Štítky článku: •  

V jakém státě to žijeme?

Státní aparát nás tyranizuje svými úředními nástroji a stupidními zákony ze všech stran jako novodobé otroky.

  • Kam se ztratila svoboda, kterou jsme očekávali a pro kterou jsme klíči odcinkali minulý režim.
  • Kde jsou naše naděje, když designovaným premiérem státu je komunistický prospěchář.
  • Kde je naše úcta, když president republiky v zahraničí dělá ostudu republice svým narcisistním chováním a velmi diskutabilními názory a požívá ještě menší úcty než normalizační president Gustáv Husák, povýšeně okřikujíce emeritního ústavního soudce, který jej upozorňuje na fakt, že je protiústavní jmenovat duplikátního premiéra.
  • Kde je naše právnost, když máme hejtmana, který naprosto pohrdá zákony a soudními rozhodnutími a ukazuje všem, že zákony je třeba obcházet, nikoliv dodržovat.
  • Kde je náš blahobyt, když zákonodární zástupci ze všeho nejvíc dbají svého blahobytu a moci, zájmy a spokojený život občanů jsou jim jen naprosto okrajovým zájmem.
  • Kde je naše soudnost, když z poslaneckých lavic se 60 let tlemí vyznavači zvrhlých marxistických ideologií bez špetky studu a svědomí.
  • Kde je naše svědomí, když se po ulicích měst promenují skupiny neonacisticky smýšlejících jedinců.
  • Kde je naše svoboda, když se přijímají náhubkové zákony.
  • Kde je naše mravnost, když lež, zášť, závist a nenávist je denním normativem mnoha lidí.

V tomto státě máme velmi mnoho špíny, bordelu a smradu. Je nejvyšší čas vymést ten Augiášův chlív, vyhnat ty nabubřelé a zpupné mocipány, které si politické strany opakovaně dvacet let dosazují na mocenské a zákonodárné pozice, kteří lidem vládnou, ale zároveň tímto lidem hluboce pohrdají, jen periodicky užívajíce jeho práva legitimizovat jejich moc, aby pak nadále prosazovali svoji „rádoby-demokratickou" politickou svévoli. Kteří se ze svých činů a rozhodnutí nezodpovídají vůbec nikomu, a za miliónové a miliardové škody na našich statcích nesou maximálně „politickou" zodpovědnost, tj. žádnou. Kteří se jen vysmívají ze svých pozic nám, obyvatelům a vlastníkům tohoto zemského prostoru a tohoto pozemského času a života. Nikde není a nesmí být stanoveno, že naše životy, píli a sny smí konzumovat, manipulovat a řídit někdo jiný, než jsme my sami.

Již před 14 lety zveřejnil historik a spisovatel Petr Placák dosti nadčasový a do značné míry pozoruhodný text. Naleznete jej zde:

Zdroj: http://www.deml.cz/literatura/petr-placak-starcovy-zapisky

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 134 × | Prestiž Q1: 22,74

+66 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top