Štítky článku: •  

Incident, který jsem si vypočetl

Staženo z Internetu, ze stránky D-Fens. Zopakuji upozornění ze závěru článku, které je pro slabě chápající udavače vhodné zdůraznit. Možná i vícekrát za sebou. Článek je varováním před katastrofickým scénářem. Varování, resp. předpověď, nemá nic společného s výzvou k takovému postupu, naopak, je snahou této katastrofě zabránit.

Incident, který jsem si vypočetl

policista-prosi.jpg (38,141 kiB)
Policista prosí, imigrant vyhrožuje?

Existuje vtip, kde cestuje jeden Žid z bodu A do bodu B vlakem, na druhém konci vagónu vidí jiného Žida (podle oblečení atd.), kterého ale osobně nezná. I začne přemýšlet, kdo by to mohl být a proč vlastně sedí v tomto vlaku. Na konečné spolucestujícího radostně pozdraví (správným) jménem. A když se ten druhý diví jestli se znají, odpoví mu, že ne, ale on si ho uměl vypočítat.

Ono vypočítat se dá spousta věcí.

Například se dá vypočítat průběh incidentu, který v dohledné době proběhne v Maďarsku. Netvrdím, že zcela určitě, doba je tak turbulentní, že už předpověď co bude pozítří, je lepší od meteorologa než od šéfa tajné služby, takže je zde silný náhodný faktor, ale jistou, řekněme, že výrazně nenulovou pravděpodobnost realizace bych předpokládal.

Fakt 1

Maďarští policisté jsou již nyní ti zlí. Neboť na rozdíl od přátelských a milých řeckých, srbských a makedonských (kteří fungují jako tour-operátoři vládních zájezdových autobusů), si dovolují takové zvěrstvo jako … žádat dodržování zákona. Co vám povídám, hnus. Žádat si na vstupu do země doklad jako kdo jsem, co jsem a dokonce „horor Dictate!“ omezit pronikání do schengenského prostoru na průchody k tomu určené.

Dokonce si Maďarsko dovolilo postavit na schengenské hranici plot, který je úúúúúúúúúúúúplně jiný než ten, co mají na schengenské hranici například takoví Španělé. Jiný je v tom, že je nelidský a rasistický. Plus snahy mírumilovně zvládnout davy nezdokumentovaných „Syřanů“, odhodlaných za radostného skandování „Angela, Angela“ dopochodovat pěšky až do toho Německa, ať by bylo kdekoli a ať by jim v cestě stálo cokoliv.

Tak jako je pro některé latentní sebevrahy obrázkem sezóny utopený chlapec, jehož otec si šel do Německa po nový zub, tak pro mě to bude ještě dlouho maďarský policista, který rozzlobeného imigranta slušně prosí, zatímco ten mu zuřivě hrozí — za normálních okolností by mu policista ten prst urval a nacpal někam, kde slunce nesvítí.

Může se to ale vnímat i jako pozitivum: už teď jsou Maďaři ti zlí, takže horší to v zásadě být nemůže. Takovou šanci škoda nevyužít.

Fakt 2

Tato idylka čistě z principu nepotrvá věčně. Včerejší incident, kdy se stovky zadržovaných jen tak čistě počtem rozhodli zválcovat plot záchytného lágru a jít do Vídně pěšky (v noci jim začala být zima, tak se nechali ukecat k návratu, ale dnes si to zopakovali), by rozumnému dal přímo nekonečné množství témat k úvahám. Například co nás motivuje k víře, že příště to nezopakují, případně co s tím, pokud ano, neboť toto je již, bratři a sestry, tak trochu problém. Tisíce totálně nezdokumentovaných lidiček co pobíhají krajinou, a nevíme o nich vůbec NIC, jsou problém.

Fakt 3

Říkejme si o nich, co chceme, ale jedno není předsudek: Maďaři si na hlavu nenechají srát dlouhodobě. Asi Angela nemá hotovost a tak si nemůže hodit mincí, zda chce od Maďarů, aby dodržovali předpisy a zadržovali a registrovali, nebo zda chce, aby kašlali na předpisy a bez zdržování a tím pádem i registrace pouštěli skrz, to by ještě unesli.

I když panuje širokospektrální shoda, že takto debilně a chaoticky to neřešili ani bolševici v posledních křečích socíku. Ale dlouhodobě si na nervy brnkat nenechají. Může se nám to zdát rasistické, ale Arabákové bůhvíodkud, zjevně nezorientovaní, ve kterém století a na kterém kontinentu se aktuálně nacházejí, už vůbec ne. A domorodci v tomto směru podporují Viktora. Možná proto, že podvědomě tuší, že JESTLIŽE je v aktuální EU vůbec někdo, kdo je schopen přežehnat se, vydat povel ať mančaftu rozdají po pěti zásobnících ostrých a dále ať se děje vůle boží, je to právě Viktor Orbán.

