Štítky článku: •  

Padělatelé

Evropská Unie vyprodukovala další idiotskou direktivu závaznou pro všechny státy EU: všechny vyráběné cigarety musí být do listopadu 2011 vybaveny tzv. RIP systémem, tedy sníženou schopností způsobit požár.

Vím, že téma kuřáctví je ožehavé: jen s obtížemi lze tvrdit, že kouření prospívá zdraví. Z druhé strany jsem ale přesvědčen, že polepování krabiček výstražnými nápisy je psychologicky naprosto neúčinné a představuje jen další z hrubých zásahů státu do soukromého podnikání.

Obdobně povinnost vyrábět pouze RIP cigarety, neboli cigarety se sníženou schopností zapálit (Reduced Ignition Propensity cigarettes). Tyto cigarety mají (mít) v sobě zabudovány „lamely“, které (mají) fungovat podobně jako retardéry na silnicích – zpomalovat hoření a výrazně snížit intenzitu žhnutí uvnitř cigarety.

Kromě toho, redukce teplotních podmínek hoření k nižším číslům nutně nabízí úvahu o nedokonalém spalování a naprosto neprozkoumaných nových zplodinách při nízkých teplotách hoření.

Zevrubným zkoumáním takto „nově“ upravených cigaret jsem žádné „lamely“ uvnitř cigaret neobjevil. Naopak jsem konstatoval, že tyto nové – nehořlavé – cigarety vůbec neodpovídají složení původní značky cigarety a ani chuťovým vlastnostem původního obsahu krabičky. Nově „upravené“ cigarety jsou proti původním chuťově štiplavé a obsah nikotinu je redukován o 0,1 mg/cig. A pokud kuřák netahá jako bernardýn, v papírku se vylučují dehtové skvrny.

Což mě přivádí k závěru, že se nejedná vůbec o žádné lamely, ale o řadu chemických zásahů do tabákového obsahu. Jinými slovy: k nucenému padělání značky a výrobku na základě direktivy EU. Dokonce k padělání vlastní značky výrobce.

Padělání je prostě obyčejný podvod, ať už ho vymyslí kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu, zejména populistického.

Co, až se nějaký abstinující subalterní úředník v EU rozhodne, že pivo škodí zdraví, a když si jej objednáte, dostanete na žluto obarvenou vodu (E 110) s přídavkem „rostlinné šlehačky“ tvořícím pomyslnou pěnu.

A co, až si nějaký stupidní úředník EU všimne, že automobilismus (mj.) zabíjí více lidí, než kouření a poručí výrobcům v prvním stádiu polepovat auta z pěti stran metrovými výstražnými nápisy: „Automobilismus vážně škodí Vám i lidem ve Vašem okolí“, nebo: „Auto může zabíjet“, či „Automobilismus poškozuje stav Vaší kůže“, anebo vůbec krásné: „Automobilismus snižuje kvalitu Vašeho spermatu“ (platí zejména pro ženy).

A v druhém stádiu vymyslí direktivu EU, že je zakázáno do vozidel vkládat motor. Klidně si auto kupte a po ulicích ho můžete tlačit.

Nebo: co kdyby nějaký rozumbrada vymyslel, že vepřo-knedlo-zelo opravdu, ale opravdu škodí Vašemu zdraví a napříště se smí podávat pouze ochucené pelyňkem, zeměžlučí a andělikou. No, my tvrdé nátury to snad sneseme…

Pro porovnání několik čísélek:

Počet
ø rok
Usmrcených
ø rok
Zraněných
ø rok
Hm. škoda
ø na událost v tis. Kč
Požáry z cigaret 873 20 73 44
Automobilismus 37 200 1 150 28 970 48,8

Z tabulky plyne, že hmotné škody plynoucí z obou zkoumaných rizik jsou v podstatě srovnatelné, zatímco počty (15 816 %), úmrtnost (5 750 %) a zraněných (39 685 %) se liší v řádech v neprospěch automobilismu.

Požáry způsobené kouřením tvořily v posledních 5 letech jen zhruba 4 % z celkového počtu požárů!

Zdroje:

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/hasici/rady/koureni.pdf

http://beta.zachranny-kruh.cz/pozary_zpusobene_kourenim_usmrtily_za_5_let.html

http://www.autosap.cz/sfiles/a1-95.htm

Též doporučuji články:

Napadá mě ještě hezčí nálepka: „EU škodí Vašemu psychickému a fyzickému zdraví i lidem ve Vašem okolí“. A nalepit na čelo všem těm Hujerům a celé té Evropské komisi. Nejraději nějakým nerozpustným lepidlem. Anebo hřebíkem.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 352 × | Prestiž Q1: 16,21

+35 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top