížet po dívce.

Snad se shodneme v jednom, že vztah dvou lidí stejného pohlaví je něčím zcela jiným než vztah lidí pohlaví opačného. K čemu tedy mířím. Mířím k tomu, že k rozdílnému vztahu jistě z logiky nepřísluší stejné pojmenování. Jestli manžel a manželka tvoří po sezdání pár v manželství tak by bylo myslím záhodno pro pár stejného pohlaví naleznout, když nic, tak jiné pojmenování.

A já navrhuji to co je v nadpisu — tedy rozmanželství. Přemýšlel jsem i o rozmazlenství, ale to by zbytečně mělo pejorativní nádech. Rozmanželství myslím dobře vystihuje tu potřebu a navíc je ještě i v protikladu manželství v tom, že tam je vyjádřen ten rozdíl, který by spíše přináležel manželství, kdy spolu žijí dva nestejného pohlaví.

Nejsem jazykozpytec, ale myslím si, že jazyk český by se mohl nad tím zamyslet. Zákon může být celý jak je, ale jen pojmenování by bylo jiné. Myslím si, že obě strany by si to zasloužily — stejně :-).

Autor: Oto Kaděrka | kaderka.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 219 × | Prestiž Q1: 5,16

+5 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top