Štítky článku: •  

Takový malý test

Když už jsem se tak zhlédl v anketách a testech, připravil jsem Vám ještě jednu. Mějme situaci, kdy do zodpovědné funkce vedení státu je třeba zvolit ideálního člověka – skutečnou osobnost.

Mějme dva myslitelné kandidáty, třeba pana „X“ a pana „Y“.

Zde jsou jejich osobnostní charakteristiky:

Pan X:

Pan X je známým kritikem současné vlády. Hlasitě vystupuje proti systému enormně vysokých daní a dalšímu zvyšování daňové zátěže. Soustavně odmítá členství v Evropské unii a nabádá k vystoupení z ní. Není mu proti mysli vojenská rebelie, nebo jiné svržení této vlády, třeba násilným převratem. Je proti snaze současné vlády kontrolovat veškeré občanské aktivity, je proti multikulturalismu, politické korektnosti a volnému přistěhovalectví. Odmítá státní kontrolu nad zbraněmi v rukou občanů. Odmítá udělování „státního souhlasu“ k obchodování a podnikání. Svůj majetek si vydělal obchodem s tabákem, alkoholem a zbraněmi.

Pan Y:

Vyznamenaný vojenský veterán. Nekuřák a tvrdý odpůrce kouření, abstinent. Podporuje významné zdanění tabákových výrobků a alkoholu. Prosazuje zákaz jejich reklamy a výchovné kampaně proti nim i drogám. Velký přívrženec veřejného zdravotnictví. Podporuje státní lékařský výzkum v oblasti léčby rakoviny. Je velkým odpůrcem používání zvířat pro pokusné účely. Prosazuje radikální snížení používání azbestu, pesticidů a herbicidů. Požaduje kontrolu nad spalováním nekvalitních a škodlivých látek v lokálních topeništích. Vyslovuje plnou podporu šetření neobnovitelných energetických zdrojů, například přimícháváním bionafty, či fotovoltaickými články. Je vegetarián a podporuje vládní programy zdravé výživy, celozrnné pečivo a výrobky s obsahem sóji. Je rázným zastáncem kontroly nad zbraněmi. Je zastáncem vysílání armád do cizích zemí pro obnovení pořádku. Je přesvědčen, že volná ekonomika bez státních regulací, dotací jednotlivým segmentům a centrálního řízení není schopna zajišťovat hladký chod hospodářství.

Explikace: Click here

Děkuji za Váš hlas.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 198 × | Prestiž Q1: 8,12

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top