Štítky článku: •  

V jakém státě to žijeme?

Státní aparát nás tyranizuje svými úředními nástroji a stupidními zákony ze všech stran jako novodobé otroky.

  • Kam se ztratila svoboda, kterou jsme očekávali a pro kterou jsme klíči odcinkali minulý režim.
  • Kde jsou naše naděje, když designovaným premiérem státu je komunistický prospěchář.
  • Kde je naše úcta, když president republiky v zahraničí dělá ostudu republice svým narcisistním chováním a velmi diskutabilními názory a požívá ještě menší úcty než normalizační president Gustáv Husák, povýšeně okřikujíce emeritního ústavního soudce, který jej upozorňuje na fakt, že je protiústavní jmenovat duplikátního premiéra.
  • Kde je naše právnost, když máme hejtmana, který naprosto pohrdá zákony a soudními rozhodnutími a ukazuje všem, že zákony je třeba obcházet, nikoliv dodržovat.
  • Kde je náš blahobyt, když zákonodární zástupci ze všeho nejvíc dbají svého blahobytu a moci, zájmy a spokojený život občanů jsou jim jen naprosto okrajovým zájmem.
  • Kde je naše soudnost, když z poslaneckých lavic se 60 let tlemí vyznavači zvrhlých marxistických ideologií bez špetky studu a svědomí.
  • Kde je naše svědomí, když se po ulicích měst promenují skupiny neonacisticky smýšlejících jedinců.
  • Kde je naše svoboda, když se přijímají náhubkové zákony.
  • Kde je naše mravnost, když lež, zášť, závist a nenávist je denním normativem mnoha lidí.

V tomto státě máme velmi mnoho špíny, bordelu a smradu. Je nejvyšší čas vymést ten Augiášův chlív, vyhnat ty nabubřelé a zpupné mocipány, které si politické strany opakovaně dvacet let dosazují na mocenské a zákonodárné pozice, kteří lidem vládnou, ale zároveň tímto lidem hluboce pohrdají, jen periodicky užívajíce jeho práva legitimizovat jejich moc, aby pak nadále prosazovali svoji „rádoby-demokratickou" politickou svévoli. Kteří se ze svých činů a rozhodnutí nezodpovídají vůbec nikomu, a za miliónové a miliardové škody na našich statcích nesou maximálně „politickou" zodpovědnost, tj. žádnou. Kteří se jen vysmívají ze svých pozic nám, obyvatelům a vlastníkům tohoto zemského prostoru a tohoto pozemského času a života. Nikde není a nesmí být stanoveno, že naše životy, píli a sny smí konzumovat, manipulovat a řídit někdo jiný, než jsme my sami.

Již před 14 lety zveřejnil historik a spisovatel Petr Placák dosti nadčasový a do značné míry pozoruhodný text. Naleznete jej zde:

Zdroj: http://www.deml.cz/literatura/petr-placak-starcovy-zapisky

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 189 × | Prestiž Q1: 22,74

+66 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top