Štítky článku: •  

Pan Tomio Okamura jen říká nahlas to, co si ostatní potichu myslí

Pokud se vůbec dá mluvit o nějakých „národních“ vlastnostech, pak bych u Čechů identifikoval převážně Švejkovství, předposranost, sklon k rektálnímu alpinismu, hluboký egoismus a absenci mravních hodnot.

Je mi ze srdce jedno, jestli mu v žilách koluje po předcích část japonské krve. Pan Okamura je lepší Čech, než většina genetických Čechů (nebo snad Bójů, či Keltů???).

Snad možná má v sobě právě ten kousek výbavy, která v nás již pomalu po staletí chybí: smysl pro čest a spravedlnost. Snad kousek DNA po samurajích, které jsme tu my, v naší kotlince, prakticky od 30. června 1434 (opraveno) jaksi příliš nezaznamenali.

Pana Okamuru jsem osobně nikdy neviděl, ale čtu pečlivě vše, co napíše a prakticky bez výhrad to mohu podepsat.

Nepřijímám výhrady fotografa Štěpána Kotrby, že prý „Okamura je jen prostý sociopat“.

V čem je lepší pan Okamura, abych si odpověděl na ten první odstavec? V tom, že češství nevnímá jako sprosté slovo, ani jako stigma. Ani je nechápe ve zvrácené formě: „okované boty, bílá vpřed, nic než národ, či kdo neskáče, není Čech“.

Plně chápu, co má na mysli. Suverénního, sebevědomého čestného občana, který je (shodou okolností) Čech. A je úplně jedno, jak se jmenuje, či jak vypadá.

Jen se obávám, že poslední hrdý Čech zemřel právě v té bitvě u Lipan.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 5 110 × | Prestiž Q1: 36,27

+232 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top