Štítky článku: •  

A dost!

Jsem už unavený z těch desítek a desítek plytkých a politicky přeexponovaných článečků jednotlivých autorů k události v Norsku. Situace jim vtiskala do pera námět, který přežvykují bachorem, čepcem, knihou i slézem do únavy ve snaze podsunout jim nějaký politický podtext.

Nechtěl jsem o tom vůbec nikdy psát.

V Norsku střílel konkrétní člověk: Anders Behring Breivik. Jeho psychologický a sociopatický profil si sice můžeme jakkoliv rekonstruovat, ale činíme tak jen na základě domněnek, osobních pocitů, dokonce i neznalosti faktů.

Bezesporu je Anders Behring Breivik vrahem, jako každý jiný vrah, a jeho motivy jsou spíše materiálem pro psychiatry a jeho obhájce, než pro rozumnou diskusi, natož politicky zbarvenou.

Možná se mi může zdát, že 21 let za takovýto masakr je relativně málo. V Americe by možná dostal 76× doživotí. Ale to je úplně jedno. Spadl do norské jurisdikce a obdržel tento trest.

Viníkem není ani pravice, ani levice, ani křesťané, ani Churchill, ani nic podobného.

Viníkem je Anders Behring Breivik. Nezvládl své emoce, mravnost, agresivitu, frustrace a osobní étos. Stal se vrahem, tak jako se před ním staly vrahy stovky a stovky jiných jedinců.

To není politické téma: to je osudná (ostudná) chyba jedince jménem Anders Behring Breivik.

Už toho ksakru nechte! Vykašlete se na toto blbé a zástupné téma!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 326 × | Prestiž Q1: 18,76

+45 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top