Štítky článku: •  

EU nařizuje:

„Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí…“ je fragment ze známé písně dvojice Svěrák/Uhlíř z Adamcovy pohádky Princové jsou na draka. Tahle písnička je výborný způsob prokrastinace při učení statistické analýzy dat. A zde máme praktické uplatnění:

Evropská komise nařizuje všem členským státům přijmout a zařadit do právního systému jednotlivých zemí toto opatření (Naše značka: EU-2012-HU583655-JER99513/b [zpracoval: Serviteur]):

Na základě pětiletého vědeckého výzkumu (hrazeného z rozpočtové kapitoly EU Věda a výzkum č. j. EU-2009-FOR-Science_and_Research-2563) jsme jednoznačně dospěli k závěru, že ve vaně se ročně utopí netolerovatelné množství potencionálních příznivců EU, a navíc koupání se ve vaně je krajně nehygienické (studie: Bath and problems), pročež nařizujeme:

  1. Máte-li doma vany plechové, jste povinni si je nechat vybourat a nejpozději do 31. 3. 2012 a sešrotovat na vlastní náklady. Získané suroviny budou zpracovány na karosérie motorových vozidel, čímž se ušetří cenné přírodní suroviny.
  2. Máte-li vany litěné, jste povinni je ve stejném termínu rozbít na kousky a odevzdat ve k tomu určených sběrných dvorech (zřizují se k tomuto účelu nařízením č. 1257/88/1654, [provádí místní úřady]).
  3. Pokud jsou vany zřízeny z laminátu (sklotextil s umělými pryskyřicemi), jsou v primárním smyslu ekologické a tudíž není nutné za jejich odstranění nic platit. Stačí, když je rozbijete a vyhodíte do kontejnerů (zvlášť k tomu účelu určených [dozírá speciální odbor Ministerstva životního prostředí]).
  4. Jsou-li vany (jakéhokoliv druhu) na nožičkách, můžete si je ponechat na památku (ty nožky).
  5. Následně jste povinni si na vlastní náklady zřídit pouze a jen sprchové kouty, protože „tak je to spravne, soudruzi, zpátky ni krok“. Kontrolují nově zřízené odbory expozitur MŽP pro „Hospodárné nakládání s těly“.

Smyslem celého nařízení je:

  1. snížit zbytečnou úmrtnost mladých lidí ve vanách a snížit biohazard spojený s koupáním se ve vlastní špíně
  2. zvýšit hospodářskou produkci stagnujících odvětví (výrobci sprchových koutů), přičemž celé odvětví může čerpat dotace z dotačního titulu EU-2012-EBRD-1616
  3. zvýšit počet pracovních míst v resortech drobné zednické práce a instalatérství (dotace viz. bod b.)
  4. potlačit celý zhoubný segment výrobců netolerovatelných van (viz. bod a)
  5. oprávněně prosadit jediný správný způsob hygieny těl a tím je bez jakýchkoliv pochyb pouze sprchování

Jsme plně přesvědčeni, že naše iniciativa je naprosto správná, respektuje ekologická kritéria a navíc posiluje ekonomický růst celé řady technických a výrobních odvětví v Evropské Unii.


Až potud je to jen vyprávěnka. Ale zamyslete se, jak daleko je to od reality. Možná se to liší jen čísly jednacími…

Pokud Vám to připomíná Petici výrobců svíček Fréderica Bastiata, nejste od pravdy daleko.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 417 × | Prestiž Q1: 26,12

+90 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top