Štítky článku: •  

Moderní „zdělávání“

Viz parodické video zesměšňující neoliberalismus na školách přehnaný až do bizarní podoby. Nicméně nutno podotknout, že se to netýká jen škol, ale celé společnosti. U nás to zatím až tak vypjaté není, ale na západě se boj za rovnoprávnost stal čistým tažením proti svobodě.

Z „Neviditelného psa“ jsem před pár dny přetiskl k tomuto tématu článek, že rovnostářská politika kvót, příkazů a zákazů vede k děsivé deformaci jazyka politickou korektností, vytěsňování „závadných“ témat a názorů z veřejného prostoru, autocenzuře, skandalizací a ostrakizaci nepohodlných osob, ba dokonce k jejich propouštění ze zaměstnání.

Úctyhodný princip tolerance, nepochybně jeden z nejdůležitějších výdobytků sekularismu a liberalismu, se v rukou radikální levice, která postupně ovládla západní politiku, změnil na účinný nástroj šíření bezhodnotové kulturní sterility. Vůči základním morálním hodnotám klasického liberalismu, jako je pořádek, pravda, rodina či anticko-křesťanská tradice, zavládla absolutní netolerance, zatímco všechny mimoevropské kultury včetně islámu začaly být vítány a oceňovány jako navýsost potřebná protiváha „zkaženého“ Západu.

Nejfrekventovanějším slovem západního politického diskursu se v posledních dvaceti či třiceti letech stala „diskriminace“. Rovnostářští fanatici, usazení pevně ve všech hlavních politických stranách Západu, které se zleva doprava spojily v mohutný „mainstream“ pokrokového europeismu, ji nacházejí doslova všude a okamžitě proti ní zahajují svá očistné tažení.

Asi nejdůsledněji, pokud vynecháme Spojené státy americké, si v tomto ohledu počínají v parlamentech a vládách Evropské unie, Německa a Švédska. Každá nová kvóta je přitom další porážkou svobody a obvykle i zdravého rozumu a lidské přirozenosti. A nejen to.

Existuje nespočet svědectví, jak rozsáhle se v západních zemích rozšířil mezi lidmi strach vyslovit na veřejnosti mínění, která jsou v rozporu s „pravdami“ hlásání levicovým mainstreamem. Nevinný vtip o ženách, přenesený na veřejnosti, znamená v Německu konec kariéry. Odmítavý či „urážlivý“ výrok o muslimech může člověka v Nizozemsku či Británii přivést do vězení.

Moderní „zdělávání“ (Modern Educayshun) je krátký film Neel Kolhatkara. Zaměřuje se na bizarní a extrémní formu neoliberalismu, který ničí školy a univerzity. V minulosti se mladí myslitelé snažili přijít na to, jak se dostat na Měsíc. Dnes jsou univerzity posedlé „mikro-agresí“ a nalézáním dalších a dalších důvodů, jak a proč se urazit prakticky čímkoliv.

Vyznění filmu je navíc umocněno použitím kontrastu mezi absurdní až dadaistickou situací a hororovým soundtrackem.

Video si pouštíte jen na vlastní riziko. Hrozí ztráta iluzí.

Na Mezičasu.sk píše pan Juraj Poláček

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 171 × | Prestiž Q1: 6,34

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top