Štítky článku: •  

Ještě nemáte exekuci? Ale máte!

Tato vláda (ale i všechny předchozí) se začasté oháněly velkohubými hesly o tom, jak zatočí s korupcí, o své vlastní rozpočtové kázni, jak zajistí všem hedvábný toaletní papír, o mnoha a mnoha věcech, které ihned po volbách zapomněly, nebo v praxi pak převedly do naprostého opaku.

Důvodem je jediné: všechny tyto vlády disponují neuvěřitelným kapitálem, jehož výši mohou přímo ovlivňovat z přítmí politických sekretariátů a prosadit si ji nemravným a přímo zločinným mechanismem propojení moci zákonodárné a výkonné.

Ty dva pilíře moci musí stát proti sobě a ne pracovat ve shodě!!! Ustálil se nám zde systém, kdy vítěz voleb obsadí (i v koaliční podobě) většinu v parlamentu a zároveň sestavuje vládu. Tam, tam je chyba! Ano, usnadňuje to vládnutí, ale ztrácí se ten nedůležitější moment – mechanismus kontroly výkonu moci!

Navíc si ministři často ponechávají i mandát poslanecký, což je staví do velmi choulostivé a schizofrenní pozice.

Výkon vlády by měl být maximálně ztížen, nikoliv zjednodušen! Možnost vlády exekvovat libovolné prostředky z kapes občanů připomíná feudální systémy, kdy člověk měl právo pouze na život a ještě omezeně. (Domyslete to prosím do důsledku: o kolik jste víc, než nevolníci?)

Stát Vám opakovaně předvádí svoji moc tím, že Vám exekvuje zcela legitimně a zákonně více, než polovinu toho, co jste vytvořili. Černé odhady (po sečtení odvodů z mezd, které platí zaměstnavatel, přes daně, které zaplatíte ze své výplatní pásky [a nenechte se zmást, že odvody na povinné sociální a důchodové „pojištění“ jsou něčím jiným, než daní], přes nejrůznější daně z kdejaké blbosti, až po daň z přidané hodnoty a daně spotřební, podle toho, jak vypadá Váš spotřební koš), dosahují dokonce k 75 %!

Vůbec nejsem levicový extremista, nebo marxista. Suše konstatuji, že mechanismus tohoto státu odírá každého až na kost – s ponecháním toho nejmenšího minima, které stačí k zachování výrobní síly jedince. Je to vůbec humánní?

Výtěžek se však nejvíce využívá k blahobytu velmi omezené skupiny lidí, kteří se „dostali k moci“ politickým mechanismem a mají vliv a konexe.

Politická moc je naprosto odtržená od reality. Nedávno hovořil jeden z ministerských úředníčků s mě dobře známou osobou a na dotaz kolik si vydělává – 15 tis. – se podivil: „proboha, jak s tím můžete vyjít?“ Vůbec netuší, že drtivá většina národa musí vyjít i s 10 tisíci, či dokonce osmi. Soudkyně snadno vyměří pořádkovou pokutu 50 tisíc, protože z výše její mzdy je to částka spíše symbolická. A nechápe vůbec, že za tu částku je mnoho lidí nuceno žít celý rok.

Jak jinak lze vysvětlit to, že když Stát verbálně tvrdí, jak strašlivě musí šetřit, jakýsi z ministrů rozdává svým podřízeným a kámošům miliónové prémie za práci, která je jejich pracovní náplní? Prý pan ministr nemá rád chudé zaměstnance. Ale to je zpupnost nejvyššího kalibru! Jak si to lze srovnat v hlavě? Rozdávat cizí peníze je totiž tak strašně snadné!!!

Stát je jen legalizované hromadné násilí, proti kterému nesmíte zdvihnout bambitku, protože stojí za štítem zákona (který jste si ovšem nepřáli a ani jej nemohli ovlivnit).

O argument více, proč tuto formu plutokracie (či kleptokracie?), zavedenou politickými subjekty, svrhnout a definitivně zavrhnout.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 626 × | Prestiž Q1: 31,37

+144 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top