Mimochodem, bavil jsem se s lidmi, co sledují maďarskou scénu asi jako já českou (hlavně proto, že rozumějí řeči, které já ne) a potvrdili mi podezření: představa že namísto Viktora by tam teď seděl například takový „lhali jsme ráno, v poledne, i večer“ Gyurcsániy, vzbuzuje mezi pospolitým lidem v Maďarsku kombinaci nefalšované veselosti a husí kůže, co po zádech pochoduje v sedmistupech. Představte si, že na Slovensku nemáme sice zloděje, ale jinak vcelku příčetného Roberta, ale že to u nás řídí (muhehe-checht) nejmenovaná „šestnáct zemí se přece nemůže mýlit“ profesorka sociologie.

Fakt 4

Aby se vlna zastavila, je potřebný SIGNÁL. Něco dostatečně jasného, aby až do lágrů v Turecku doletělo světlo poznání, že tudy cesta nevede.

Fakt 5

Příležitostí bude ještě X, šance že se EU/Angela/KDOKOLI v reálném čase (max. dva týdny) odhodlá k něčemu systémovému, podotýkám, že se myslí praktická realizace a ne „popyči silné vyjádření“ z Bruselu, že: „ale okamžitě by se mělo začít seriózně přemýšlet nad složením kontaktní skupiny na definování základních parametrů problému“ … je, smutně, ale pravdivě, čistá nula. Nedám ani lim0 neboť lim0 je vždy více než nula, tady je příspěvek soudružky Angely spíše silně kontraproduktivní, než jsme byli minulý týden viděli. Mimochodem, nevím jak vám, ale mně se vybavila pamětní tiskovka, na níž se dederónský soudruh nesprávně vyjádřil o termínu otevření hranic a davy vzaly hranici útokem.

Cokoliv, vzpoury, masové útěky, obsazení vlaku, zablokování dálnice, obsazení stanice v Budapešťském centru … atd. … se BUDOU opakovat. Dokud příliv neskončí, čili donekonečna. Nebo dokud z Evropy nebude stejná rozbombardovaná spousta trosek uprostřed občanské války, jakou je aktuálně Sýrie.

Pokud Maďaři v dalším kroku natvrdo (včetně minových polí) zablokují hranici a na hrdlech hraničních přechodů se (logicky, viz příklady o nádobě, do níž více přitéká, než z ní odtéká) vytvoří dočasné záchytné tábory, převážně stanové, což takto zkraje podzimu může být docela adrenalin sám o sobě, a problém se samozřejmě posune resp. zreplikuje i o stupínek níže.

Fakt 6

Maďaři dříve nebo později — tipuji v horizontu spíše dnů než týdnů, zažijí další incident typu masový útěk z lágru. Nyní na něj ještě nebyli připraveni, když se systém budoval, s podobným vývojem se prostě nepočítalo. Ale plán na zvládnutí a zároveň využití přece existuje … když napadl mě, určitě existuje i na papíře s razítkem TAJNÉ, v příslušné zapečetěné obálce.

Fakt 7

Maďaři mají plné právo žádat, aby se přistěhovalci alespoň trochu chovali ve smyslu platných předpisů.

A proto jednou přijde den, pracovně ho nazvěme „Den D“. Tehdy pro zjevnou neúčinnost předchozích pokusů před lidskou vlnu nepostaví pár policistů s obušky, ani vodní dělo a ještě vyděšenější hasiče, ale kordon vojáků. Opravdových. Se samopaly a ostrou municí. Předem informovaných o co se jedná a dobrovolníků, neboť na toto nebude mít každý žaludek. Pod velením dostatečně vysoké šarže od majora výše, ne nějaký vyděšený poručík.

Osobně bych doporučoval i demonstrativně (na povel vojáci jako jeden muž sáhnou po bodáku a zkušeným pohybem jej nasadí) nasazení bajonetů, ono to psychologicky opravdu působí dobře. A za ně přistavit BVP. S těžkým kulometem a s plným palebným průměrem v zásobnících. A dát pochodujícím ve více jazycích a z megafonů najevo, že pochodují špatným směrem, tak ať si laskavě napochodují do lágru. Kam patří. Neříkám já, v azylových předpisech píší, a tetě Angele by je mohl příležitostně někdo přečíst.

