Štítky článku: •  

Koryta ubráníme i za cenu války

Ministerský předseda Velké Británie varuje: Vystoupení z EU prý způsobí válku. Kampaň před referendem o Brexitu přitvrzuje.

Když opustíte Evropskou Unii, může z toho být válka. To vzkázal David Cameron svým Britům v nedávnem projevu. Čelní představitelé v Bruselu pro změnu naznačují, že by to rebelujícím ostrovanům dokázali v případě potřeby pořádně ekonomicky a legislativně spočítat, kdyby se náhodou v referendu, které je čeká již příští měsíc, nerozhodli „správně“.

Pozadu nezůstávají ani komentátoři u nás. Jiří Hehe-Pehe vyčítá Cameronovi, že vůbec „džina“ jménem lidové hlasování vypustil a neprozřetelně umožnil nedostatečně vzdělanému plebsu říct svůj názor. To naše sněmovna je mnohem víc na výši — poté, co omylem zařadila bod o referendu na pořad jednání a vládní koalice to od zastánců Evropských hodnot okamžitě schytala, druhý den za halasného pokřiku „blbost, nesmysl“ bod zase zmizel.

Podle TOP 09 by náš odchod z Unie způsobil příchod Putina, zatímco ODS ji chce REFORMOVAT, nejlépe přijetím mnohasetstránkové smlouvy TTIP o „volném“ obchodu s USA. Bývalý premiér Špidla a nejlépe placený důchodce ČR Vladimír Špidla má také jasno — Češi Unii nerozumí.

Podle současného předsedy Evropské Komise jsme zkrátka Evropany pouze na částečný úvazek, zatímco předseda Evropského Parlamentu Schulz kárá premiéry, že příliš naslouchají vlastním lidem a nechovají se tedy dost Evropsky. Mezitím se v EP hlasuje o soudržnosti v horských regionech a EK nyní již oficiálně navrhuje povinné kvóty na přerozdělování neustávajícího přílivu migrantů. Jednotný evropský trh s uprchlíky je nově vylepšen o možnost vykoupit se z povinnosti — stačí čtvrt milionu eur a uprchlický odpustek je na světě.

Těžko někoho překvapí strmě klesající popularita EU a jejich představitelů, například první dámy Refugees Welcome Angely Merkel, a naopak rostoucí popularita kohokoliv, kdo se vymezí proti Unii, nebo aspoň dílčím projevům tzv. „uprchlické krize“ (do které plynule přešla předchozí „dluhová krize“, která byla zase důsledkem „finanční krize“).

Proevropští politici a nejrůznější intelektuálové si marně lámou hlavu, jak občanům vysvětlit, že EU je nejsilnější světová ekonomika a nejsvobodnější země míru a prosperity, ve které by chtěl žít každý, když je čím dál zjevnější, že není. Naneštěstí pro ně (a těžko říct, zda naštěstí nebo naneštěstí pro nás) jsou schopni vymyslet pouze nálepkování extremismem a strašení Ruskem. Na nespokojence to kupodivu nefunguje, naopak jich přibývá.

Je vskutku velice zvláštní obhajovat existenci „elitního klubu“ tím, že pokud z něj někdo vystoupí, tak mu to zbylí členové spočítají, nebo ho snad dokonce rovnou napadnou vojensky. Ne každý je totiž ochotný poníženě děkovat svým pánům, že ho milostivě nechávají na pokoji.

A zároveň lze s úspěchem pochybovat o upřímné motivaci obhájců EU, kteří jsou příjemci tučných platů z Bruselské přerozdělovací mašinérie.

Autor: Alois Sečkár


Mě napadá jen pošetilá otázka, proč David Cameron o referendu v Británii hovoří už snad tři roky a neustále je odsouvá na vzdálenější a vzdálenější datum. Přitom je jasné, že jeho názor je v ostrém protikladu se smýšlením jeho předchůdkyně Margaret Thatcher: „Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach…“ 

Nevíme, zda se z Camerona náhodou nestal skrytý labouristický socialista, nebo jestli není také (jako Andrea Merkel) někým řízen. V každém případě se jen čeká na to, kdo první z EU vystoupí; pak se sesype jako domeček z karet. Protože: „Evropa je vrcholem byrokracie, protože se neopírá vůbec o nic jiného,“ jak též správně pravila lady Thatcher. PeTaX

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 481 × | Prestiž Q1: 5,45

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top