Štítky článku: •  

A dost!

Jsem už unavený z těch desítek a desítek plytkých a politicky přeexponovaných článečků jednotlivých autorů k události v Norsku. Situace jim vtiskala do pera námět, který přežvykují bachorem, čepcem, knihou i slézem do únavy ve snaze podsunout jim nějaký politický podtext.

Nechtěl jsem o tom vůbec nikdy psát.

V Norsku střílel konkrétní člověk: Anders Behring Breivik. Jeho psychologický a sociopatický profil si sice můžeme jakkoliv rekonstruovat, ale činíme tak jen na základě domněnek, osobních pocitů, dokonce i neznalosti faktů.

Bezesporu je Anders Behring Breivik vrahem, jako každý jiný vrah, a jeho motivy jsou spíše materiálem pro psychiatry a jeho obhájce, než pro rozumnou diskusi, natož politicky zbarvenou.

Možná se mi může zdát, že 21 let za takovýto masakr je relativně málo. V Americe by možná dostal 76× doživotí. Ale to je úplně jedno. Spadl do norské jurisdikce a obdržel tento trest.

Viníkem není ani pravice, ani levice, ani křesťané, ani Churchill, ani nic podobného.

Viníkem je Anders Behring Breivik. Nezvládl své emoce, mravnost, agresivitu, frustrace a osobní étos. Stal se vrahem, tak jako se před ním staly vrahy stovky a stovky jiných jedinců.

To není politické téma: to je osudná (ostudná) chyba jedince jménem Anders Behring Breivik.

Už toho ksakru nechte! Vykašlete se na toto blbé a zástupné téma!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 322 × | Prestiž Q1: 18,76

+45 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top