Štítky článku: •  

Čtyři a půl hodiny prázdných keců

Normálně se na schůze z Poslanecké sněmovny ČR nekoukám. Ostatně na televizi se skoro vůbec nedívám, výjimku tvoří snad jen Prima Zoom. Ostatní televize mi připadají doslova nesledovatelné. Ale včera jsem udělal výjimku a sledoval jsem celé 4 a půl hodiny jednání z mimořádné schůze PS ČR ke kauze Farmy Čapí hnízdo.

kripli.jpg (19,723 kiB)
Sbírka šmejdů

Už úvod mě utvrdil v tom, že na té politice je něco špatně, když se nedodrží ani jednací řád a pravidla Poslanecké sněmovny. A to chce stát od svých občanů, aby dodržovali zákony, řády a pravidla, jinak budou pykat? Ne, ne, tohle je fakt špatně! Takže po úvodní přestřelce, kdy schůzi řídila místopředsedkyně ANO Jermanová, dostal ihned slovo místopředseda vlády, ministr financí, předseda ANO, miliardář a lhář i podvodník v jedné osobě Andrej „Bureš“ Babiš. To, o čem se spekulovalo a co ostatně i naznačoval Babiš, se do puntíku vyplnilo. Celých 90 minut nejprve sebechvály, pak urážek, opět samolibosti, napadání všech kolem a hlavně zdůraznění všech kauz vlád minulých se neslo v duchu: Já, jen já a zase já… A až na závěr přišla ona „bomba“: Babiš prozradil vlastníky anonymních akcií a byla to jeho rodina, kterou prý chtěl chránit! Je zde v ČR vůbec někdo, kdo mu tohle věří??? Stačí si jen připomenout, kolikrát mlžil a lhal… Cituji z webu Neovlivní.cz

„Středeční projev přinesl další zvrat v ministrových tvrzeních, kdo a jak farmu stavěl a v jaké roli byl sám Babiš a jeho Agrofert.

Ještě předminulou neděli Andrej Babiš v televizi Prima divákům přednesl verzi o utajeném investorovi, který Farmu Čapí hnízdo vlastnil. Doslova řekl: „Faktem je, že tam přišel investor, který si nepřál být jmenován a bylo to akceptováno.”

Byla to už druhá varianta. V té první v roce 2013 o majitelích novinářům řekl toto: „Půjčil jsem té společnosti přes 400 milionů na stavbu farmy, ale jméno majitele neznám… Nevím to z hlavy, farmu mají myslím nějací advokáti.”

A jaká je nejnovější, středeční verze? Babiš přiznal, že investorem byl on sám. Dal příbuzným peníze na odkup firmy, která Čapí hnízdo vlastnila. Celkem šlo o 2,38 milionu korun. „Rozhodl jsem se, že dám rodině prostředky, aby si firmu koupila a projekt zrealizovala,” řekl ve sněmovně.“

Po jeho 90minutovém monologu, kdy ze sebe málem udělal Mesiáše české politiky, jsme se de facto nic nedozvěděli, snad jen další lež… Ale pak začala mela z řad ODS a TOP 09 i ČSSD. Dříve velice pragmatický předseda ODS Fiala blekotal o nějakých otázkách, viditelně podnapilý předseda TOP 09 Kalousek blekotal ještě víc a čím více si v zákulisí přihýbal alkoholu, tím více byla jeho mluva nesrozumitelná a popletená. Když vystoupil s projevem předseda vlády ČR a předseda ČSSD Sobotka, už mi začalo být z toho všeho pomalu na zvracení! Slaboch tělem i srdcem, posranej snad až za ušima, jen aby si nerozhněval velkého Andreje, jen sklapl podpatky… Tak tohle jsou ti naši politici, které tak štědře platíme z našich daní! Jestli mi chce někdo tvrdit, že to, co jsem včera viděl je ukázkou demokracie, ať si dá preventivně přes hubu. To, co jsem viděl já, byla ukázka moci, která tu demokracii tvrdě pošlapala, ukázka špíny, urážek a hlavně ukázka slabosti vlády.

Ostatně si nedělám žádné iluze ani o tzv. opozici, tvořené ODS, TOP 09 a nějakým Úsvitem. Politici přes kopírák, plné huby keců, jak pracují pro voliče a občany, patetické přednesy a ve výsledku jen jedna velká žumpa, plná výkalů a té nejhorší spodiny, která se neprávem pasuje do role nadlidí… Už dlouho si podobné sračky nepustím!

PS: Omlouvám se za trošku sprosté výrazy, ale když takto mluví politici veřejně v televizi, proč bych jako prostý občan takto mluvit nemohl i já… tongue-out

Píše Marp (a zase má pravdu!) 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 613 × | Prestiž Q1: 7,24

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top