Štítky článku: •  

Čím větší písmenka, tím větší lež

Osobně už jsem už dávno přestal tištěná média kupovat. Po počáteční euforii jsem si předplatil do té doby zakázané LIDOVKY. Asi po dvou letech mě to přešlo. Ti dobří redaktoři a komentátoři odešli jinam. Paradoxně do PRÁVA. Už ne rudého.

Česká novinařina je naprosto vepsí. Ten nezastupitelný pilíř demokracie se stal povětšinou jen pouhým slouhou moci. Papouškuje jen to, co zvyšuje prodejnost tiskoviny a neuvědomuje si, že ty politicky konformní a politicky korektní názory už vůbec nikoho nezajímají a vůbec už nejsou pravdou. Že je to vlastně kontraproduktivní. A skoro to už nejsou informace, ale jen indoktrinace.

Kdyby tu byly noviny, které umožní vyjadřovat názory novinářů i s rizikem, že ten názor může být chybný, měly by obrovský náklad. Došlo by ke střetu názorů, z nichž by si čtenář mohl odvodit názor svůj. Takové tu ale neexistují. Dokonce i těch pár investigativních novinářů, kteří ještě zbyli a ještě se snaží, jsou označováni jako hyeny a škůdci.

Škůdci čeho? Pravdy? Nebo (jakékoliv) ideologie?

Všimněte si jedné věci: čím větší lež noviny otisknou, tím větším písmem to je.

Takhle například vypadá titulek v Blesku: (150pt = 150 tiskových bodů)

BARTOŠOVÁ…

Bla, bla, bla. A chvějí se Vám slabiny, když to čtete. Úplně je jedno, zda je to pravda, či nikoliv.

Takzvaně seriózní noviny to otisknou také. Asi takto (72 pt):

Iveta Bartošová…

Bla, bla, bla.

Kruci, co je lidem po nějaké Ivetě Bramborové, to nevidí důležitější věci?

Solidní tiskoviny píší hlavní nadpisy někde kolem 22pt. Málo významné nadpisy kolem 16pt. My jsme se tady zvrhli do pravidla, že co je velké, napsané verzálkami a červené je pravda. A lze to i podtrhnout. Nic není větší lež.

To je výsměch Čapkovi i Peroutkovi. Novináři, vzpamatujte se! Vy jste tu od toho!!! My tu na Vás čekáme!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 169 × | Prestiž Q1: 14,90

+30 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top