Štítky článku: •  

Tohle jsme ale nevolili!

Ani já, a pravděpodobně ani Vy. Jen jsme podlehli klamu, že jde o demokratický mechanismus, který jsme si přáli před 22 lety. Demokracie, tedy funkční demokracie, pracuje však o hodně jinak.

Jistě, světonázory jednotlivců se odlišují – jedni by raději viděli, aby se Stát postaral o většinu jejich starostí, druzí by raději viděli, aby jim Stát do takových věcí nemluvil a nenutil je dělat něco, co bytostně nechtějí. V optimálně fungujícím demokratickém systému se tyto dva názory střetnou v nějaké soutěži a převládající názor by měl být uplatněn.

Ale vzpomeňme si na hesla, se kterými vystupovaly ty, či ony postavy v předvečer volebního aktu:

Petr Nečas: „Nechceme zvyšovat daně. Víme, že by bylo pohodlnější říci, že některé daně zvýšíme, ale jsme přesvědčeni, že to poslední, co potřebuje česká ekonomika, je začít růst dusit vyššími daněmi.

Miroslav Kalousek v květnu 2010: „V době krize pokládáme zvyšování daní za škodlivé pro ekonomiku“.

A ejhle: pod hrozbou obrovského rozpočtového deficitu (který však stejně realizují) přijali koncepci, která je v absolutním protikladu k tomu, co před volbami lidem slibovali. Daně už byly zvýšeny (DPH) a řada položek byla z nízké sazby přesunuta do vyšší.

A ještě to není málo. Místo drastických škrtů v rozpočtové sféře, tedy snižování výdajů státu si ministr Kalousek a premiér Nečas dovolí další útok na občany tohoto státu návrhem na další plošné zvyšování daňové zátěže: „Růst sazeb DPH na 21 a 15 procent je jedním ze tří robustních opatření k udržení plánovaných schodků rozpočtu a dalšímu nezadlužování země.

Pane premiére, to jste neříkal, když Vás občané volili!!! Pane ministře, to jste neříkal, když jste se ucházel o tento úřad!!! To jste to nevěděli??? Pak jste však jen poučení laici, kteří vlastně problematice vůbec nerozumí. Anebo jste to zatraceně dobře věděli, ale pak jste prostě ubozí lháři, kterým se nepříčí žádný ze způsobů jak se dostat k moci, nebo se v ní udržet.

Tak jako tak, zpronevěřili jste se předvolebním slibům a tudíž Váš mandát je oslabený, ne-li přímo pochybný.

Slova o tom, že demonstrující jsou škůdci demokracie, nebo jejich přirovnávání k hnědému malíři pokojů, jsou sprostá a hloupá. Demonstrující lidé Vás usvědčují z jediného: byli jste lháři, jste lháři a lháři navždy budete!

Proč se divíte, že Vás a Vám podobné lidé nechtějí? Mají Vás všech totiž už dávno dost! I těch Vašich kumpánů. Protože demokracie v tom stylu, jak si ji představujete Vy, jsou lidé přežráni až k hranici nauzey.

Vypadněte sami. Dříve, než se hněv lidí vymkne z kontroly.

Měl-li bych reformulovat cíle Holešovské výzvy, pak body by asi měly vypadat takto:

  1. Odizolování politických stran od moci a peněz – ustavení apolitické vlády „filozofů“
  2. Odstranění poměrně kontroverzní postavy Václava Klause
  3. Změny Ústavy směrem k zakotvení Autentické demokracie

Co je na tom nepochopitelného?

A neopakujte mediální lež, že HV je bezzubá, nemá politickou koncepci a nemá řešení. Je jen dobře, že HV nechce být další politickou stranou a že nějaký pan Popelka nechce být premiérem. Body 1-3 jsou jen tou první záchranou brzdou. Zbytek je nutno vydiskutovat, ale jiným mechanismem, než jsou předvolební guláše, párky a piva „zdarma“ a nějaké mechanické volby jednou za 4 roky s možností volby nejmenšího zla (společně s politickým fundamentalismem).

Podíval jsem se dodatečně na Hyde Park s panem Popelkou – to, co uplatnil velmi zkušený pan Takáč – jsou jen velmi dobře známé manipulační techniky. Pokud bude číst článek pan Gruber, jistě mi to potvrdí.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 531 × | Prestiž Q1: 28,18

+109 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top