A když se vlna nezastaví — a my víme že se nezastaví — dát poslední výstrahu — pět minut na „čelem vzad“, nebo vás plošně prohlásíme za teroristy a kdo se dožije večeře, ten bude zítra večeřet v lágru v Turecku. Nebo v Sýrii, mám pocit, že ten kluk co tak hlasitě křičí „Angela, ví-lav-jú,“ vypadá přesně, jakoby se vyhýbal službě v armádě. A boji proti ISIL, který mu ničí domovinu … tak ať se realizuje. Doma.

A můžeme směle předpokládat, že vlna se ani teď nezastaví. Co nám přece udělají? Nebudou přece střílet do dětí.

Do dětí ne. Do živých štítů úplně v pohodě.

První řada zaklekne, druhá stát, přepnout na jednotlivé výstřely, nabít, k líci zbraň, zamířit, odjistit. Pěkně nahlas, jasně, jak z povelové příručky.

Poslední výstraha. Krok směrem ke kordonu považujeme za útok.

Krok.

Inu, první salva pěkně přes hlavy. Davem to zřejmě otřese, ale hybnost zůstane zachována.

Druhá o pár centimetrů níže. Ať se minimalizují náklady na léčbu. Pokud by byla příprava opravdu dobrá, každý voják dostane první terč přidělený — největšího a nejagresivnějšího KŘIKLOUNA v palném poli.

A pokud by ani to nepomohlo a dav by hrozil převálcovat kordon čistě počtem …. 14,5mm kulomet ve věži BVP vs dav … osobně bych si vsadil na ten kulomet.

Zbytek, co přežije masakr (na to slovíčko si zvykejme, ještě se s ním budeme setkávat) plošně bez rozdílu nahnat za drát a stejně plošně a bez rozdílu vypovědět. V horizontu 24 hodin, dokud neodezní šok (a že to BUDE matka všech mediálních hoven ve ventilátoru) to naházet do letadla a vyvézt kamkoli dopryč, země původu je ideál. Ať si nás dodatečně sluníčkáři žalují až do aleluja.

Samozřejmě, celé zdokumentovat. Ze všech úhlů, co nejformálněji, v HD kvalitě. A odvysílat a na jutubě. Nesestříhanou verzi. Ať je jasné, že měli šanci, ale rozhodli se způsobem který je neslučitelný s veřejným pořádkem a potenciálně i se životem. Pro toho, kdo se takto chová.

Tento signál by byl určitě stejně výživný, jako prohlášení tetky Angely: „jen přijďte a nějakými předpisy si nelamte hlavu“. Garantuji, že přitažlivost balkánské cesty by přes noc ostře poklesla.

Tolik na téma „teoretické cvičení o zvládnutí a odstranění davu cizinců odmítajících respektovat jakékoliv autority a předpisy na území kde se aktuálně nacházejí.“

A nyní malé konspirativní okénko: včera proběhla v Maďarsku porada rady obrany státu. V jejím závěru ministr obrany abdikoval. Můžeme věřit, že se už na to necítil. Můžeme si myslet, že to souvisí s permanentně problematickými Gripeny. Můžeme předpokládat, že tak-nějak obecně pocítil odpovědnost za to, že mohl udělat něco a neudělal to, popřípadě nedohlédl, aby to bylo uděláno pořádně.

Nebo že dostal na čtení (a hlavně na podepsání) něco, na co neměl žaludek. Uvidíme. O náhradníkovi, jehož Orbán jmenoval prakticky obratem, se ví, že byl státním tajemníkem v resortu obrany, je doktorem vojenských věd a disertační práci dělal o řešení krizových situací.

Skrebec


PS: odkaz speciálně pro soudruha, který to čte ze služební povinnosti, jakož i pro zástupy malých československých zmrdů soutěžících o plaketu Pavky Morozova, kteří právě v této chvíli snaživě v duchu koncipují podání příslušným orgánům: dříve než půjdete dopyče, zkuste si ve slovníku dohledat rozdíl mezi významem „vypočítat“, případně „předpovídat“ a „propagovat“, „těšit se na“, případně „vyzývat k“…


Pozn. red.: Článek byl zveřejněn ještě před tím, než Německo jednostranně uzavřelo hranice s Rakouskem, aniž by se obtěžovalo, byť jen formálně, o tom informovat své sousedy v Česku. (Přidáno 14/9 12:03 Slovensko uzavřelo své hranice s Rakouskem a Rakousko na hranice s Německem dislokovalo armádu.)

Skrebec 13. 9. 2015

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 232 × | Prestiž Q1: 8,34

+10 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top