Štítky článku: •  

Tak nějak…

Babička byla dáma. Snad poněkud svérázná, ale pokud se pamatuji, dobře vychovaná. Vulgární vyjadřování se u nás nenosilo. Jedno z nejsprostších slov, které jsem doma zaslechl bylo: „ty bambulo“.

Babička vyšla každé ráno na zápraží, vyklepla si z krabičky Startku bez filtru, zapálila si, labužnicky potáhla a dlouze se rozhlédla po obloze. Zavrtěla hlavou a pronesla: „dnes ještě nepůjdou, dnes ne“. S mírným pokrčením ramen se vrátila do chalupy a zalila si kávu.

Sledoval jsem s nadšením ten babiččin ranní ritus. Léta jsem žil v domnění, že se jedná o jakousi empirickou meteorologii opřenou o zkušenosti generací předků, nebo něco podobného.

Až jednou jsem se osmělil a povídám: „…ale babičko, kdo to kam ani dnes nepůjde“? Zahleděla se ještě jednou k horizontu, cigaretou vytvořila tři úžasná kolečka dýmu, která stoupala v soustředných kruzích k ranní obloze, zvětšovala se, řídla, až je obloha pohltila.

Pohladila mě po hlavě: „Komouši, synku, ti zasraný bastardi, ta bolševická verbež, do prdele“.

Když tak čtu denní zprávy a bloudím očima po obloze mezi červánky, ptám se babičky, která už dávno odešla tam, kde se rozplynuly i kroužky dýmu z jejích cigaret: „a dnes už ano, babičko?

A tiše slyším odněkud zdaleka její hlas: „ještě nepůjdou synku, pořád ještě ne“.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 000 × | Prestiž Q1: 16,43

+35 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top