Štítky článku: •  

Takový malý test

Když už jsem se tak zhlédl v anketách a testech, připravil jsem Vám ještě jednu. Mějme situaci, kdy do zodpovědné funkce vedení státu je třeba zvolit ideálního člověka – skutečnou osobnost.

Mějme dva myslitelné kandidáty, třeba pana „X“ a pana „Y“.

Zde jsou jejich osobnostní charakteristiky:

Pan X:

Pan X je známým kritikem současné vlády. Hlasitě vystupuje proti systému enormně vysokých daní a dalšímu zvyšování daňové zátěže. Soustavně odmítá členství v Evropské unii a nabádá k vystoupení z ní. Není mu proti mysli vojenská rebelie, nebo jiné svržení této vlády, třeba násilným převratem. Je proti snaze současné vlády kontrolovat veškeré občanské aktivity, je proti multikulturalismu, politické korektnosti a volnému přistěhovalectví. Odmítá státní kontrolu nad zbraněmi v rukou občanů. Odmítá udělování „státního souhlasu“ k obchodování a podnikání. Svůj majetek si vydělal obchodem s tabákem, alkoholem a zbraněmi.

Pan Y:

Vyznamenaný vojenský veterán. Nekuřák a tvrdý odpůrce kouření, abstinent. Podporuje významné zdanění tabákových výrobků a alkoholu. Prosazuje zákaz jejich reklamy a výchovné kampaně proti nim i drogám. Velký přívrženec veřejného zdravotnictví. Podporuje státní lékařský výzkum v oblasti léčby rakoviny. Je velkým odpůrcem používání zvířat pro pokusné účely. Prosazuje radikální snížení používání azbestu, pesticidů a herbicidů. Požaduje kontrolu nad spalováním nekvalitních a škodlivých látek v lokálních topeništích. Vyslovuje plnou podporu šetření neobnovitelných energetických zdrojů, například přimícháváním bionafty, či fotovoltaickými články. Je vegetarián a podporuje vládní programy zdravé výživy, celozrnné pečivo a výrobky s obsahem sóji. Je rázným zastáncem kontroly nad zbraněmi. Je zastáncem vysílání armád do cizích zemí pro obnovení pořádku. Je přesvědčen, že volná ekonomika bez státních regulací, dotací jednotlivým segmentům a centrálního řízení není schopna zajišťovat hladký chod hospodářství.

Explikace: Click here

Děkuji za Váš hlas.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 207 × | Prestiž Q1: 8,12

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top