Štítky článku: •  

Padělatelé

Evropská Unie vyprodukovala další idiotskou direktivu závaznou pro všechny státy EU: všechny vyráběné cigarety musí být do listopadu 2011 vybaveny tzv. RIP systémem, tedy sníženou schopností způsobit požár.

Vím, že téma kuřáctví je ožehavé: jen s obtížemi lze tvrdit, že kouření prospívá zdraví. Z druhé strany jsem ale přesvědčen, že polepování krabiček výstražnými nápisy je psychologicky naprosto neúčinné a představuje jen další z hrubých zásahů státu do soukromého podnikání.

Obdobně povinnost vyrábět pouze RIP cigarety, neboli cigarety se sníženou schopností zapálit (Reduced Ignition Propensity cigarettes). Tyto cigarety mají (mít) v sobě zabudovány „lamely“, které (mají) fungovat podobně jako retardéry na silnicích – zpomalovat hoření a výrazně snížit intenzitu žhnutí uvnitř cigarety.

Kromě toho, redukce teplotních podmínek hoření k nižším číslům nutně nabízí úvahu o nedokonalém spalování a naprosto neprozkoumaných nových zplodinách při nízkých teplotách hoření.

Zevrubným zkoumáním takto „nově“ upravených cigaret jsem žádné „lamely“ uvnitř cigaret neobjevil. Naopak jsem konstatoval, že tyto nové – nehořlavé – cigarety vůbec neodpovídají složení původní značky cigarety a ani chuťovým vlastnostem původního obsahu krabičky. Nově „upravené“ cigarety jsou proti původním chuťově štiplavé a obsah nikotinu je redukován o 0,1 mg/cig. A pokud kuřák netahá jako bernardýn, v papírku se vylučují dehtové skvrny.

Což mě přivádí k závěru, že se nejedná vůbec o žádné lamely, ale o řadu chemických zásahů do tabákového obsahu. Jinými slovy: k nucenému padělání značky a výrobku na základě direktivy EU. Dokonce k padělání vlastní značky výrobce.

Padělání je prostě obyčejný podvod, ať už ho vymyslí kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu, zejména populistického.

Co, až se nějaký abstinující subalterní úředník v EU rozhodne, že pivo škodí zdraví, a když si jej objednáte, dostanete na žluto obarvenou vodu (E 110) s přídavkem „rostlinné šlehačky“ tvořícím pomyslnou pěnu.

A co, až si nějaký stupidní úředník EU všimne, že automobilismus (mj.) zabíjí více lidí, než kouření a poručí výrobcům v prvním stádiu polepovat auta z pěti stran metrovými výstražnými nápisy: „Automobilismus vážně škodí Vám i lidem ve Vašem okolí“, nebo: „Auto může zabíjet“, či „Automobilismus poškozuje stav Vaší kůže“, anebo vůbec krásné: „Automobilismus snižuje kvalitu Vašeho spermatu“ (platí zejména pro ženy).

A v druhém stádiu vymyslí direktivu EU, že je zakázáno do vozidel vkládat motor. Klidně si auto kupte a po ulicích ho můžete tlačit.

Nebo: co kdyby nějaký rozumbrada vymyslel, že vepřo-knedlo-zelo opravdu, ale opravdu škodí Vašemu zdraví a napříště se smí podávat pouze ochucené pelyňkem, zeměžlučí a andělikou. No, my tvrdé nátury to snad sneseme…

Pro porovnání několik čísélek:

Počet
ø rok
Usmrcených
ø rok
Zraněných
ø rok
Hm. škoda
ø na událost v tis. Kč
Požáry z cigaret 873 20 73 44
Automobilismus 37 200 1 150 28 970 48,8

Z tabulky plyne, že hmotné škody plynoucí z obou zkoumaných rizik jsou v podstatě srovnatelné, zatímco počty (15 816 %), úmrtnost (5 750 %) a zraněných (39 685 %) se liší v řádech v neprospěch automobilismu.

Požáry způsobené kouřením tvořily v posledních 5 letech jen zhruba 4 % z celkového počtu požárů!

Zdroje:

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/hasici/rady/koureni.pdf

http://beta.zachranny-kruh.cz/pozary_zpusobene_kourenim_usmrtily_za_5_let.html

http://www.autosap.cz/sfiles/a1-95.htm

Též doporučuji články:

Napadá mě ještě hezčí nálepka: „EU škodí Vašemu psychickému a fyzickému zdraví i lidem ve Vašem okolí“. A nalepit na čelo všem těm Hujerům a celé té Evropské komisi. Nejraději nějakým nerozpustným lepidlem. Anebo hřebíkem.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 364 × | Prestiž Q1: 16,22

+35 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top