Štítky článku: •  

Hlavně si vybrat tu správnou zadnici

Při četbě reakcí tuzemských milovníků autoritářských režimů, kteří se nemohou nabažit návštěvy čínského soudruha prezidenta u inženýra Zemana, mě napadají dvě věci: co na čínské rejdy říkají ruští agenti dislokovaní v Česku a co budou dělat zmínění čecháčci okouzlení vládou tvrdé ruky, až se jednou cesty Moskvy a Pekingu rozejdou.

Není žádným tajemstvím, že spojenectví Říše středu a Ruské federace je pouze sňatkem z rozumu, přesně podle hesla: Náš nepřítel je společný (USA), a proto jsme přáteli. Pokud odhlédneme od této účelové vazby, naskytne se méně zářný pohled: Čína okopává ruské zájmy, kde může, přičemž její ťukání na měkký podbřišek Ruska v oblasti Dálného východu je předzvěstí mnohem hlubšího průniku čínského vlivu do útrob matičky Rusi. Číňané udělají to, co Američané během studené války: Rusko dostanou na kolena nikoli silou zbraní, nýbrž silou ekonomiky. Trend je již dnes patrný – na ruské straně lišky dávají dobrou noc, na čínské, kousek od hranice, vyrostla moderní města a infrastruktura.

Rozchod obou partnerů bude pro mnohé Čechy, kteří nenávidí Západ, zřejmě šokem, neboť uvedené nuance jsou pod, či spíše nad jejich rozlišovací úroveň. Od politiků bych však čekal alespoň nějakou prozíravost, a tak bych se rád zeptal našich současných stratégů: Jste připraveni na to, že se nakonec budete muset rozhodnout pouze pro jednu zadnici – ruskou, nebo čínskou?

Miloše Zemana tato otázka asi trápit nemusí; v tu dobu už bude pravděpodobně po cirhóze jater odpočívat na pravdě Boží, přičemž Jiří Ovčáček mu bude každý den přicházet na hrob předčítat vybrané pasáže z Haló novin. Co ale další správci našich životů, jako je třeba Bohoušek Sobotka, Milan Štěch a další géniové. Máte, chlapi, nějaký plán?

Napsal

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 602 × | Prestiž Q1: 6,02

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top