Štítky článku: •  

Slovenská televizní scéna se chystá na revoluci

V posledních letech dospěla média tzv. hlavního proudu do pohodlného ustáleného proudu prezentování informací, který se vzdal jakýchkoliv ambicí informovat a z médií se stalo zboží, které se jednak musí prodávat samo a jednak musí prodávat poselství podle záměrů majitelů a lidí, kteří jsou u kormidla médií. Jinými slovy manipulovat a v mnoha případech drze lhát.

Tento zažitý způsob masmediální demagogie se chystá zlomit nový projekt, jehož duší je původní autor projektu „Slobodný Vysielač“ Norbert Lichtner. Spolu s bývalým členem redakce časopisu „Zem a Vek“ Ľubem Huďo založili občanské sdružení „Infovojna“ a dohodli spolupráci s (zatím nejmenovanou) teresterickou celoplošnou Slovenskou televizí o produkci více relací.

O tomto projektu informovali ve speciálním vysílání Svobodného vysílače Norbert Lichtner, Ľubo Huďo a třetí člen týmu Jan Bugel, který se bude věnovat informacím ze světa informačních technologií a her.

»Informačná vojna« na Slovensku

Předběžná dohoda sdružení Infovojna s televizí hovoří o třech komerčních programech vysílaných jednou za týden a co zní skoro neuvěřitelně, o denním vysílání zpravodajství v hlavním zpravodajském čase 19:00. Všechny informace zatím nejsou k dispozici, kromě jména televize zatím neznáme ani přesný formát komerčního vysílání (s reklamami).

Nejpodstatnější informaci však známe už dnes. Zpravodajství a pořady zabývající se komentováním událostí z domova a ze světa budou dle prezentace ve vysílání rádia Svobodný vysílač — politicky nekorektní a necenzurované. Jméno Norberta Lichtnera, jehož kredit vyrostl na projektu necenzurovaného Svobodného vysílače reálné volně dostupného pro všechny politické názory (moje maličkost je toho příkladem), je zárukou i pro tento nový projekt. Zajímavou informací je také snaha zvát hosty, kteří by se jinak neměli žádnou šanci dostat do vysílání hlavního proudu — jednak z důvodu zákazů, ale také z důvodu nezájmu mainstreamu o „nesprávné“ informace.

Tyto všechny okolnosti nám dovolují říci, že jde skutečně o mainstreamovou revoluci, když se poprvé na veřejnost dostanou doslova nevyžádané informace, zprávy, které půjdou proti všemu, co hlásají prodejní politici, zahraničím placení „analytici“, „komentátoři“ a „novináři“, resp. pátá kolona neziskovek sdružená v mračnech [orig. mrákotach] neziskových organizací. Jak bylo v pořadu o Infovojně zmíněno, s velkou pravděpodobností z toho začaly obcházet mrákoty pár politiků již dnes.

slovenska-ta3.jpg (3,146 kiB)
Televize TA3
Realita v souvislostech
Už brzy v novém šatě…

Nepochybujeme, že se tato televize stane pro neziskovky a dosavadní pohodlné kapry televizního rybníka jako je Markíza, JOJ, nebo RTVS veřejným nepřítelem číslo jedna a bude zajímavé, kam se demagogie mainstreamu posune po spuštění nového projektu. Doufáme, že televize, která přijala Infovojnu pod svá křídla pomůže vytvořit vlnu, kterou se dosavadní informační monopol hlavního proudu začne drolit, což samozřejmě může pomoci růstu občanské uvědomělosti. Zatím zůstáváme v očekávání, budeme mimořádně zvědaví na zdvižení opony nad projektem.

A abychom nezapomněli, držíme palce! Velmi silně …

PS: Hmmm, že by to byla TA3, na níž dnes svítí jen takovéto oznámení?

A neskromná poznámka redakce Svobodného světa: a kdypak se tady v Čechách také probudí nějaká taková soukromá aktivita a začne také dělat skutečnou novinařinu? V rozhlase i v televizi?

Píše pan Juraj Poláček | 11. 9. 2015 | medzicas.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 624 × | Prestiž Q1: 6,44

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top