Štítky článku: •  

Ještě nemáte exekuci? Ale máte!

Tato vláda (ale i všechny předchozí) se začasté oháněly velkohubými hesly o tom, jak zatočí s korupcí, o své vlastní rozpočtové kázni, jak zajistí všem hedvábný toaletní papír, o mnoha a mnoha věcech, které ihned po volbách zapomněly, nebo v praxi pak převedly do naprostého opaku.

Důvodem je jediné: všechny tyto vlády disponují neuvěřitelným kapitálem, jehož výši mohou přímo ovlivňovat z přítmí politických sekretariátů a prosadit si ji nemravným a přímo zločinným mechanismem propojení moci zákonodárné a výkonné.

Ty dva pilíře moci musí stát proti sobě a ne pracovat ve shodě!!! Ustálil se nám zde systém, kdy vítěz voleb obsadí (i v koaliční podobě) většinu v parlamentu a zároveň sestavuje vládu. Tam, tam je chyba! Ano, usnadňuje to vládnutí, ale ztrácí se ten nedůležitější moment – mechanismus kontroly výkonu moci!

Navíc si ministři často ponechávají i mandát poslanecký, což je staví do velmi choulostivé a schizofrenní pozice.

Výkon vlády by měl být maximálně ztížen, nikoliv zjednodušen! Možnost vlády exekvovat libovolné prostředky z kapes občanů připomíná feudální systémy, kdy člověk měl právo pouze na život a ještě omezeně. (Domyslete to prosím do důsledku: o kolik jste víc, než nevolníci?)

Stát Vám opakovaně předvádí svoji moc tím, že Vám exekvuje zcela legitimně a zákonně více, než polovinu toho, co jste vytvořili. Černé odhady (po sečtení odvodů z mezd, které platí zaměstnavatel, přes daně, které zaplatíte ze své výplatní pásky [a nenechte se zmást, že odvody na povinné sociální a důchodové „pojištění“ jsou něčím jiným, než daní], přes nejrůznější daně z kdejaké blbosti, až po daň z přidané hodnoty a daně spotřební, podle toho, jak vypadá Váš spotřební koš), dosahují dokonce k 75 %!

Vůbec nejsem levicový extremista, nebo marxista. Suše konstatuji, že mechanismus tohoto státu odírá každého až na kost – s ponecháním toho nejmenšího minima, které stačí k zachování výrobní síly jedince. Je to vůbec humánní?

Výtěžek se však nejvíce využívá k blahobytu velmi omezené skupiny lidí, kteří se „dostali k moci“ politickým mechanismem a mají vliv a konexe.

Politická moc je naprosto odtržená od reality. Nedávno hovořil jeden z ministerských úředníčků s mě dobře známou osobou a na dotaz kolik si vydělává – 15 tis. – se podivil: „proboha, jak s tím můžete vyjít?“ Vůbec netuší, že drtivá většina národa musí vyjít i s 10 tisíci, či dokonce osmi. Soudkyně snadno vyměří pořádkovou pokutu 50 tisíc, protože z výše její mzdy je to částka spíše symbolická. A nechápe vůbec, že za tu částku je mnoho lidí nuceno žít celý rok.

Jak jinak lze vysvětlit to, že když Stát verbálně tvrdí, jak strašlivě musí šetřit, jakýsi z ministrů rozdává svým podřízeným a kámošům miliónové prémie za práci, která je jejich pracovní náplní? Prý pan ministr nemá rád chudé zaměstnance. Ale to je zpupnost nejvyššího kalibru! Jak si to lze srovnat v hlavě? Rozdávat cizí peníze je totiž tak strašně snadné!!!

Stát je jen legalizované hromadné násilí, proti kterému nesmíte zdvihnout bambitku, protože stojí za štítem zákona (který jste si ovšem nepřáli a ani jej nemohli ovlivnit).

O argument více, proč tuto formu plutokracie (či kleptokracie?), zavedenou politickými subjekty, svrhnout a definitivně zavrhnout.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 629 × | Prestiž Q1: 31,37

+144 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top