Štítky článku: •  

Mám strach — otevřený dopis německého voliče

Překlad jednoho německého statusu na FCB. Zdá se, že „obyčejní Němci“ mají se svou vládou úplně stejné zkušenosti, jako „obyčejní Češi“. Ona si frau Merkel, stejně, jako m. Hollande, či s. Sobotka žijí na svých růžových obláčcích, zcela odtrženi od reality. Ostatně Brusel na tom není jinak: odpoledne si zjednal ozbrojenou ochranku před imigranty. Před těmi samými, které nám „ostatním“ sem tak hrdinně ordinuje.

Velevážená paní Merkel, velevážený pane Gauck,

angela-merkel.jpeg (8,271 kiB)
Andrea Merkel

i já patřím k lidem, které označujete jako stádo. I když ne proto, že bych byl rasistou či xenofobem. Přesně tak jsou mi málo podobné nacistické rysy, nebo nějaká ta hnědá ideovost. Ne, já patřím k tomu stádu, které má prostě jen strach. Strach před budoucností v zemi, která vpouští nefiltrované přílivy migrantů bez jakékoli známky nějakého plánu odpovědných politiků, jak to má všechno fungovat.

Ano paní Merkel, Vy mě strašíte Vaší metodou vyčkávání a doufání, že se všechno nějak v dobré obrátí. V naší zemi se odehrává katastrofa a Vy mlčíte. Co je vlastně úkolem Spolkové kancléřky? Za co Vás my Němci vlastně platíme? Nepřísahala jste, že budete odvracet nebezpečí od německého národa?

 1. Mám strach, protože do naší země přicházejí masy lidí, kteří ani ve svém náboženství neumějí udržovat mír mezi sebou, jak to chtějí pak udělat s naším zavedeným náboženstvím?
 2. Mám strach, že náš sociální systém pod tlakem těchto mas zkolabuje, protože je založen na reciprocitě.
 3. Mám strach, že náš vzdělávací systém zkolabuje, když naše školy zaplavují masy dětí bez jakékoliv znalosti německého jazyka. Jak mají učitelé vyučovat, když jsou v první řadě zaměstnaní s integrací cizinců?
 4. Mám strach, že Vy a Váš ministr financí si opět jednou vybíráte potřebné finance od „lidí dole“ a bohatých v zemi se ani nedotknete. Nemocenské pojišťovny již oznámily zvýšení poplatků.
 5. Mám strach, že bude silně stoupat kriminalita, protože v důsledku úsporných opatření se bude zřejmě donekonečna spořit na mocenském aparátu.
 6. Mám strach, protože vy politici zřejmě nemáte ponětí jak ti, kteří azyl u nás nedostanou, mají být posláni pryč. Je nepravděpodobné, že dobrovolně nastoupí do vývozních vlaků. Takže zůstanou v zemi ilegálně a jaké jsou toho důsledky? Tito lidé nesmějí legálně pracovat a nebudou mít peníze. Jaké to bude mít následky?
 7. Mám strach, protože se domnívám, že mnoho z údajných uprchlíků jsou propašovaní bojovníci s cílem páchat zde teroristické akty, neboť odkud mají tolik peněz, aby si útěk mohli dovolit? Ten kdo utíká, protože o všechno přišel, nemá prostředky na útěk.
 8. Mám strach, protože žádný konkrétní politik v naší zemi neřekne, jak by to všechno mělo být organizováno. Kdo bude platit za ubytování, stravování, kapesné (které já mimochodem nemám), zdravotní péči.
 9. Mám strach, protože platy zaměstnanců v naší zemi klesají vždy více, protože přicházejí masy lidí, ochotných pracovat za méně. A neříkejte mi nic o „minimální mzdě“. O tom se můžeme bavit, když Vy a Vaši kolegové budete žít jeden rok jen z ní.
 10. Mám strach i z takových lidí, kteří přicházejí ze zemí, které nemají právní stát; policii se vysmívají a přiváží si své vlastní zákony.
 11. Mám strach z lidí, kteří mají hranice zábran posunuty daleko níže, než ty naše, kvůli násilí, které zažili při začleňování do jejich společnosti.

A takto bych mohl pokračovat donekonečna. I na základě nesčetných rozhovorů s mnoha jinými dnes vím, že tyto obavy mezi lidmi reálně existují. A tito lidé, kteří prostě jen mají strach, protože Vy a Vaši kolegové selháváte a neumíte nám odpovědět na naše otázky, místo toho nám nadáváte do stáda, protože je to tak jednoduché nás strčit do hnědé přihrádky.

Co by se stalo, kdybyste jednou sestoupili z vašeho ctěného trůnu a jasně nám vysvětlili, jak se s těmito obtížemi poprat? Kdo to má všechno financovat? Byl by asi první rozumný krok, abyste to, co velkohubě nazýváte „xenofobie“, snad vrátili do správných kolejí.

Místo toho jste Vaší politikou, která přes vládu ovlivňuje média, na nejlepší cestě naši důvěru ve vás definitivně ztratit. Mnozí z nás už nevěří, co se jim každý den v médiích servíruje a ze zkušenosti posledních let jsme si už i pomalu jisti, že opět jednou to bude „obyčejný člověk“, který si odskáče důsledky této katastrofy.

Hannes Germann

Zdroj: Facebook uživatele Hannes Germann (překlad Ľubica Farská-Stone)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 4 001 × | Prestiž Q1: 22,93

+68 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top