Štítky článku: •  

STOP ACTA

V 18 českých městech se v sobotu opět budou konat demonstrace s transparenty proti smlouvě A.C.T.A. Nejvíce účastníků se očekává v Praze. Sobotní akce budou součástí mezinárodního protestu proti A.C.T.A, ke kterému se připojí demonstranti ve 30 státech.

P R O V O L Á N Í

11. 2. 2012 Evropský protest

STOP ACTA

Přijďte vyjádřit nesouhlas se smlouvou A.C.T.A, k níž se naším jménem a za našimi zády rozhodli námi zvolení politici připojit naši zemi. Dne 11. 2. budou desítky měst v celé EU společně protestovat proti přijetí dohody, která posiluje monopol korporací a pod záminkou boje za autorská práva hrozí sledovat každého uživatele Internetu, jediného média, které umožňuje skutečně svobodné šíření informací. Dohody, která nadřazuje profit úzké skupiny lidí základním lidským právům.

Desetitisíce lidí v Evropě protestují a oficiální média mlčí

11. 2. 2012 v 15:00 na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

anonymous.jpg

ŽÁDÁME VÁS, PŘIPOJTE SE K NÁM! VYJDĚME DO ULIC VYJÁDŘIT
NAŠI TOUHU PO SVOBODĚ! NECHTE ZAZNÍT SVŮJ HLAS!

Občané celého světa, přišel čas vzít si naši svobodu zpět do našich rukou!


Pro přesnost: premiér Nečas slíbil důkladnější prostudování právních aspektů smlouvy a její ratifikaci vláda pozastavila. To ale odpůrce kontroverzní mezinárodní dohody ACTA nepřesvědčilo. A v sobotu odpoledne hodlají dát svůj nesouhlas s kontroverzní smlouvou opět najevo.

Protestujícím vadí zejména ty části dohody, které se zabývají internetem a digitálním prostředím. Podle České pirátské strany se ACTA nejen výrazně dotýká svobody šíření informací, ale zasahuje i do lidských a občanských práv.

Ratifikaci smlouvy kromě České republiky pozastavilo Polsko, Slovensko, nově i Lotyšsko a Německo. Ze členských zemích EU svůj podpis k ACTA dosud nepřipojilo kromě Německa a Slovenska ještě Estonsko, Holandsko a Kypr.

Sobotní české happeningy jsou podle pořadatelů i výrazem solidarity k ostatním demonstrujícím státům. Na sobotu je totiž naplánováno okolo 200 protestních akcí ve 30 zemích světa.

Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne. George Orwell

Není nic důležitějšího pro člověka než svoboda. Ernest Hemingway

Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo to říci. Voltaire François Marie Arouet

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 967 × | Prestiž Q1: 9,94

+14 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top