Štítky článku: •  

Důležité redakční sdělení!!!

Když jsem v roce 2015 utekl z blogu iDnes a napsal si vlastní aplikaci pro publikování článků, nevěděl jsem ještě dopředu, jak to celé dopadne.

Dnes, s odstupem prakticky šesti let, mohu konstatovat, že stránky Svobodného světa navštívilo více jak 10 milionů čtenářů a mám z toho nepochybnou radost. V záplavě progresivní levicové úchylnosti, která se šíří jako mor celým světem, jsem se já a mně podobní snažili rozšiřovat informace o ekonomice v tržním hospodářství, o svobodě, o takzvaném laissez-faire, o rakouské ekonomické škole a všeobecně o kapitalismu.

Jenže čas oponou trhnul a musím konstatovat, že mě opustilo zdraví a to tak, že asi definitivně. Jinými slovy: když tento článek čtete, převáží mě sanitka do nemocnice a objektivně musím konstatovat, že návrat zpět je velmi nepravděpodobný. Jinými slovy: těch několik článků, které ještě mám vypracované do zásoby, nechám automaticky zveřejnit, ale zásoba není nekonečná a někdy kolem 8. května zde vyběhne článek poslední.

Ale musím se z druhé strany přiznat k tomu, že tomuto světu, který se kolem nás rozšířil, přestávám rozumět, nelíbí se mi a v podstatě v něm už ani nechci žít. Jsem velmi velice zklamaný z toho, kam se svět řítí a nemám žádný zvláštní zájem jeho destrukci nadále sledovat. Měl jsem jiné představy a jiné naděje, zejména po 40 letech panování Komunistické strany. Doufal jsem, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíme a bohužel vidím, že jsem se mýlil a stojíme v ní opět až po krk.

Je mi ale do jisté míry líto nechat Svobodný svět zahynout, když dalo tolik práce vybudovat mu nějakou pozici ve vyhledávačích a rozšířit o něm povědomí mezi veřejností. Pokud byste měli někdo zájem pokračovat v práci na tomto serveru, ozvěte se sestře na email: honzina.koubova(zavináč)seznam(tečka)cz, anebo jste-li přítomni na Facebooku, můžete použít Messenger. Velmi pravděpodobně se domluvíte co a jak dále.

Já vám všem děkuji za to, že jste tyto články četli a vyjadřovali se k nim. Buďte zdrávi a opatrujte se. Sbohem.

PeTaX

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 873 × | Prestiž Q1: 19,49

+51 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 31 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář
korous

Hodně štěstí a díky za všechno.

6 | 0
Josef Novák

Pevně věřím, že se dáte dohromady a znovu dostanete chuť pokračovat. Jste potřeba. Hodně štěstí. Držíme palce!

9 | 1
Dexempo

Ani nevíte, jak je mi to líto. Za mne veliké díky, Petaxi. ????

6 | 0
Zdeněk

Diky za všechno, tyto stránky byly na internetu jeden z mnoha ostrůvků svobody.

8 | 0
Vajo

Díky. Hodně štěstí.

5 | 0
Spring

Petaxi!! To nám nemůžete udělat! Velmi rádi Vás, až se uzdravíte přivítáme zpět. Objevil jsem Vaše stránky vloni náhodně a čtu nejvíce tady, protože zde je svět ještě normální.

5 | 0
Papy

Pridávam sa k vďake a želaniam skorého uzdravenia. Moderná medicína niekedy robí divy...

Pre ostatných (ktorí o to stoja) odporúčam: https://www.youtube.com/watch?v=lXXXygDRyBU.

3 | 0
Maco

Díky za vše PeTaXi. Držím Vám palce.

2 | 0
Nick512

Co blbnete? Vrátíte se. To je jasné.Přeci nás nenecháte smutnit?

3 | 0
Zora

Držím palce,
čtu tyto stránky denně několik let. Moc by mi chyběly.

2 | 0
Míla

Držím palce, ať Vám vše dobře dopadne!

1 | 0
Marek

Držím Vám palce a přeji sílu a brzké uzdravení. Nevzdávejte se. Tyhle stránky čtu léta pravidelně a jejich zánik by mě velmi zamrzel. Tak ať Váš boj dobře dopadne.

1 | 0
Richard

Tak to je smutná zpráva. Pevně věřím, že to není pravda, a že se, Petaxi, vrátíte nejen domů, ale i ke Svobodnému světu.
Já jsem našel Svobodný svět v létě 2018 a přesně si to pamatuji, protože to na mne zapůsobilo jako zjevení. Trochu se to stydím napsat, ale do té doby patřily mezi mé hlavní informační zdroje weby jako aktualne nebo respekt, což je jakžtakž použitelné pro základní informace, ale z jejich názorových a komentářových sekcí bylo člověku špatně a je bohužel doposud. Takže jsem tehdy využil krátkou dovolenou prostě k hledání informačních zdrojů, které by mne uspokojily, a Svobodný svět byl ten nejdůležitější objev, mimo jiné i proto, že je ozdrojovaný a otevře člověku další možnosti.
Čtu Svobodný svět od té doby denně a i díky němu jsem se doklikal na další, pro mne dnes zcela zásadní, informační zdroje, namátkou Gatestone institute.
Na druhou stranu, sdílím bohužel Vaši skepsi z vývoje tohoto světa, takže Vás plně chápu. Nicméně pokud Vám zdraví dovolí a najdete sílu se vrátit k Svobodnému světu, budu velmi rád!
Přeji pokud možno hodně zdraví a hlavně duševních sil!

