Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Petice na podporu JUDr. Kláry Samkové, Ph.D.

JUDr. Klára Alžběta Samková, Ph.D. v sále Parlamentu České republiky přednesla projev, který byl prostě lidský a objektivně pojmenoval dění v naší malé zemi a to, co bylo nutné veřejně pojmenovat beze strachu z politicko-korektní mašinérie.

My, níže podepsaní,
apelujeme touto peticí na cit pro Spravedlnost advokátní komory, jejímž předsedou je JUDr. Martin Vychopeň a k jehož rukám bude i text petice doručen.

JUDr. Klára Alžběta Samková, Ph.D. v sále Parlamentu České republiky přednesla projev, který byl prostě lidský a objektivně pojmenoval dění v naší malé zemi a to, co bylo nutné veřejně pojmenovat beze strachu z politicko-korektní mašinérie.

Společnost je totiž nemocná a lidé se v ní opět „bojí mluvit“. Mluvit bylo zločinem, říci cokoli opozičního bylo trestáno, vyjádřit se nesouhlasně s „jedinou schválenou pravdou“ znamenalo riziko udání a následné perzekuce.

I v případě doktorky Samkové se již našel ochotný „prokurátor“, který by znovu zaváděl monopol na svou pravdu a ostatní, kteří s ním nesouhlasí, by trestal. 

Při sledování jejího projevu jsme viděli paní doktorku Horákovou a ihned se nám vybavuje příměr s osudem doktorky Horákové.

Je možné, že se Vám bude zdát přirovnání směšné a nadsazené, ale následná stížnost na paní doktorku Samkovou, svědčí o tom, že nejde v žádném případě o nadsázku.

Doktorka Samková popsala situaci, tak jak ji cítí velká část našeho národa. Přesto se okamžitě našel „prokurátor“, který ji chce nasadit oprátku na krk a popravit ji. Při svém projevu nezastupovala paní doktorka žádného klienta, nevykonávala praxi advokáta a přesto je lynčována.

Pane předsedo, apelujeme na Váš cit pro spravedlivé posuzování situace a žádáme Vás, aby byl zastaven tento „hon na čarodějnice“. Kdo jiný, než Vy, by měl dohlížet na dodržování zákona, do kterého patří i svoboda projevu.

Na závěr si dovolíme připomenout slova Martina Niemöllera:

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Květoslav Přibil, Pavel Havlíček Kontaktujte autora petice

 Adresa, kde můžete připojit svůj podpis: http://www.petice24.com/podpora_judr_samkove

 Redakce Svobodného Světa

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 186 × | Prestiž Q1: 7,94

+9 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Petice na podporu JUDr. Kláry Samkové, Ph.D.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top