7 | 0
Karel Vičar

Vy přece nemůžete odejít, PeTaXi! Těším se, až se vrátíte.

1 | 0
Hynek

Tak to je ohromná škoda! Ať se daří!

1 | 0
Borsuk

Modlím se za Vás...nic jiného teď nemůžu. Zkuste to předat, třeba i skupině osob. Bylo by škoda, aby web, který pomáhá svobodě a normálnímu životu zanikl. A hodně štěstí. Zázraky se (občas ) dějí .Hodně štěstí.

2 | 0
Jan Slaba

Líbí se mi, jak máte svou stránku Svobodný svět udělanou, děkuju za ni a respektuju, že už tu nechcete být a vůbec mne to neudivuje, cítím se podobně. Držte se, ať už budete kdekoliv:)

1 | 0
Jarda Perger

Petře.
Nechce se mi tomu věřit. Chápu, že už se Vám v tomhle současném světě nechce žít. Ale to, co jsme mohli prožít po listopadu 1989, to nadechnutí se čistého vzduchu svobody ... Žili jsme v nejlepší možné době. A to, že ta doba končí a něco s ní odchází, nám umožňuje naplno si uvědomit, jaký to byl dar, že jsme to mohli prožít.
Ať se Vám vrátí víra.
Jarda

6 | 0
Vojtěch

Ne vždy jsme byli v souladu - ale nikdy se navzdávejte.

1 | 0
Honza

Děkuji, děkuji, děkuji. Děkuji za roli dobrého průvodce světem, kterou jste nejenom mě zprostředkoval. Přeji Vám z celého srdce životní sílu překonat Vaše zdravotní potíže. Pokud to jen trochu půjde, zkuste se ozvat i po osmém květnu... Těším se na Vás...

2 | 0
Petr Los

Vážený pane šéfredaktore, moc Vám děkuji za Váš opravdu svobodný portál, se kterým jsem vždy vstával. Pvně doufám, že za nějkou dobu, až otevřu počítač, budou zase články od Vás na Svobodném světě. Moc Vám přji uzdravení a i já se za vás modlím. Uzdravte se...

2 | 0
Petr Los

Vážený pane šéfredaktore, moc Vám děkuji za Váš opravdu svobodný portál, se kterým jsem vždy vstával. Pvně doufám, že za nějkou dobu, až otevřu počítač, budou zase články od Vás na Svobodném světě. Moc Vám přji uzdravení a i já se za vás modlím. Uzdravte se...

1 | 0
Petr Los

Vážený pane šéfredaktore, moc Vám děkuji za Váš opravdu svobodný portál, se kterým jsem vždy vstával. Pvně doufám, že za nějkou dobu, až otevřu počítač, budou zase články od Vás na Svobodném světě. Moc Vám přji uzdravení a i já se za vás modlím. Uzdravte se...

1 | 0
Tomáš Fiala

Petaxi, neházejte pušku do obilí! Žádná despocie není věčná. Tím spíš, že despocie je většinou spojena s pomatenými paekonomickými tezemi a proto vždy nezvratně končí bankrotem a zanikne. I "Se Sovětským svazem na věčné časy" platilo celkem bezpečně a zdánlivě nezvratně ještě 16.11.1989 a Novoroční projev už Husák nečetl...

Přeju Vám pokud možno zlepšení Vašeho zdraví. Nerezignujte sám na sebe. Chci věřit, že se tu po 8. květnu ještě setkáme. Držím Vám palce!

3 | 0
Petr

Je mi to moc líto, ke Svobodnému světu jsem se téměř každý večer po práci rád vracíval a užíval si většinou inteligentní a věcné příspěvky i inteligentní a věcné diskuse pod nimi. Přeji Vám, aby se Vám zdraví vrátilo, Svobodný svět bez Vás by byla velká ztráta. Ač nejsem věřící, tak Bůh s Vámi! Děkuji.

1 | 0
Rostislav

Přeji Vám, aby zdravotní záležitosti nebyly tak vážné, jak vypadají na první pohled. Snad to bude jedna z těch věcí, které nejsou tak horké, jak se navaří.
Svobodný svět sleduji několik let a většinu článků jsem si s velkou chutí rád přečetl. Bylo by opravdu přínosné, kdyby se tuto platformu podařilo zachovat.
Každopádně držím palce.

1 | 0
celim

Řadu let čtu tento web jako můj hlavní informační kanál. Byl bych moc rád aby Vám náš Pán dopřál ještě další pobyt mezi námi a abyste alespoň mohl přihlížet pokračování tohoto webu i kdyby Vám zdravotní problémy neumožňovaly se v něm angažovat. Děkuji Vám za Vaši práci pro Svobodný svět.

0 | 0
Vlasta Sehnal

Je na co navazovat! Díky

0 | 0
Vlasta Sehnal

Je na co navazovat! Díky

0 | 0
Michal

Věřím, že všude se nejde kousek toho, co se ještě dá podpořit a pro co je žít. Doufám, že ještě nějaká energie zbyla a držím palce!

0 | 0
Michal

Věřím, že všude se nejde kousek toho, co se ještě dá podpořit a pro co je žít. Doufám, že ještě nějaká energie zbyla a držím palce!

0 | 0

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top